Děti z Kouřové hory (TV seriál)

Children of Fire Mountain

• slovenský

Deti z Dymovej hory

Dobrodružný / Drama

Nový Zéland, 1979, 13x26 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (39)

Pro mě se jedná o velmi silnou nostalgii, ten seriál jsem v dětství miloval.(24.8.2012)

Vážení přátelé...pamatuju si, že v dětství se mi to moc líbilo...ovšem shlédnuto dneska zhruba po 20ti letech - nebavilo mě to ani s přetáčením. Jediný co si pamatuju byl děsivej sůva Duajér a strašidelně pomalovaný maoři. Ani jedno tak na mě už dnes nepůsobí a netuším, co mě v dětství na nich tak fascinovalo...inu dětské strachy... (:o) Naproti tomu třeba Brůna ze Studny na mě působí děsivě i dneska...(4.3.2010)

Nostalgie.(3.3.2010)

Dodnes se mi vybavuje dětská hrůza z maorského kouzelníka, starého polonahého muže s pomalovanou bradou a upřeným pološíleným pohledem, na pozadí bublajícího bláta "kouřové hory" a různých par. Ale protože jsem se právě zasekl na po-, své po-po-myšlenky tentokrát nemohu dokončit(14.4.2014)

Jeden z klenotů a kultovních seriálů mého dětství. Je pravda, že děj už si skoro nepamatuju, ale tohle dílo na mě působilo hlavně svou atmosférou. Byla to směsice dobrodružství, mystiky a strachu z neznámého. Už dlouhou dobu přemýšlím, že bych se na tento seriál podíval znovu.. ale.. Trochu se bojím, abych si nezkazil vzpomínku z dětství..(9.5.2016)

tak to by mohlo prozatím stačit .....(26.3.2008)

Mé první seznámení s Novým Zélandem. Docela to bylo napínavé....(13.2.2012)

Ano! Vše podstatné napsal Karlos80.(26.3.2010)

Zkouřené děti byly jedním z mých hodně oblíbených seriálů z Magionu, krom děje napínavého tu byl občas i celkem strašidelný prvek (maoři). Kdo ví, jak by se mi to líbilo dnes.(11.8.2010)

Jako dítě jsem to hltal a dnes bych se na to rád kouknul znova jinýma očima, je věčna škoda že se dnes nedělají takové serialy pro mladé jak tehdy 95%(26.2.2010)

Vyrostl jsem na tom. Byla tragédie, když se prošvihl díl, nebo jenom jeho začátek.Ty vozku, to bývalo hrozný.(15.6.2016)

Sůva Dwyer - na to se nezapomíná.(15.7.2008)

Tento serial jsem mela rada, ale fakt se divim, ze jsem si dokazala vzpomenout na jeho jmeno(22.5.2009)

Te Purinuj a jeho vyplazený jazyk mi připravil nejednu bezesnou noc ;).(29.10.2009)

Maoři pro mě byli tenkrát fakt děsivý :)))(3.7.2012)

Ach, dětství v paneláku:) To je tabu.(26.5.2015)

Klasika mého mládí. Kdysi dávno mě seriál fascinoval, pořád jsem si kreslil sopky:-). Když vyšel v roce 2010 na DVD, bál jsem se si ho pustit, abych si nezkazil vzpomínky. Naštěstí jsem se k tomu dokopal a dopadlo to tak, že mě chytil stejně jako kdysi. Posledních sedm dílů jsem dal v kuse až do pozdních nočních hodin... a to musím brzy ráno vstávat do práce.(22.10.2010)

Podívala jsem se na něj, se slovenským dabingem, čistě z nostalgie...tušila jsem, že to nebude ono....a byla jsem příjemně překvapená....bavilo mě to i po letech a možná víc, než tehdy....seriál, v němž zlo je potrestáno, nebo spíš napraveno...možná to v životě tak nechodí, ale ve tvorbě pro děti to není na škodu a někdy i dospělí chtějí vidět věci na růžovo....jen jsem pořád čekala na Sůvu "Duvajéra" a on nikde...vysvětlení bylo prosté - v slovenskom znení Sůva neexistuje,. pouze Doomy....mám ráda nostalgické návraty, zvlášť, když nezklamou.....už se chystám na Dva roky prázdnin a na Tetu:-)(29.5.2012)

• zucchini

V dětství jsem tento seriál vnímal jako horor. Vystupovala tam jedna postava domorodce, ze které jsem měl hrozný strach a pronásledovala mě pak i v noci.(21.7.2016)

1 2 následující >>