Tři mušketýři

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: Traja mušketieri

Dobrodružný / Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 2004, 68 min

Ten příběh je strašně blbý a strašně slabý, ale pak jsou tu ty písně, které si můžete vyslechnout, a ty se prostě povedly. Jasně, jsou převzaté a předělané, ale stejně tam sedí. Pak mám také rád disneyovskou animaci, ta mi jednoduše sedí a v tomhle se mi prostě líbila. I tak to ale tenhle relativně krátký animák nedotáhne dál než na průměr. Dějově je to takové zbytečně překombinované a nakonec vlastně o ničem.(2.1.2015)

Řekněme že to není až zas tak dokonalý filmík, ale taky řekněme, že znám jednu nejmenovanou čtyřletou osobu, která bez tohoto filmu nedá ani ránu. Já kdybych to hodnotila za sebe, nedala bych tomuhle filmu víc jak hvězdičku, protože kraví verze Carmen má sice možná něco do sebe, ale přeci jen to není zrovna můj šálek čaje. Ale jelikož musím uznat že tenhle film je mého malého brášky skoro nejoblíbenější ze všech, nemám to srdce, a snad ani to právo soudit to takto urážlivě. Když vidíte malé děti jak hltají dětské filmy, mám takový pocit že by se to mělo hodnotit podle nich, protože jim byli tyto příběhy určeny, a ne nám, cynickým a znechuceným post infansům. Pro nás jsou tu všichni ty superhrdinové, a všechny ty pseudointelektuální dramata, a samozřejmě přeslazené romantické komedie plné umělé dokonalosti a sentimentality. Ale zpět k filmu, tohle je srandička přesně pro intelektuální úroveň mého malého brášky, a tak to má být. Víc nic.(13.12.2011)

Čekal sem přepracování Dumasova příběhu do dětské formy ovšem Dysney převzal jen název, Beru to ale porad sem čekal na to kouzlo které v sobě má Donald , Pluto, Goofy a pro mě nejmíň oblíbený Micky ale nějak sem se nedočkal. Opravdu je to jen film pro děti a pokud čekáte , že se film bude rovnat starým příběhům tak čekate zbytečně. Prostě jen průůměr(6.3.2012)

Co si budeme povídat, nic přelomového to nebylo. Ale na druhou stranu je tady na nějaké (příjemná věc) hodině shrnuto všechno, co tak Dumas zamýšlel ostatním předat. Navíc je to veselé, zábavné a jsou v tom hezké klasické melodie. Přínos je samozřejmě diskutabilní, ale na jednorázové pobavení je to optimální. 70%(1.5.2017)

Jasné, ako plnohodnotné spracovanie - alebo aspoň alegorické spracovanie - Troch mušketierov to nemôžeme vôbec brať. Skôr ako taký príjemný animovaný úlet, film v ktorom dostávajú tri hlavné postavy výnimočne približne rovnako priestoru - Mickey, Donald ťa prehral na plnej čiare - hoci vychádzajú z pochybného scenára a miestami už otravného hudobného doprovodu. Každopádne kapitán Pete bol neskutočne vtipný...(23.12.2013)