Cidade dos Homens (TV seriál)

City of Men

Brazílie, 2003, 270 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

II. séria -> 5 častí(8.9.2005)

Velmi kvalitně zpracovaná seriálová podoba mého oblíbeného filmu. Samozřejmě, že celovečerní snímek je přeci jen o něco lepší zážitek, ale v rámci televizní tvorby si myslím, že to nemohlo dopadnout lépe. V titulních rolích se objeví i spousta známých tváří z filmové verze, jednotlové díly jsou uzavřené příběhy, které na sebe jen volně navazují a řekl bych, že jsou i vyváženě povedené!(5.10.2009)

nehlede na to ze brazilskou kinematografii a brazilii jako takovou mam rad tak jeden z nejlepsich serialu co znam - nejlepe charakterizovano mym kamaradem jako "bylo nas pet ve favele" - pribeh o dospivani a s nim spjatych zcela normalnich problemech v zcela nenormalnim prostredi. Od autoru Cidade de Deus nesmirne prijmene udelany serial z prostredi rijske favely.(10.5.2007)

Volné pokračování Města bohů. Náhled na život ve favele po několik let, kdy se z ústřední dvojice dětí stávají dospělí. Díly nenavazujou, ani Vás to nenutí sledovat x dílů najednou. I tak to stojí za to.(31.1.2010)

Seriálové pokračovanie dokonalého Mesta bohov, ktoré svojmu filmovému predchodcovi nerobí ani najmenšiu hanbu, a ktorú okrem iných režíroval aj Fernando Meirelles a dokonca aj sám autor pôvodnej autobigrafickej predlohy Paulo Lins. Veľmi, veľmi, veľmi podarená televízna záležitosť. Prudko pozerateľné.(7.9.2005)

Zatím jsem viděl asi 1,5 série a plánuju víc. Ale musím se přiznat, že jsem od toho čekal o dost víc. Místama se dost nudim. Často proti proudu nejdu, ale tady zatím musím. Čekal jsem víc válek gangů, víc přestřelek. Zatím toho tam moc nebylo. Ale i tak jsem zvědavej, kam to klucí dotáhnou!(6.6.2011)

Seriál se zaměřuje více na běžný život a dospívání ve favale, což je sice něco jiného než jsem čekal, ale také jsem to vřelo uvítal, přeci život není jenom o přestřelkách a o válkách gangů, ale také o tom jak člověk chce ztratit panictví či jak sehnat peníze, aby jste vychovávaly své děti.Velmi kvalitní seriálový "menší bráška".(4.11.2017)

Urobiť seriál z mega úspešného filmu je naozaj ťažké. Ale tvorcom združených okolo režiséra Fernanda Meirellesa sa to vcelku podarilo. Táto séria hovorí naozaj vierohodným spôsobom o tom, ako sa žije v brazílskych slumoch a o tom, aké sú tam drsné podmienky života, nehovoriac o tom, že z malých detí sa stávajú v útlom veku delikventi. Najviac ma dostala druhá séria, precízna kamera akoby vystrihnutá z reality a samozrejme hlavné postavy, ktorým nechýbal šarm. Od polky tretej série to už ale kvalitou začalo klesať, preto štyri hviezdičky. 80 %(30.11.2012)

S Městem bohů seriál kromě řady herců nemá moc společného, je o dost civilnější a komediálnější. Přesto rozhodně stojí za vidění. Připadalo mi, že ke konci to trochu sláblo, nicméně poslední díl se dost blížil dokonalosti, takže dáme pět hvězdiček a budeme doufat, že se Douglas Silva a Darlan Cunha ani nadále neztratí ...(16.5.2008)

Ze života ...(9.11.2008)