Reklama

Reklama

Tři mušketýři

  • Česko Tři mušketýři: Mickey, Donald a Goofy (více)

Obsahy(1)

Nejlepší přátelé Mickey, Donald a Goofy jsou pouze bezvýznamnými pomocníky, ale sní o kariéře pravých mušketýrů. Život se jim úplně změní ve chvíli, kdy jednonohý kapitán mušketýrů Pete připravuje strašné spiknutí. Chce odstranit princeznu Minnii, jedinou myš v království, která mu stojí v cestě k trůnu. A aby měl ulehčenou práci, udělá z našich přátel princezniny stráže. Jenže Mickey, Donald a Goofy nejsou zrovna příkladem neohrožených hrdinů, ale spojí své síly a připraví Petovi nemilé překvapení. Jinak to ani nemůže dopadnout, když jeden bojuje za všechny a všichni z jednoho! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ten příběh je strašně blbý a strašně slabý, ale pak jsou tu ty písně, které si můžete vyslechnout, a ty se prostě povedly. Jasně, jsou převzaté a předělané, ale stejně tam sedí. Pak mám také rád disneyovskou animaci, ta mi jednoduše sedí a v tomhle se mi prostě líbila. I tak to ale tenhle relativně krátký animák nedotáhne dál než na průměr. Dějově je to takové zbytečně překombinované a nakonec vlastně o ničem. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

(Bohužel) typicky Disneyovsky pojatá splácanina, jejíž jedinými klady jsou krásně čistá a pečlivá animace (aby taky ne, když třeba celý zámek ve Versailles obývají jen princezna Minnie a dvorní dáma Daisy, a nejvíc postaviček na obrazovce je ve chvíli, kdy naklonovaní mušketýři - podle vzhledu Goofyho bratranci - nacvičují přesně tytéž pohyby;)), a porůznu použité slavné melodie klasické hudby - pozor, včetně Pirátů Z Penzance od Gilberta a Sullivana. Což ale vzhledem k ostatnímu vnímám jako pokus o lacinou výmluvu "kultura, takže výchova, takže když proti nám něco máte, tak jste zlí a oškliví":) A pak je tu vlastně ještě libozvučný český překlad, protože třeba duet Goofyho a Clarabelle na Habaneru z Carmen s textem "ty spoutáváš mě řetězy, jsem blázen do tvé krásy hovězí" je legendární:) Ale jinak... tři mušketýři tu jsou exploitováni čistě jako dárci klobouku pro (jak jinak, nebohého sirotka) Mickeyho, aby mělo nějaké opodstatnění zasazení příběhu zhruba někam do doby skutečných Tří Mušketýrů. Což není tak docela pravda, protože Pete drandí Slují Krále Hor (tedy vlastně zlosynským doupětem skrytým v dolech pod mušketýrskou akademií;)) po horské dráze na jakémsi elektrickém skútru, varování obstarávají majáky a houkačky, důležitou rekvizitou je sejf z 20. století (aby mohl být pronesen "humor" na téma "keep safe" vs. "keep in safe"), král Pete má neónový poutač a tak podobně. Další ťafkou je, že celá pohádka se odehrává jako četba comicsu v televizním přenosu ála průkopnická padesátá léta, kdy bohužel koncept filmu ve filmu není dodržován, protože vypravěč se stává aktérem a tak podobně. A pak se tu ještě bez ladu a skladu míchá typická rozjuchaná animovaná groteska s tím, že se celkem dramaticky (skoro) sekají hlavy gilotinou nebo (skoro) umírá. Výsledkem je jakoukoliv jednotu postrádající bordel, který nutno přiznat konečně uznává, že Donaldovi není rozumět ani slovo:), tedy pardon, který se alespoň drží myšlenky, že nejdůležitější je bít se "jeden za všechny, všichni za jednoho". Jediné štěstí je, že to má velmi těsně přes hodinu... A do toho ještě těsně před dopsáním komentáře zazvoní u dveří Jehovisti - zkuste popřít, že to je znamení:) 40% ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

To, že Disney přestane kreslit filmy starým způsobem je podle mě to nejhorší rozhodnutí v jejich historii, protože žádný 3D postavičky prostě tak příjemný a roztomilý být nedokážou (to je vidět na všech těch posledních filmech jako Madagaskar, kde zvířata vypadají spíš jak zlej sen). Navíc si nedovedu představit některou z těchto postaviček trojrozměrnou. To je jako trojrozměrnej Homer, kterej byl věru strašnej. Tím pádem pravděpodobně se už s nimi spíš nesetkáme. Co se týká tohoto filmu, je to zábavná vzpomínka na dobu, kdy nedělali desítky projektů určený pro nejmenší diváky a navíc jen na video. Děj je moc infantilní a plytkej a neoriginální, postavy nejsou nijak propracovaný a Dumase se to nedrží vůbec nijak. Nejvíc mě rozesmálo, když kolem Mont Saint Michel bylo tolik vody (a cesta od něj trvala do Paříže pár hodin na jednom koni), že do ní házeli svázaný nepohodlný lidi. Ve skutečnosti by se tam člověk utopil v pohyblivých píscích. Ale i přesto všecko je to zábavná pohádka, klidná jenoduchá oddechovka na víkendová odpoledne. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Možná budu vypadat divně (no a co), ale po dvojím shlédnutí v rozmezí 24 hodin musím říct, že tohle je skoro dokonalé. Snad nejlepší zpracování Dumasova tolikrát profláknutého příběhu. Má to cca 70 minut, je tam Mickey Mouse, a ta hudba... Teď vážně. Dlouho mě žádný animák nedokázal takhle přikurtovat ke křeslu... ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Kapitán Pete má tři důvody proč nemohou být naši hrdinové mušketýři. Donald je zbabělec, Goofy je hlupák a Mickey moc malý. Přesto z nich udělá mušketýry princezny Minnie, protože si je jistý, že se tak jednoduše dostane na královský trůn. Naši malí hrdinové ovšem plně prokáží heslo jeden za všechny, všichni za jednoho. Odměnou jim všem je nejen velké přátelství, ale pro každého také jeho vytoužená milá. Krásné zpracování Dumasova románu, i když si vyloženě razí svoji cestu a originál moc nectí. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama