poster

Chaplin strážcem veřejného pořádku

 • anglický

  Easy Street

 • slovenský

  Chaplin strážcom verejného poriadku

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1917, 19 min

 • cheyene
  ****

  Zdařilá chaplinovka, která má řadu dobrých, humoristických okamžiků a několik dobrých potyček. Chyba: Ve scéně, kdy Chaplin poprvé uzemní pomocí pouliční lampy rabiáta, si všimněte, že po "knockoutu" leží hlavou směrem od kamery, ale v dalším záběru leží obráceně, tj. hlavou ke kameře.(25.6.2014)

 • anais
  *****

  Krátká chaplinovka, jejíž humor vyplývá hlavně z legračních honiček a bitek na sto způsobů. Charlie se stane policistou a natluče jednomu zloduchovi, ze kterého mají všichni v ulici strach. V ulici se postaví kostelík a všichni se dají na víru. Teď se může zdát, že se jedná jen nějakou křesťanskou agitku, ale to jsem spíš špatně napsal. Je tu hora úžasných gagů ten závěr je na tom to nejlepší. Amen.(10.11.2004)

 • tomtomtoma
  ***

  Tak toto je groteska, která chce poučit a napravit stále ještě nenapravené. Snaží se vštípit nejchudším vrstvám, že východiskem z jejich bezútěšné situace není násilí, krádeže a podvody, ale člověk musí začít změnu sám u sebe. Leč takto idilické to nikdy není. Charlie se sám napraví a jako policista zjednává pořádek v té nejhorší chudinské ulici, kde policisté mají jen malou životnost. Nejnebezpečným protivníkem je Eric Campbell, proti kterému si musí pomoci lstí a ne svaly.(5.11.2009)

 • mortak
  ****

  Pomalé opouštění groteskového syžetu a přechod k sentimentálně dramatickým komediálním příběhům. Svoji výstavbou groteska připomíná pozdější Světla velkoměsta - patos a sentiment (Armáda spásy, pomoc chudým) je prokládán komickými výstupy (Charlie proti vazounovi). Jenže tady je ještě happyend, zatímco později...(14.2.2010)

 • fantomas19
  *****

  Bezdomovec stretne v kostole pracovníčku charity (Edna Purviance), ktorej sľúbi zmenu. Chaos v uliciach núti políciu o nábor nových pracovníkov. V uniforme sa Charlie vrhá v ústrety gangu na čele z neohrozeným a neuveriteľne silným vodcom (Eric Campbell), ale odhodlanie Charlieho nakoniec privedie nastolenie kľudu v meste, pomáha chudobným aj svojej známej pracovníčke charity.(11.4.2012)

 • - Během natáření došlo k malé nehodě, když Chaplin nakláněl plynový kandelábr, aby plynem omámil svého protivníka, upadla kovová hlavice lampy a zasáhla ho do kořene nosu, zranění si vyžádalo dva stehy. (everlong)

 • - V scéne, kde sa postavy nachádzajú v izbe miestneho narkomana, je možné si na stene všimnúť portrét cára Mikuláša II. (Marek1991)