Reklama

Reklama

Chaplin jako nápadník

  • USA The Fatal Mallet
Krátkometrážní / Komedie
USA, 1914, 18 min

Obsahy(1)

Dievča (Mabel Normand) je objektom túžby pre jej nápadníka (Mack Sennett). U tuláka (Charles Chaplin) tiež vzbudí záujem. Počiatočná rivalita medzi Mackom a Charliem ustane, až keď sa na scéne objaví nový nápadník (Mack Swain) a oni musia spojiť svoje sily, aby sa tohto nového protivníka spoločne zbavili. Keďže tehly na neho nezaberajú, rozhodnú sa omráčiť ho kladivom a zamknúť v kôlni. Charlie je šikovnejší a podarí sa mu v kôlni zamknúť oboch nápadníkov. (Diazbros)

(více)

Recenze (11)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Kupka sena, jedna dáma a tři pánové včetně Chaplina nejrůznějšími podlými kousky soupeří o její pozornost. Chaplin tentokrát nešetří nikoho - dovoluje si i na maličkatého, náhodou se nachomýtnuvšího klučinu. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Sranda je sledovat, jak se Chaplinovy grotesky zakládají vesměs na zlomyslnosti a zákeřnosti. :) Chaplin jako nápadník není výjimkou. Potěší scény kolem rybníka (řeky?), ale i oblíbená palice. :) ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Stále doufám, že si k Chaplinovi vytvořím kladný vztah, ale ani po další jeho grotesce se tomu neděje. Stále situace postrádají tolik potřebný humor. ()

pursulus 

všechny recenze uživatele

První kroky Ch. Chaplina.¬         Rok 1914 byl úvodním rokem Chaplinovy tvorby filmové. Na třicet pět krátko- případně středometrážních grotesek plus jeden dlouhometrážní snímek ve směs postrádaly větší kvalitu, žertéřství rovnalo se sotva tak jednomu a půl míčku artisty, místy bylo až rozpačitě trapné. Je zřejmé, že společnost "Keystone Studios", s níž měl Chaplin uzavřenu roční smlouvu, si spíš než na kvalitu potrpěla na množství.¬                 Podobně tomu bylo i následujícího roku a počátkem roku 1916, kdy Chaplin pod hollywoodskou společností "Essaney" natočil svých dalších patnáct krátko- příp. středometrážních snímků. Ač v té době už znám a oblíben natolik, že mohl diktovati podmínky producentům a vybírati z nich, nebyla úroveň Ch. snímků ve směs vysoká, ze jména hledíme-li na ně nedobovýma očima.¬                 Není však třeba odsunouti tyto první filmové krůčky a kroky někam do zapomnění, svou kvalitou spolu s vkusností se vyrovnají řadě nynějších zábavných pořadů tak jistě, jako že Ch. Chaplin natočil později taková díla jako "Moderní doba" či "Diktátor".¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Romantické zvádzanie podľa raného Chaplina. Teda, ak sa za romantické dajú považovať kopance do zadku, facky z otočky alebo tehla do hlavy. Nešetrí ženy ani deti, ale všetky tie údery a pády ma pobavili viac ako v iných groteskách. V druhej polovici sa tempo spomalí, zdá sa, že z grotesky aj nejaké pasáže chýbajú. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama