Sonora

• Itálie

Sartana non perdona

Western

Itálie / Španělsko, 1968, 92 min

George Martin se mstí za vraždu své manželky... Zjevná inspirace v Pro pár dolarů navíc, dokonce se tu téměř kopíruje jedna scéna. Film prostupuje klasická spaghetti atmosféra, kterou Leone Italy proslavil. Scénář není moc vynalézavý, ale je to celkem stylově natočeno. Manželku Martina hrála asi nejkrásnější herečka, co jsem ve westernu kdy viděl a flashbacky, i když některé ne zcela dobře načasované, byly asi to nejlepší a nejsilnější z filmu. Martin hrál taky překvapivě dobře a hudba De Masiho málokdy zklame. Z herců se mi nelíbil akorát Elam, jako hlavnímu padouchovi mu chybělo větší charisma, Roland vcelku ok, Neri tu má jen maličkou roli.(18.5.2015)

Průměrný spaghetti založený na "dolarovém" motivu. Dva lovci lidí, jeden z nich mstitel, a proti nim zrůdný bandita s partou nespolehlivých Mexikánů. Jakožto béčko to ale působí docela syrově a to horko z toho přímo sálá. Potěší specifické střelecké duely. Násilí na průměrné úrovni a samozřejmě pár nelogičností. 55%(9.10.2014)