Reklama

Reklama

Chaplin v lázních

Obsahy(1)

Chaplinova figurka lázeňského hosta je jen vzdáleně příbuzná s jeho tulákem, spíše navazuje na Chaplinové předfilmové jevištní úspěchy v pantomimickém skeči “noc v londýnském kabaretu”. Groteskní scény tu přecházejí do baletních, zejména v masérské místnosti.Zvláště působivé je zakončení u lázeňského pramene, do něhož byl vylit obsah zabavených lahví s kořalkou. (formelin)

(více)

Recenze (20)

anais 

všechny recenze uživatele

Perfektní groteska - Chaplin tu hraje postavu podobnou tulákovi, jen jaksi honosnější (bílé sako...). Hrdina, opilec, přijede do lázní, kde jsou jeho zásoby alkoholu omylem naházeny do léčivého pramene, na což ráno doplatí všichni pacienti i zaměstnanci pořádnou kocovinou. Ohromné množství skvostných gagů řadí tento filmek k Chaplinovým nejlepším z jeho raného období. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Upraveno v říjnu 2019. Léčebná kúra je zběsilostí cirkusového klauna. Hlavním aspektem je choreografie náročné pohybové akrobacie životně vitálního tempa a ohniskem jsou propracované alkoholové hrátky. Charlie Chaplin je nepoddajným živlem se škodolibou neuctivostí a zuřivost pohybu je jeho životodárným pramenem. Vedle Charlieho v roli alkoholika, nastupujícího na lázeňské kurýrování, zaujme také mladá a opilstvím pohoršená lázeňská pacientka (Edna Purviance), neurvale tokající a se dnou se léčící hromotluk (Eric Campbell), extrémistický lázeňský masér (Henry Bergman), snaživý lázeňský ošetřovatel (Albert Austin), nesvědomitě opilý lázeňský pikolík (James T. Kelley), či ctihodnost a spořádanost bránící vedoucí sanatoria (Frank J. Coleman). Léčebná kúra aneb Chaplin v lázních je pohybovou rošťárnou cirkusového klauna s pestrou škálou typů fyzického humoru a s nejsmysluplnější motivací k podstoupení léčby. ()

Reklama

everlong 

všechny recenze uživatele

velmi vtipná groteska. Chaplin jako alkoholik abstinent (tentokrát nejde o Tuláka), opět je zde nepřeberné množství gagů a vtipných momentů - nejlepší se odehrávají u "léčivého pramene"....asi začnu jezdit do lázní: DÁLE HRAJÍ: John Rand (Male Nurse and Masseur) James T. Kelley (Ancient Bell Boy) Frank J. Coleman (Proprietor) Leota Bryan (Nurse) Tom Wood (Patient) Janet Miller Sully (Spa Visitor) Loyal Underwood (Spa Visitor) William Gillespie (Man in Shoe-Throwing Battle) ()

classic 

všechny recenze uživatele

Bravúrne, bravúrnejšie, najbravúrnejšie. Tulák je tak trochu v inej polohe, ako som bol doteraz zvyknutý ho vidieť. Asi preto, že je v kúpeľoch, kam si vo veľkom kufri priniesol „tekutý obsah” , ktorý skončí v “liečivej vode” , ktorú vypijú PACIENTI, a predstavte si, aký bude o chvíľu CHAOS, keď sa staré tetky napijú tejto minerálky, a ako sa budú potom trmácať z nohy na nohu... ? Ani nie, na pol - hodinu som bol so starými - známymi, a zábava : graduje, graduje... ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Věčně ožralý Chaplin přitáhne do lázní obrovský kufr plný chlastu a začnou se dít věci - počínaje na mol ožralými pikolíky a po té, co se alkohol dostane do zřídla s minerální vodou, ožralou, veselící se a tančící celou kolonádou konče. Nejlepší scéna je v masérně - masér je fakt řízek, pod jehož rukama bych nechtěl skončit. Obstojný, leč ne z těch lepších Chaplinovských kousků. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama