poster

Tři mušketýři

 • Česko

  Tři mušketýři: Mickey, Donald a Goofy

 • USA

  Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

 • Slovensko

  Mickey, Donald, Goofy: Traja mušketieri

Dobrodružný / Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 68 min

 • liberita
  ****

  Jasný dôkaz toho, že Mickey a jeho partia sú stále vo výbornej kondícii napriek tomu, že človek ich veku by už dávno poberal zaslúžený dôchodok. Myslím, že títo Traja mušketieri naozaj zábavní, hoci majú so svojou predlohou spoločný asi len názov. A veľmi sa mi páčili prepracované verzie klasických hudobných skladieb, ktoré naozaj stoja za posluch.(30.10.2011)

 • Gemini
  **

  (Bohužel) typicky Disneyovsky pojatá splácanina, jejíž jedinými klady jsou krásně čistá a pečlivá animace (aby taky ne, když třeba celý zámek ve Versailles obývají jen princezna Minnie a dvorní dáma Daisy, a nejvíc postaviček na obrazovce je ve chvíli, kdy naklonovaní mušketýři - podle vzhledu Goofyho bratranci - nacvičují přesně tytéž pohyby;)), a porůznu použité slavné melodie klasické hudby - pozor, včetně Pirátů Z Penzance od Gilberta a Sullivana. Což ale vzhledem k ostatnímu vnímám jako pokus o lacinou výmluvu "kultura, takže výchova, takže když proti nám něco máte, tak jste zlí a oškliví":) A pak je tu vlastně ještě libozvučný český překlad, protože třeba duet Goofyho a Clarabelle na Habaneru z Carmen s textem "ty spoutáváš mě řetězy, jsem blázen do tvé krásy hovězí" je legendární:) Ale jinak... tři mušketýři tu jsou exploitováni čistě jako dárci klobouku pro (jak jinak, nebohého sirotka) Mickeyho, aby mělo nějaké opodstatnění zasazení příběhu zhruba někam do doby skutečných Tří Mušketýrů. Což není tak docela pravda, protože Pete drandí Slují Krále Hor (tedy vlastně zlosynským doupětem skrytým v dolech pod mušketýrskou akademií;)) po horské dráze na jakémsi elektrickém skútru, varování obstarávají majáky a houkačky, důležitou rekvizitou je sejf z 20. století (aby mohl být pronesen "humor" na téma "keep safe" vs. "keep in safe"), král Pete má neónový poutač a tak podobně. Další ťafkou je, že celá pohádka se odehrává jako četba comicsu v televizním přenosu ála průkopnická padesátá léta, kdy bohužel koncept filmu ve filmu není dodržován, protože vypravěč se stává aktérem a tak podobně. A pak se tu ještě bez ladu a skladu míchá typická rozjuchaná animovaná groteska s tím, že se celkem dramaticky (skoro) sekají hlavy gilotinou nebo (skoro) umírá. Výsledkem je jakoukoliv jednotu postrádající bordel, který nutno přiznat konečně uznává, že Donaldovi není rozumět ani slovo:), tedy pardon, který se alespoň drží myšlenky, že nejdůležitější je bít se "jeden za všechny, všichni za jednoho". Jediné štěstí je, že to má velmi těsně přes hodinu... A do toho ještě těsně před dopsáním komentáře zazvoní u dveří Jehovisti - zkuste popřít, že to je znamení:) 40%(29.9.2018)

 • monolog
  ****

  To, že Disney přestane kreslit filmy starým způsobem je podle mě to nejhorší rozhodnutí v jejich historii, protože žádný 3D postavičky prostě tak příjemný a roztomilý být nedokážou (to je vidět na všech těch posledních filmech jako Madagaskar, kde zvířata vypadají spíš jak zlej sen). Navíc si nedovedu představit některou z těchto postaviček trojrozměrnou. To je jako trojrozměrnej Homer, kterej byl věru strašnej. Tím pádem pravděpodobně se už s nimi spíš nesetkáme. Co se týká tohoto filmu, je to zábavná vzpomínka na dobu, kdy nedělali desítky projektů určený pro nejmenší diváky a navíc jen na video. Děj je moc infantilní a plytkej a neoriginální, postavy nejsou nijak propracovaný a Dumase se to nedrží vůbec nijak. Nejvíc mě rozesmálo, když kolem Mont Saint Michel bylo tolik vody (a cesta od něj trvala do Paříže pár hodin na jednom koni), že do ní házeli svázaný nepohodlný lidi. Ve skutečnosti by se tam člověk utopil v pohyblivých píscích. Ale i přesto všecko je to zábavná pohádka, klidná jenoduchá oddechovka na víkendová odpoledne.(20.5.2006)

 • unclejack
  ***

  Jasné, ako plnohodnotné spracovanie - alebo aspoň alegorické spracovanie - Troch mušketierov to nemôžeme vôbec brať. Skôr ako taký príjemný animovaný úlet, film v ktorom dostávajú tri hlavné postavy výnimočne približne rovnako priestoru - Mickey, Donald ťa prehral na plnej čiare - hoci vychádzajú z pochybného scenára a miestami už otravného hudobného doprovodu. Každopádne kapitán Pete bol neskutočne vtipný...(23.12.2013)

 • josieaddms
  ***

  Řekněme že to není až zas tak dokonalý filmík, ale taky řekněme, že znám jednu nejmenovanou čtyřletou osobu, která bez tohoto filmu nedá ani ránu. Já kdybych to hodnotila za sebe, nedala bych tomuhle filmu víc jak hvězdičku, protože kraví verze Carmen má sice možná něco do sebe, ale přeci jen to není zrovna můj šálek čaje. Ale jelikož musím uznat že tenhle film je mého malého brášky skoro nejoblíbenější ze všech, nemám to srdce, a snad ani to právo soudit to takto urážlivě. Když vidíte malé děti jak hltají dětské filmy, mám takový pocit že by se to mělo hodnotit podle nich, protože jim byli tyto příběhy určeny, a ne nám, cynickým a znechuceným post infansům. Pro nás jsou tu všichni ty superhrdinové, a všechny ty pseudointelektuální dramata, a samozřejmě přeslazené romantické komedie plné umělé dokonalosti a sentimentality. Ale zpět k filmu, tohle je srandička přesně pro intelektuální úroveň mého malého brášky, a tak to má být. Víc nic.(13.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace