Je konec 10. století a v Kyjevské Rusi po smrti Svjatoslava bojují spolu jeho tři synové. Nakonec zvítězí Jaropolk, Oleg skončí mrtvý a Vladimir je neznámo kde, ale je stále naživu. Vladimir svůj čas tráví s vikingy. Jeho první spojenectví, které chce uzavřít, ale nedopadne dobře, proto se rozhodne, že pojede do Kyjevské Rusi. Nastolí mír a převezmou s vikingy po Jaropolkovi moc. Vladimir si bere na cestu i mladou Rognedu a jejího bratra. Jaropolk ale jeho příchod očekával a ukryl se. Vladimir mu proto nechá vzkázat, že zajal jeho těhotnou ženu Irinu, i když to není pravda. Jaropolk se tedy rozhodne, že se za ním vydá. Když ho však navštíví, vikingové ho propíchnou a on zemře. Téměř všichni se s jeho smrtí smířili, ale Vladimira jako vládce nikdy nepřijali. Někteří přívrženci Jaropolka se ale nakonec rozhodli, že se Vladimirovi pomstí. I Irina se ho dokonce snaží vzkřísit. Přívrženci, kterým vládne nebojácný Varyaško, se spolčí s bojovníky Pečeněhy a snaží se Vladimirovo knížectví dobýt. Chtějí, aby jim vydal Irinu, která by jako žena Jaropolka měla vládnout. To ale Vladimir odmítá. Varyaško je tedy připravený jít s ním a s vikingy do války. V první bitvě proti Pečeněhům Vladimir zvítězí. Kvůli této výhře ale bojovníci obětují Vladimirova dobrého kamaráda a Rognedina malého bratra jako odměnu bohům. Ti tuto odměnu ale nepřijali a Vladimirovi je jasné, že město neuchrání. Nakonec se tedy rozhodl, že se setká s Varyaškou. Irina mu ale následně oznámila, že se Varyaškovi vzdá a od Vladimira odjede. V momentě, kdy Irina odjede na koni, chce Varyaška Vladimira zabít. K městu ale začne připlouvat loď a všichni jeho bojovníci začnou utíkat. Jsou to Římané. Vladimir se rozhodne, že s nimi uzavře dohodu, aby se zbavili Pečeněhů. Pomůže Římanům obsadit území Korsuně, pokud mu dají za ženu Annu, sestru císaře. Celý rozhovor ale uslyší Rogneda. Nejdříve se pokusí Vladimira zabít, ale nepodaří se jí to. Poté mu řekne, že s ním čeká syna. Vladimir jí ale i tak řekne, že už s ní nechce být. Se svými bojovníky se následně vydává do Korsuně. U bran města se zastaví a řekne, že pokud mu je někdo otevře, nebude prolita žádná krev... (TV Prima)

Trailer

Fr

,,STŮJTE PŘI MNĚ!“… /// Rusáci se s tím vážně neserou. Místo zákulisních intrik a keců, všichni všechno vyřešej s rukama vod krve. Ruská historie, to je krev, špína a pohanství. V tom je síla filmu. Bohužel v tý jednoduchosti se vobčas ztrácím. Vadí mi zbytečnosti, jako úvod s nesympatickou digitální příšerou, zpomalovačky a animace (jak kopí prochází tělem). Nevadí mi, že cca vod půlky ubyde krve a dozvíme se víc o Vladimiru Sviatoslavichi Velikým. Zajímavej historickej příběh, kterej srážej sami tvůrci. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu kusy podle skutečnosti. 2.) Nasrala mně snoubenka a nevím, jak se s tím vyrovnat. 3.) Thx za titule „M7797M“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Marius

Na docenenie potrebujete tak akurátnu mieru znalosti Nestorovej kroniky. Nie veľa aby vám nevadili snahy vybieliť zločiny fornicatora maxima tým, že to za neho urobili iní a nie málo aby ste chápali kto je kto a prečo robí čo robí a prečo je tam kde je. Vizuálno a výprava na výbornú, politično skôr súčasné ako autentické. 8/10 P.S. Na druhýkrát to dáva oveľa väčší zmysel. A aby ste pochopili historickú posadnutosť Rusov Krymom - tak Korsuň je na Kryme. ()

Cervenak

Naozaj veľkolepý film, na ktorom je vidieť každý investovaný milión rubľov. Ohromné davové scény, hradiská, lode, obetiská s modlami starých bohov, prepracované interiéry, kostýmy, zbroj a zbrane – z toho všetkého priam prechádza zrak. Celý film je parádne natočený a ozvučený, digitálne omaľovánky sú veľmi dobré a dokonca aj ten počítačový tur, ktorého lovia v úvodnej scéne, znesie porovnanie s tým najlepším od ILM. Príbeh pôsobí uponáhľaným a zároveň roztriešteným dojmom, miestami má dokonca problém s nadväznosťou scén – skrátka vyzerá, ako keby tie dve hodiny zostrihali z cca 6-dielneho seriálu. Kvôli tomu výrazne trpia motivácie postáv, vývoj postáv a vzťahov nie je dostatočne prekreslený a uveriteľný. Herci sú bez problémov, najmä hlavný hrdina a predstaviteľ radcu a pobočníka Svenelda, ktorý zároveň slúži ako rozprávač príbehu. Čo mi vo filme dosť veľmi chýbalo, je akákoľvek zmienka o Slovanoch a ich bohoch. Tá slovansko-varjažská dynamika sa nerieši. Staré ukrajinské kmene sa vôbec nespomínajú. Pohanskí žreci sú od začiatku zobrazení ako nesympatickí, zákerní, neustále sfetovaní a krvilační blázni. Vladimíra nazývajú cudzincom a dokonca sa ho pokúsia zavraždiť. Napriek problémom so scenárom a jasným prvkom ruskej propagandy je film povinná jazda pre všetkých milovníkov historických filmov, je to pastva pre oči a môžeme len snívať o tom, že by niekedy vzniklo čosi podobné trebárs o Pribinovi alebo Svätoplukovi. 7/10 ()

verbal

Kníže Svjatoslav měl dva syny a jednoho bastarda. Všichni tři to byli době poplatná násilnická hovada, a tak není divu, že hned poté, co papá vystrčil kopyta, brutálně se mezi sebou semleli o to, kdo bude náčelníkem Ukrajiny. Zatímco se Oleg a Jaropolk vzájemně mydlili, bastard s příznačným jménem Vladimir emigroval do Švédska, odkud si přitáhl bezskrupulózní a ještě hovadštější bandu Vikingů, ukázal tehdy již jedinému žijícímu bratrovrahovi Jaropolkovi, zač je toho temný středověk, a stal se neomezeným majitelem Veliké Rusi. Načež bývalý zapálený pohan kvůli udržení moci jasnozřivě prohlédl, nasoukal se do prdele Byzanci a přitáhnul do země nejhorší morovou ránu všech dob zvanou křesťanství, protože roztříštěné heretické kulty neuměly nikdy to stádo ovcí tak krásně masově ovládat. Jeho jmenovec, současný car Vladimír, bývalý zapálený agent KGB a nyní po prudkém názorovém prozření pravičák jako poleno, co však naprosto, ale naprosto bezelstně strčil hlavu zpět do lůna pravoslavné církve, neboť byl dozajista neochvějně přesvědčen, jaké je to dobro, se rozhodl dát lidu velkolepý historický příklad, téměř analogický vlastnímu počínání. A báťuška rozhodně nešetřil, svatořečení mu ve sbírce stále chybí. Vzniknul tak kurevsky velkolepý spektákl „Jak byl pokřtěn Kyjev“, po technické i herecké stránce v každém detailu vypydlený k dokonalosti, který ovšem disponuje poněkud, řečeno odborně, pičoidními bitvami. Pečeněhové sice byli skoro mongoloidi, ovšem od téměř dobytých hradišť by snad bez příčiny z ničeho nic neodtáhla ani armáda downů. Ale také je možné, že scénárista se střihačem jen dost neúměrně experimentovali se samohonkou, o čemž by svědčila i přinejmenším diskukokotabilní návaznost některých scén. Globálně je to ale skutečně velkopanská podívaná, srovnatelná s nejvýpravnějšími holyúdskými počiny, vcelku špinavá a brutální, jíž však dost ubližuje digitální kamera a ten zbuznělý Čurila Kenovič v hlavní roli, jež ji vtiskávají tak trochu umělohmotnou homopatinu. Nezbývá, než doufat, že si tento Fico vezme příklad ze svého velkého vzoru, taky chytí za gule těch pár zbylých maďarských Babitchů, kteří se ještě nevydali vykrádat Evropu, a nechá konečně natočit nějakého pořádného Červenáka. Třeba v Bivojovi bylo vynikající prase! Nejdříve ale ať dá pro jistotu upálit Deanu Horvátovou, aby zase náhodou nepřinutila toho svého senila ukájet své umělecké ambice. ()

EvilPhoEniX

Dlouho očekávaný biják od Ivanů sice neobstál kvality traileru, ale stále se jedná o parádní podívanou z prostředí vikingů, která nepočítajíc seriály( Last Kingdom, Vikings) nemá téměř konkurenci. Vizuálně se jedná zřejmě o nejlepší záležitost, kterou kdy Rusové natočili. Veškeré barvy, prostředí, kostýmy a celá výprava bere dech. Herecký cásting se také povedl, akce je docela dost a je správně drsná, přehledně natočená a velkolepá. Vytýkám snad jen delší stopáž a né příliš zajímavé story, které mě nevtáhlo,tak jak jsem očekával, ale přesto klobouk dolů. 75% ()

• Okrem Ruska, kde prebiehala väčšina natáčania, pracovali filmári aj v talianskej Ravenne. (MikaelSVK)
  • Film se natáčel 6 let. (Cheeter)