poster

Chaplin v lázních

 • anglický

  The Cure

 • anglický

  The Water Cure

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1917, 31 min

Režie:

Charlie Chaplin

Producenti:

Charlie Chaplin

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • eraserhead666
  ***

  Věčně ožralý Chaplin přitáhne do lázní obrovský kufr plný chlastu a začnou se dít věci - počínaje na mol ožralými pikolíky a po té, co se alkohol dostane do zřídla s minerální vodou, ožralou, veselící se a tančící celou kolonádou konče. Nejlepší scéna je v masérně - masér je fakt řízek, pod jehož rukama bych nechtěl skončit. Obstojný, leč ne z těch lepších Chaplinovských kousků.(16.1.2009)

 • classic
  *****

  Bravúrne, bravúrnejšie, najbravúrnejšie. Tulák je tak trochu v inej polohe, ako som bol doteraz zvyknutý ho vidieť. Asi preto, že je v kúpeľoch, kam si vo veľkom kufri priniesol „tekutý obsah” , ktorý skončí v “liečivej vode” , ktorú vypijú PACIENTI, a predstavte si, aký bude o chvíľu CHAOS, keď sa staré tetky napijú tejto minerálky, a ako sa budú potom trmácať z nohy na nohu... ? Ani nie, na pol - hodinu som bol so starými - známymi, a zábava : graduje, graduje...(31.12.2017)

 • anais
  *****

  Perfektní groteska - Chaplin tu hraje postavu podobnou tulákovi, jen jaksi honosnější (bílé sako...). Hrdina, opilec, přijede do lázní, kde jsou jeho zásoby alkoholu omylem naházeny do léčivého pramene, na což ráno doplatí všichni pacienti i zaměstnanci pořádnou kocovinou. Ohromné množství skvostných gagů řadí tento filmek k Chaplinovým nejlepším z jeho raného období.(22.5.2006)

 • tomtomtoma
  ****

  Velmi zábavná groteska o tom, jak alkoholik Charlie přijíždí do lázní a je nucen abstinovat (nebo se o to alespoň snažit). A dostat ho na mučící masáž? Zhola nemožné. Je také poučná, neboť kvůli Edně, do které se samozřejmě zakouká, přestane i pít. Je to zaplněno množstvím zábavných gagů a nejhorší situace zažívá, když zjistí, že mu zaměstnanci vypili jeho zásoby alkoholu.(25.10.2009)

 • PetrJulian
  ****

  Na němých groteskách, a zvláště Chaplinových, je fascinující, že se u nich člověk dokáže zasmát i po 100 letech od jejich vzniku. I v době, kdy už je zhýčkaný vším, co za svůj život viděl v televizi a je stále náročnější divák, který se s lecčíms nespokojí. Zub času tyhle skvosty ještě dlouho nenahlodá.(10.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace