Lacike

Obohraný príbeh o mladíkovi, ktorý sa vráti do rodného mestečka, ale pomery ktoré uvidí sa mu nepáčia a rozhodne sa ich napraviť. Tentoraz to je naviac osobné, keďže niekto zabil aj jeho otca - miestneho šerifa. Film, ktorý pripomína milión ďalších. Mne sa vybavil hlavne Rockov Walking Tall. Hlavný hrdina tu má dokonca typického vidláckeho poskoka (Caruso). Judd Nelson si vlastne len zopakoval svoju úlohu problémového mladíka z Breakfast Club, ale do tohto drsnejšie ladeného poloakčniaku sa príliš nehodí a jeho postavu som mu tentoraz neveril. Film je strašne uponáhľaný a dramatická línia v ňom príliš nefunguje. A ani akcia to príliš nezachráni. Akčných scén je len pár a sú kratučké. Nič čo by ohromilo vo svojej dobe a dnes už vôbec. Nasrala a rozosmiala ma aj erotická scéna v ktorej Ally Sheedy nič neukáže, lebo choreografia páru pri postelovej scéne je tak zohratá, že Nelson zakaždým rukou alebo inou časťou tela zakryje prsia Ally pred kamerou. Vynaliezaví parchanti. Keď už nejaký osemdesiatkový film podobného typu, tak si radšej pustite Road House. 4/10. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1987 : NOMINÁCIE (5) : Najhorší film, Najhorší herec - Judd Nelson, Najhoršia herečka - Ally Sheedy, Najhorší herec VR - Scott Wilson, Najhoršia réžia - Michelle Manning. ()

Blazkowicz

Vesměs se dá souhlasit s uživatelem Lacike, ale mě osobně to nepřišlo až tak zlé. Prostě klasický film o pomstě. Ničím to neoslní a ani neurazí. 3* ()