Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.fish
  ***

  Pozitiva: výtečný zeměpisný a historický výlet. Fakta jsem si byl nucen dohledat, řada výborných kulturních a civilizačních kontrastů- Rusové- Pečeněhové- Byzantinci. Bojové scény, stavby měst, lokace. Negativa: Vladimíra bych jako knížete nikdy nedokázal následovat. Ta postava není vůdcem význačným rodem ani vlastnostmi, při první příležitosti by ho někdo v noci podřízl. Tady je celý průser filmu, jelikož to nefunguje ani jako hrdinský epos, ani jako legenda o svatém Vladimírovi. Vladimír je úplně bezkrevný a nerozhodný "vůdce", družina by ho sama zabila a našla si jiného. Doba byla tvrdá a měkoně by si do čela lidi nedali. Neztotožnil jsem se s ním. 60%(5.1.2018)

 • RajAthen
  **

  Za mě velké zklamání. Ponechávám stranou epickou reklamu filmu. Rovněž nejsem typ, který se vyžívá v samozvané historické akci bez kontextu a silných charakterů. Film se nám snaží ukázat historické kořeny Východního bratra. Nic proti tomu, že charaktery postav jsou trochu jiné, jen nevím, proč všichni protagonisté jsou toliko nesympatičtější - pomstichtivec, uplakánek, fanatička ... a ti další. Bohužel, s tou akcí je to také takové nemastné - nějaké potyčky (nic většího ve snímku nenalezneme) nejsou špatné, ale mají poměrně málo prostoru ve prospěch zmučených výrazů, čučení do prostoru apod. Střihač měl mít více sebereflexe a více tlačit na pilu. Čímž se dostávám k závěru, kdy film mj. ukazuje přechod Rusů ke křesťanství. Krásně však současně ukazuje všechny vady náboženství, což si nejsem jist, zda domýšlí. Nejsilnější scénou pro mě není žádná z "hlavních scén", ale snaha jednoho válečníka ochránit svého syna v nábožensky poněkud hutné atmosféře. P.S. Vikingové jsou ve filmu nájemná banda (rozuměj sousedi na dovolené), která má sebou i jednoho berserkra - nic více, nic méně.(19.11.2017)

 • Renfield
  ***

  Mám pocit, že každý ze scenáristů napsal několik dílů seriálu, který si ale tvůrci nakonec rozmysleli, tak z něj udělali alespoň jakýsi výtah. Přesně takto totiž Viking působí, jako seriál by byl lepší a dával větší smysl. Děj je odvyprávěn zbytečně rychle, i přes jeho jednoduchost, to chce opravdu mnoho pozornosti, aby bylo pochopeno vše a to včetně jednání postav, ke kterým si díky tomu těžko vytvořit jakýkoliv vztah. O to víc "překvapí", jak velký prostor je věnován závěrečným prosluněným scénám... ta horší snad opravdu jen v mysli Vladimira. Jsou to snad ty nejdelší scény ve filmu a zároveň i nejnudnější, protože ve zbytku je Viking opravdu velkolepá podívaná. Bitevních scén je zde mnoho a všechny jsou velice dobře natočeny! Souboje vcelku propracované, stejně tak masové scény, ale třeba i kostýmy (i když samozřejmě fantasy). Ozvučení filmu je taktéž na vysoké úrovni, což je znát zase především v bitevních scénách, ale velkolepá je i hudba. Je to jednoduše film na plátno, i proto je velká škoda, že se ho u nás "nikdo neujal"! Taková pomoc k vysvětlení jsou bonusové scény v titulcích (když máte tu správnou verzi), přeci jen pomohou a doplní. Přesto ale zůstávám u názoru, že si takové téma žádalo seriál, úspěch by i byl zaručen. 60%(28.10.2017)

 • Helo
  ****

  Neskutečně epická výprava (nemůžu uvěřit, že to stálo jen 20 milionů dolarů) a špinavá syrová atmosféra je tu poněkud zabitá nechci říct přímo propagandistickým scénářem, nicméně dost silně zaměřeným vůči všemu pohanskýmu, kdy jsou tu pohani vykreslený jako krvelačný a násilnický bestie, včetně Vladimíra, kterej jakmile se dá na křesťanství, stane se neškodným beránkem a dokonalou křesťanskou agitku pak šperkuje závěrečná prosluněná (ve značným kontrastu se zbytkem filmu) scéna s hromadným křtem, kam se najednou oslavně vrhaj všichni domorodci, div že si huby úsměvem od radosti neroztrhnou. Postavy se taky chovaj tak nějak nesrozumitelně, jakoby jim byla vystříhaná spousta scén (vystřižený scény, co jsou na konci filmu, to ve výsledku trošku vylepšujou, aspoň co se týká vztahu Vladimíra, Iriny a pohanský děvuchy). Ale i přes tuhle kritiku (z božích trailerů jsem byl dost přehypovanej) to rozhodně nuda nebyla a pro milovníky historie to nabízí spoustu (většinu) skvělých momentů. Pro čtenáře Bohatýra od Červenáka pak dvojnásob (Pečeněgy vraždící okolo Muromě jsem si při čtení jako mongoloidní nájezdníky nepředstavoval, ale člověk se pořád učí).(8.4.2017)

 • kaylin
  **

  Akční historický thriller z období vikingů. A navíc v ruské produkci. Není to zlé, ale při sledování filmu budete mít pocit, že tu je tak nějak všechno, co se dalo očekávat a není tu nic moc navíc. Násilí, které je zde zobrazováno, mi přišlo tak nějak jako násilí samo pro sebe, na efekt, než z jakéhokoli jiného důvodu, postavy mě nezaujaly.(16.6.2017)

 • - Film byl natočen ve dvou verzích, jedné „rodinné“ a jedné „nepřístupné“. (Stoka)

 • - Film se natáčel 6 let. (Cheeter)

 • - Okrem Ruska, kde prebiehala väčšina natáčania, pracovali filmári aj v talianskej Ravenne. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace