Komentáře uživatelů k filmu (135)

 • misterz
  ****

  Bohatý rozpočet je tu poznať. Po technickej a výpravnej stránke ide naozaj o výborne odvedenú prácu. Nadchli ma aj jednotlivé bitky a naturálne dobové zobrazenie života vtedajšej spoločnosti - špina, krv, surovosť... Čo sa týka dejovej linky, autori sa tu miestami nepochopiteľne a úplne zbytočne odkláňajú od historických reálií, ich zachovanie by nijak neuškodilo atraktivite samotného príbehu. Veď väčšinou je aj tak skutočnosť dostatočne zaujímavá aj bez rôznych prikrášlení. Len ako perlička, Vladimír I. bol celkom kanec. Mal 6 manželiek, ktorých mená sa poznajú a ešte niekoľko ďalších, o ktorých nie sú žiadne záznamy (ale ich deti sú známe). Dokonca podľa viacerých prameňov jedna z nich mala byť Češka. Celkovo veľká spokojnosť, za poslednú dobu v tomto žánri to najlepšie z Ruska. Nechápem to nízke hodnotenie, snímok si červené čísla s prehľadom zaslúži. 80/100(21.4.2017)

 • TKKMR
  ***

  Historických filmov sa nenatáča zrovna veľa, takže po tejto stránke iniciatívu Rusov o čosi takéto chválim. Viking ma celkom bavil a myslím si, že je zručne natočený, zásadná vec, ktorá ma však na ňom rozčuľovala bola postava nerozhodného a slabošského kniežaťa Vladimira.(23.8.2017)

 • C0r0ner
  ****

  Čtyři scenáristé nestačili na to, aby příběh nějak držel po kupě, protože jsem se upřímně ztrácel v ději, který skákal sem tam bez jakýchkoli vysvětlení nebo návazností. No, ale řežba to byla slušná a historicky reálie skvěle zpracované, takže nakonec spokojenost, i když to mělo svoje mouchy. 70%(17.8.2017)

 • Marze
  **

  Výprava i akční scény velkolepé. Jinak se mi to zdálo takové průměrné, občas jsem nechápal motivace postav.(12.9.2017)

 • Scar
  *****

  Konečne slovanskí bojovníci zobrazení tak, ako naozaj vyzerali. Ich vojenský um, ani výbava nezaostávala za vikingami. Chválim slušné dobové reálie, vrátane zbraní. Prkotiny v štýle nátepníkov ala Hercules nemám potrebu spomínať. Dobovejšia mohla byť hudba, ktorá však ale vôbec nebola zlá. Pre všetkých, ktorý tu v komentároch spomínajú nejaké vikingské prostredie - preberte sa. Toto je slovanská prostredie, s pár vikingami. Nemusíte si to vo svojich hlavičkách nijak zamieňať. Naši predkovia boli obávanejší bojovníci ako vikingovia a zvesti o ich zverstvách sú pomerne dobre písomne zaznamenané. Viac takýchto filmov a ideálne aj seriálov.(15.4.2017)

 • majo25
  ****

  Spektakulárny ruský epos, ktorého vizuál a výprava sa pokojne môže rovnať hollywoodskym veľkofilmom. Aspoň čo sa týka vizuálu a veľkolepej výpravy. Príbeh je už trochu krkolomnejší, chvíľu trvá, o čo všetkým ide a zdá sa každému ide o niečo iné. Zo začiatku som sa strácal v menách i postavách, naviac každý druhý mal dlhé vlasy, prípadne aj bradu a rozlišovať ich bol neraz problém. Čo však neznamená, že aj herci boli jeden ako druhý, práve naopak, v Rusku vyrástla jedna či dokonca rovno dve silné herecké generácie a obsadenie je starostlivo vyberané. Na akciu i masové scény sa pozeralo veľmi dobre, aj keď nejaké prehnané veci sa aj tam vyskytli - napr. "splavovanie" riečnymi loďami na blate. Záver vyviera trochu do ztratena a je trochu škoda, že nekončí napr. veľkolepou záverečnou bitkou. Pre Rusov je však kontakt s kresťanstvom niečo ako osvietenie, ktoré zjavne prevyšuje svetské boje.(22.8.2017)

 • grizly007
  *

  Kamera jak z Hollywoodu, herecky ovšem stále rusky špatný. Děj filmu je tak rozvětvenej že mě to vůbec nebavilo.(14.8.2017)

 • NoFiction
  **

  Příšerně utahané, bez jakéhokoliv náboje a místy snad až nepřehledné. Těch pár slušných bitev tenhle snímek rozhodně nezachrání. 133 minut lze strávit rozhodně jinak.(16.8.2017)

 • SamVimes
  ****

  Spíš než klasickým filmem o třech aktech je Viking roztříštěnou koláží epizod. Má problémy s dramaturgií, u nepříliš dobře zvládnuté expozice a dokonce i u návaznosti scén. Jakoby se vystříhala další hodinu materiálu... čemuž napovídají i vystřižené scény, z nichž bych přinejmenším dvě okamžitě vrátil zpátky (a kdo ví kolik dalších jich ještě skončilo na podlaze střižny nebo vyhozených ze scénáře). To má za výsledek chabé motivace a prokreslení postav, divák se nemůže do příběhu pořádně ponořit (nemluvě o tom, že moc není s kým se ztotožnit) a film tak působí trochu odtažitě. Na druhou stranu ale Viking vypadá fantasticky - interiéry i exteriéry, kostýmy, rekvizity, na tom všem si někdo dal hodně záležet. A třeba úvodní scéna na sněhu je na oko vyloženě nádherná. Stejně tak se nešetřilo ani na výpravných bojových scénách. S učesanějším scénářem to mohl být vynikající film, i tak ale nabízí dostatek působivých scén i výjevů, kvůli kterým stojí za vidění.(9.4.2017)

 • ZkuKol
  ***

  Z deníčku ruského bastarda (raný středověk): pondělí: brácha zabil bráchu úterý: zabil jsem z kamarády zbývajícího bráchu a zapíchal si (bez kamarádů) středa: kamarádi mnou zabitého bráchy mě chtěl¨jí vyhnat z tátova domu čtvrtek: ani nevím jak, ale furt jsem doma a to přesto, že rodinné harmonii je daleko pátek: přijeli bohatí borci z jihu sobota: dělá špinavou práci za borce z jihu neděle: pánbůh s námi a zlý pryč! Jako řemeslně je to bomba - akce, výprava, kamera, hudba, ale jsou to spíš epizody než velký příběh, vypravěč zbytečný, ale Rusového rádi, drsný je to jak Rus sama. Až někdo bude stavět středověký theme park, Kravčuk by u toho neměl chybět... 60%(8.10.2017)

 • BlackHood
  ***

  Natočené je to krásně, akce je dost. Ale to je tak všechno...(26.4.2017)

 • Silwer
  odpad!

  To je tak utahaná blbost..jako to že ve filmu je spousta nelogičností a totálních hovadin bych přešel kdyby aspoň ty bitky za něco stály..To si radši pusťte Vikingy s Banderasem..(4.5.2017)

 • Gyrphos123
  **

  A já se tak těšil... obrovské zklamání. Trailer lákal na parádní akci, výpravu, prostě navnadil neuvěřitelným způsobem, ale výsledek nestojí téměř za nic. Jediné, co film slíbil a také splnil je výprava. Té se asi moc nedá vytknout, ale příběh, akce ? Tak toho se tu ve kvalitní míře nedostane. Nechápu, proč měl Vladimír takové postavení, jaké nakonec měl, když si to tak vezmu,za celou dobu jsem ho snad neviděl bojovat, takový srab a nesympatický blb. 2 a půl hodiny sledování nezajímavých dialogů, modliteb... to jsem si opravdu pod tímto titulem nepředstavoval. Nuda a ještě jednou nuda...Tohle se opravdu se seriálem Vikings nedá porovnávat, nesahá jim to ani po kotníky.(14.5.2017)

 • Zombi
  ***

  Parádní výprava a produkce, skvělé kostýmy, dobré válečné scény, krev, slušné obsazení a pěkná kamera. Bohužel příběhově to až taková paráda není, scénář mě moc nenadchl. Asi je to mojí neznalostí tématu, ale to jak vlastně Vladimír za celej film nic neudělá sám, vše za něj provedou, rozhodnou jiní, snad s výjimkou bitky na hradbách a nápadu s loděmi na souši, které mu ale ujedou..., spěchá na bojiště a nemá meč, tak se musí bránit kamenem... Mě ta postava byla čím dál tím nesympatičtější. Silné 3 hvězdy hlavně za skvělé řemeslo.(6.1.2018)

 • DavidS.
  **

  Vikinga sráží do kolen, i přes jeho nesporné formální kvality, samotný děj, způsob vyprávění a práce s postavami...(15.4.2017)

 • Fary
  **

  Po stránce výpravy skvělé, příběhově celkem o ničem. Velký opus o tom, jak se v Rusku prosadila pravoslavná církev...(7.5.2017)

 • Ombak▼Penari
  ****

  Nevěřil bych, že film, který začíná citátem Mao Tse-Tunga může být dobrý, ale skutečně je. Slušně zahraný drsný historický velkofilm. Rusům podobné historické válečné či dobrodružné látky jdou a bývají občas i méně pitomé než ty americké. Každopádně je to raně středověká velkoformátová podívaná a takových moc není. Rád si to někdy vpálím znovu.(23.11.2017)

 • kenkaku
  ****

  Neskutečně povedená výprava, kostýmy i výběr herců. Vypadá to sakra dobře. Kde vše kulhá (a to je opravdu jediné) je scénář. Psali ho Rusové a proti je vše tskové "rusky toporoné a přiblblé". Kamera i triky jsou věrohodné (krev stříká proudem) a pak příjde blábolení a hledání Boha... 3,5 hvězdičky zaokrouhleno nahoru.(9.6.2017)

 • Evlin
  **

  Při tom scénáři museli chlapci chytat amnézii, neboť ten film je tak chaotický, že i Římané pak radši hodili otočku na lodi a řekli, že si spletli film. 40%(21.8.2017)

 • Hapretor
  **

  Místy nejasné a zmatkovité. Konec úplně vedle. Vůbec jsem ho nepobral. Kostýmy, prostředí, kulisy, atmosféra, ... však na jedničku.(8.5.2017)

 • 2Hitman3
  *****

  Konečně historický film ze středověku, kde lidé chodí v bahně, nejsou umytí a nastylovaný jak po návštěvě profi kadeřníka a bitvy jsou nechutně syrové. Přestože film ke konci trošku ztrácí tempo, jedná se o skvělou podívanou a naučnou historickou lekci.(14.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace