poster

Sseom

 • korejština

 • anglický

  Some

Akční / Krimi / Mysteriózní

Jižní Korea, 2004, 118 min

Režie:

Yoon-hyeon Jang

Scénář:

Eun-jeong Kim

Hudba:

Yeong-wook Jo

Komentáře uživatelů k filmu (21)

 • Djkoma
  ****

  Rozhodně poutavé, originální a zajímavé. To většině filmů chybí a proto pouze dokáži tiše zatleskat a pogratulovat. Ne všechno ve filmu je dokonalé, ale to film nahrazuje agresivitou a vizuálními kouzly. Pro méně zdatné "rozeznávače šikmookých obličejů" může být vše chvílemi hodně chaotické, ale jak se v jednu chvíli dostanete na tu správnou vlnu už z ní neseskočíte. Něco k plnému hodnocení chybí, ale to by nikoho nemělo odradit, protože jde o ojedinělou cestu po korejských ulicích spolu se sympatickým policistou a ženou, co pouze čte počasí ...(4.5.2007)

 • Renton
  *****

  Scénář: Eun-Jeong Kim, Eun-shil Kim .. Úžasný film! Tentokrát mně po delší době posadila jihokorejská kinematografie, jak se říká, na prdel! Zápletka je v úvodu nastíněna velice mlhavě a od samého začátku musíte hodně přemýšlet a udržovat pozornost. Děj proto nebudu nijak rozebírat, jen nastíním, že se jedná o špičkové krimi a obsahuje ingredience jako jsou podivné počasí, dopravní nehody, ukradené drogy, mladí dealeři, mafiáni, „dvojí“ detektivní pátrání, k tomu nezúčastněná svědkyně a celé je to v extra mysteriózním hávu se spoustou deja vu záchvěvů ... na co slova, stejně se to nedá popsat! Celý snímek má perfektní hi-tech dreams atmosféru. A k tomu připočítejte parádní zpracování. Výtečná režie je doplněna úchvatnou kamerou a vše doladěné k oné dokonalosti přesným hudebním doprovodem. Herecké výkony jsou neméně přesné. Opět jeden ze snímků, kde nevítězí forma nad obsahem či naopak, ale obě složky jdou ruku v ruce a vytvářejí jedinečný zážitek! 100%.(12.11.2005)

 • Adrian
  ****

  Originálny koktejl policajného thrilleru a akcie s presahom do scifi. Možno až trochu mierne prekombinovaný dej má ale nadupaný audiovizuálny drajv (obrazové finesy naháňačiek hravo prekonávajú kamerovu ekvilibristiku vo filmoch Fast and Furious). Ten prispieva k tomu, že máte pred sebou ďalší, juhokórejský nesmierne dravý filmík pri ktorom vám strávený čas utečie ako voda. 90%(31.1.2005)

 • Flipnic
  ****

  Výborná záležitost. Spíš taková oddechovka, skvěle se na to dívá, film plynule odsýpá, ... než si uvědomíte, že 2 hodiny odsýpá od nikud nikam ... Scénář je fakt nulový a zápletka úplně nevýrazná, tím pádem se ztrácí i napětí. Mysteriozní prvky mi dost dlouho vadily, než jsem je dokázal vstřebat. Ale na konci mi však už vůbec nevadily, ba právě naopak se staly hlavním nosníkem děje a jeho vyústění. Sympatická hlavní dvojice, spousta automobilových honiček, nějaké ty bojové scény. Je to hodně fajn film, ale čekal jsem asi víc, nebo něco jiného. Na film jsem se totiž chystal docela dlouho s výrazným očekáváním ...(1.4.2011)

 • tombac
  *****

  Netradiční korejský přírustek do žánru akčního thrilleru. Děj se točí kolem ztráty 3 kilogramů kokainu zabavených policií zločineckému gangu. Kromě gangsterů a policie pase po drogách mladý detektiv Kang Sung-joo. Časem naváže spolupráci s moderátorkou policejního rádia Suh Yu-jin, jež se do případu bezděky zapletla. Dívka má jednu zvláštní schopnost, která následujícím dějem notně zatřepe. Zápletka filmu je celkem komplikovaná, leč film je natočen tak svěžím a poutavým způsobem, že budete nesmírně zvědavi, jak to celé nakonec dopadne. Proti formální stránce netřeba vznést výhrad, je to moderna a kouká se na ni skvěle. 9/10(1.10.2005)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Překvapivě mi to moc nesedlo. Všichni vychvalují jak je film energetická a adrenalinová jízda a já si tiše přál už konec. Akce jen dvě a z toho mě zaujala vlastně jen jedna, zbytek je talky talky krimi. Vizuál i kamera OK, ale zbytek bohužel mě moc nezaujal.(4.11.2014)

 • Shit
  *****

  Výborná jihokorejská kriminálka okořeněná trochou mysteriózna, ale natolik zajímavě a dobře natočená, že i tak nepůsobí jako nějaký sci-fi, což je podle mě jenom dobře. Akčních scén je sice pomálu, ale vynahrazuje to výborná kamera a hlavně hodně poutavě zamotanej děj a hlavní 2 postavy, kterým se musí prostě bezezbytku fandit, což jde celkem samo. Sice to je tak něco mezi, ale teď mam pocit, že si to to plný hodnocení zaslouží, krom toho tyhle filmy mam fakt rád(31.10.2008)

 • molotov
  *****

  Excelentně natočený film. Úžasná snová atmosféra nejistoty a halucinací, vynikající sountrack.(14.11.2006)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrý mierne mysteriózne ladený kriminálny thriller. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý sa dozvie o krádeži veľkého množstva drog, za čo môže skupina drogových dílerov a tak sa snaži tento prípad vyriešiť, pričom sa spojí s rozhlasovou moderátorkou, ktorá jedného dílera pozná. Ale čakajú ich aj mnohé problémy, policajt je nespravodlivo obvinený, kvôli čomu musí dokázať svoju nevinu a navyše moderátorku celý deň sprevádza silný pocit, že ho už zažila a tak si spomína na mnohé situácie, ktorým sa snaží predísť. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Dej už od začiatku pôsobí dosť prepracovane, je tu množstvo rôznych prvkov a menších postáv, takže aj keď to nie je práve film, pri ktorom by bolo treba intenzívne premýšľať, minimálne dávať pozor je potrebné, takže tu je na čo pozerať, ale aj tak som mal väčšinu času pocit, že tomu ešte niečo chýba, aj takto je to dosť dobré, ani na chvíľu som sa nenudil a je tu plno zaujímavých situácií, ale chýba tomu väčší náboj, obava o postavy a podobne, tieto prvky sú na nižšej úrovni, než by bolo vhodné. Ale v poslednej tretine sa už aj toto vylepší a z celého filmu mi už sadla najviac. No tá mysteriózna rovina sa mohla doladiť trochu lepšie, väčšinu času pôsobí zaujímavo, ale na konci som mal pocit, že keby z filmu zmizla, nič zlé by sa nestalo. Čo sa týka akcie, je jej priemerné množstvo, súboje, prípadne nejaká tá streľba sú skôr len také menej výrazné, ale zase mi sadli rôzne naháňačky, ktoré aj zaberajú hlavnú časť akcie. Herecké obsadenie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné, hlavné duo Ko Soo a Song Ji-Hyo je síce dostatočne sympatické, aby som im fandil, ale chýba im charizma, aby to celé plnohodnotne utiahli, takže občas cítiť, že za ideálom zaostávajú. A mimo záporáka už nikto nemá viac priestoru. Réžia a technická stránka sú v rámci takého neškodného akčného filmu úplne ideálne, aj keď tých pár digitálnych efektov to trochu narušuje, ale z tohto kľudne mohol byť aj taký drsnejší kriminálny thriller, takže ma aj mierne mrzí, že si nevybrali tento smer. Takže aj keď potenciál tohto filmu bol predsa len väčší, slušne mi sadlo aj toto, dobrý film, ktorý stojí za pozornosť. 74%(9.2.2013)

 • balone
  ****

  Začátek byl takový pomalejší, ale začínal se rozvíjet celkem slibně příběh. Střed měl pořádné grády, občas jsem nevěděl kde mi hlava stojí, bohužel konec byl celkem lehce čitelný a věděl jsem co se stane. Avšak stále mi ty 2/3 filmy vystačily na 4 hvězdy. Hudba byla velice dobrá a hodila se. Příběh byl spíše krimi, než akce a i když podobná zápletka byla ve více filmech, tady se do poslední chvíle nevědělo, kdo vlastně. 75%(24.2.2010)

 • Rudovous
  ****

  Akcni krimi obohacena o prvek sci fi? Trosku jsem z toho mel nejdriv strach, ale jde o decentni detektivku ktera me docela potesila.(22.11.2007)

 • Vavča
  *****

  Velmi zajímavý a povedený film, perfektní vizuální stránka, akční scény, má to skutečně drajv, děj ubíhá rychle, občas je komplikovaný a struktura příběhu lehce zmatená. Ale přesto se směs žánrů povedla dokonale, jen ji občas sráží k zemi některá klišé, která jsou až příliš okatá, naštěstí jde tak o dva tři momenty. Zaujal mě Soo Go v roli detektiva Kang Sung -jooa, má vskutku charisma a film táhne svým výkonem, byť stejným dílem vyniká herečka Song Ji-hyo v roli Yu-yin na které leží podstatná část příběhu. Nakonec dávám za pět , tohle má potenciál minimálně na jednu reprízu, navíc parádní forma má korespondující protějšek v obsahu a dokonce ve stejné váhové kategorii, což není časté.(17.3.2009)

 • prome
  *****

  Skvělý film, u kterého během sledování netušíte vůbec o co jde. Těch 5* si to zaslouží zvláště díky atmosféře, režii a hudebnímu doprovodu.(28.1.2010)

 • Folpa
  ***

  Dobrý ale od Korejců jsem zvyklý na lepší :)(18.12.2010)

 • Jirka_Šč
  ****

  Omámená dívčí tvář skropená kapkami krve. Lapání po dechu. Čas, který teče zpět. Pohled na tvář dívky, která žije "znova" posledních 24 hodin. ■ Retrospekce je poměrně běžný způsob vyprávění, tady jde však o víc. Dívka má krátkodobé záblesky déjà vu. Čím víc si je uvědomuje, tím víc se snaží změnit směr víru pronásledovaných, pronásledovatelů, otázek a drog. Atraktivní agresivní korejský krimi/thriller, který dynamikou evokuje "Speed" se Sandrou Bullock a Keanu Reevesem (v konfrontaci s kterým je však nekompromisnější, tvrdší a modernější). ■ Zatím hodnotím s rezervou, po druhém shlédnutí možná zvednu na maximum. ■ Po druhém shlédnutí zůstávám na 4*. Ale velmi dobrých 4* ;).(18.8.2012)

 • Lacike
  ***

  Je to kriminalka s dost chaotickou zapletkou v ktorej sa patra po nejakych drogach. Niekolko postav neustale niekam jazdi autom. Hlavny hrdina patra, ale nejaky zmysluplny vyvoj som v tom nevidel. Sem tam to je prelozene kratkou akciou. Par hnusnymi CGI karambolmi a dvoma kratkymi kvalitnymi bitkami, ktore stylom vyzeraju ako bitky z miliona dalsich korejskych filmov. Z celeho filmu asi najviac vycnieva romanticka linia medzi hlavnym hrdinom policajtom a jednou rozhlasovou hlasatelkou ktorych osudy su prepojene na vyssej urovni co do filmu primiesava aj stipku sci-fi prvkov. Mne to nejak extra dynamicke nepripadalo. Skôr naopak. Ta detektivna linia sa dost tiahla. Takze vysledkom je taka tuctova jednohubka. 5/10.(17.3.2018)

 • Mkqp
  *****

  Hodně se mi to líbilo. Jsou tři hodiny ráno a já jsem po zhlédnutí Sseom pouze plný nadšení. Opravdu moc mě tento filmek překvapil. Dlouho jsem neviděl tak skvělý starší akční/krimi/thriller. Sseom mě svou zápletkou držel v napětí a místy jsem se cítil jako by mi někdo píchl dávku adrenalinu. Děj je odvyprávěn svižně, ale ne natolik aby značně urychloval plynutí děje. Akce a vše ve filmu je dávkováno v optimálním množství, přičemž skvělá hudba jim dodává na síle. Velice mě zaujal hlavně Soo Ko, který je v tomto snímku velký sympaťák.(18.1.2016)

 • kagemush
  ****

  Poněkud drsná napínavá limonáda. Někdy se to celý trochu zašmoulovalo(takhle donucen býti soustředěn na děj jsem už dlouho nebyl),hlavně hlavní šmoulinka to teda občas dost válela vedle(co to jako mělo být před tím stadionem??),- ovšem po shlédnutí toho co mi zas TV v uplynulém měsíci cpala pod nos ,jako že krimi (Atentát,Bestseller,Portét zločince,aj. skvosty),už zas musím uznat jak to ti východoasiati občas často umí.(18.12.2009)

 • BUD-SFIS
  ****

  Trosku vice komplikovany dej, s prvky nadprirozena, kde opravdu skoro do konce nevite, kdo je ten spatny(25.10.2005)

 • Cedr
  ****

  Poutavě natočená krimi s poměrně klasickou zápletkou. Příběh je podán ale v dost zmatené a nepolopatické formě, takže se bude dost dlouho rozkoukávat. Film ale nenudí, takže lehká zmatenost není na škodu. Moc bych to ale nepřeháněl se slovy jako sci-fi nebo mysteriózní - i když jistý (a poměrně klíčový) prvek je přítomen tak nečekejte duchy, mimozemšťany nebo nějakou magii :) Vše je podtrženo dobrou hudbou a akčně natočenými akčními scénami. 85%(14.1.2008)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace