Chaplin a deštník

Henry Lehrman

Charlie Chaplin

Mack Sennett

• Earl10

[Keystone - Premiéra 28.2.1914] Nejprimitivnější slapsticková záležitost, obzvláštněna pouze přítomností Chaplina. Příběh o ukradeném deštníku a souboji dvou kohoutů na jednom smetišti, aneb jak dva chlápci pomáhají ženě přes kaluž a všichni si při tom dají po hubě. Bohužel až přílišné přehrávání a markantní nedostatek nápadů! [30%](11.11.2013)

Charlie a Ford Sterling jako dva sukničkáři, kteří se předhánějí v tom, kdo pomůže dámě přes kaluž. V důležité roli též deštník, který Sterling uzmul policistovi, jenž se to vše vydá "spořádat". Na rok 1914 celkem slušná chaplinovka s dostatkem šťavnatého násilí na každém, kdo se, byť jen přichomýtne, do cesty.(21.8.2005)

Chaplin svoji roztomilostí pobaví za každé situace. Někdy více, někdy méně, v případě Between Showers spíše slaběji, ale vzhledem k roku vzniku celkem obstojně.(28.6.2016)

• Madsbender

Hlúpe, nezábavné a nudné. 30%(20.4.2014)

• Tomco

Toto ide uplne mimo mna. Mozno pred sto rokmi by som sa valal od smiechu, nie vsak dnes.(6.1.2008)

• anais

Lze-li o grotesce napsat "tohle jsem nepobral", pak tedy, tuhle gortesku jsem nepobral. Děj se točí kolem ukradeného deštníku, postavy se o něj různě perou, padají na zem. Chaplinův tulák se chová jako nějaký hysterický šílenec - pořád se směje, s někým se hádá, bezmyšlenkovitě pobíhá. Zatím tu není ani stopa po citlivosti jeho pozdějších filmů. Nehledě na to, o ději se nedá říci ani, že by byl přehledný. Střih je natolik zmatený, že chápat kdo kam běží (orientovat se v prostoru) se mi zdálo téměř nemožné. Na druhou stranu, vyčítat novorozenci, že ještě neumí mluvit je taky nesmysl - a Between showers je jedním z Chaplinových prvních filmů s Tulákem! Chápejme to tedy jako dětskou nezralost, která se postupně přetvořila v něco mnohem lepšího.(9.5.2006)

Chaplin zase blbne, tentokrát niekde v parku. Asistujú mu podobné indivíduá, ako je on sám, takže inak zo žiadnej situácie dokážu urobiť znovu poriadny chaos. V hlavnej úlohe je tu ale dáždnik, ktorý spôsobí také rozbroje, akoby išlo o nejaký diamant. Ale zavďačiť sa dáme je predsa tá najhodnotnejšia služba na svete. Chaplin tu má v istých momentoch veľmi vtipnú mimiku. Samozrejme po nejakom poriadnom údere od protivníka.(18.10.2013)

´´Kraťas´´, ktorý nerobí Chaplinovi zlé meno. Ale nepustil by som to ľudom, tohto pána nedotknutých.(25.12.2015)

První chaplinovky spoléhaly především na směšné grimasy a výkony herců. Děj i zpracování pokulhávaly, přesto mne výsledek pobavil, spíš než překvapil. Role jak ušité. Dva potrhlí svůdníci, kteří se předbíhají v ochotě pomoci slečně přes napršenou louži.(22.3.2008)

• Autogram

Toto je dosť slabé, už samotná zápletka s dáždnikom je nezmyselná a tie hádky a súboje kvôli ničomu boli ešte aj nezábavné a nevtipné. Chaplin tu akoby ani nemal hlavnú úlohu, ktorá sa rozdelila medzi viaceré osoby.(19.9.2019)

Jedna z těch lepších průměrných Charlieho grotesek, ale nic, s čím by se v jeho filmografií mělo začínat - právě naopak, s těmito ranými groteskami by se mělo spíš končit. Between Showers ale docela ujde, a to i dějově. Obsazení je velmi sympatické, tempo poměrně slušné, délka tak akorát, neurazí, nenadchne, neuvízne v paměti. Výchozí zápletka je výborná, využití již tradičně slabší, ale ve výsledku velmi koukatelný spor o deštník a o dámu.(19.8.2018)

• lubospoti

Jedna z nejslabších grotesek s Charlie Chaplinem, kterou jsem viděl. Postrádám trochu smysluplnější děj (ano, chápu, že je to groteska sto let stará, ale už i v té době vznikly snímky v tomto ohledu poměrně slušné).(27.3.2014)

• Scraffy

Absurdné a celkom nudné. A k tomu málo vtipné.(25.1.2018)