Reklama

Reklama

Chaplin strážcem veřejného pořádku

  • USA Easy Street (více)

Charlie sa stáva strážcom verejného poriadku v najhoršej štvrti, kde sa policajti odvažujú mimo policajnú stanicu len vo väčších skupinách. Jemu sa však podarí celkom úspešne zvádzať súboj s miestnym zloduchom a pri tom stíha venovať svoju pozornosť krásnym ženám. (STV)

Recenze (25)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Anakonda se mi z toho nevzpřímila, ale několikrát jsem se zasmál. I po více než 100 letech prudce koukatelné a restaurátoři odvedli skvělou práci. Díky nim jsem snímek viděl prakticky ve FullHD rozlišení, což byl velmi zajímavý zážitek. Jsem zvědavý, po kolika z těch dnešních paskvilů štěkne po 100 letech pes. Myšleno od roku 2020, kdy je nutné plnit filmové směrnice a vkládat do filmů buzeranty, trans nemocné čůráky a dodržovat BLM směrnice, aby někde na druhém konci světa nějaký černoušek neplakal. Docela mě zaskočilo, jaký byl náhled na drogy před 100 lety. Za něco takového by byl dnešními diváky Chaplin zřejmě ukamenován. [70 %] ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Zdařilá chaplinovka, která má řadu dobrých, humoristických okamžiků a několik dobrých potyček. Chyba: Ve scéně, kdy Chaplin poprvé uzemní pomocí pouliční lampy rabiáta, si všimněte, že po "knockoutu" leží hlavou směrem od kamery, ale v dalším záběru leží obráceně, tj. hlavou ke kameře. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Nikdy by mě nenapadlo, že v Chaplinově grotesce uvidím narkomana, kterej si buchnou píchne drogu, o sjetém Chaplinovi nemluvě. Asi nejslabší groteska s Chaplinem, co jsem zatím viděl, humoru tu teda moc není, ani ty honičky a rvačky nejsou nic moc, navíc mě Chaplin při jeho politickém přesvědčení trošku zklamal celkovým vyzněním grotesky (Chaplin jakožto udatný policista chodící se modlit do Armády spásy, no fuj). Tradičně skvělý tu je Eric Campbell, začínám tomuto herci přicházet na chuť. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Pomalé opouštění groteskového syžetu a přechod k sentimentálně dramatickým komediálním příběhům. Svoji výstavbou groteska připomíná pozdější Světla velkoměsta - patos a sentiment (Armáda spásy, pomoc chudým) je prokládán komickými výstupy (Charlie proti vazounovi). Jenže tady je ještě happyend, zatímco později... ()

nascendi

všechny recenze uživatele

Je takmer neuveriteľné, že po 100 rokoch od vzniku sa dá s trochou zhovievavosti pozrieť táto čiernobiela nemá groteska a dokonca sa aj na niektorých scénach pousmiať. Ktorému filmu zo súčasnej produkcie sa to podarí? Zažil som éru nemých grotesiek v dobe, keď tvorili podstatnú časť našej zábavy. V ďalšej etape pridal Chaplin k niektorých dielam hudobný sprievod a najnovšie som si pozrel storočnú grotesku po remastrovaní, bez škrabancov a iných obrazových nedokonalostí. Musím sa priznať, že mi trochu chýbali. Grotesku nehodnotím, lebo som zástancom samostatnej kategórie krátkometrážnych filmov. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Během natáření došlo k malé nehodě, když Chaplin nakláněl plynový kandelábr, aby plynem omámil svého protivníka, upadla kovová hlavice lampy a zasáhla ho do kořene nosu, zranění si vyžádalo dva stehy. (everlong)
  • V scéne, kde sa postavy nachádzajú v izbe miestneho narkomana, je možné si na stene všimnúť portrét cára Mikuláša II. (Marek1991)

Reklama

Reklama