poster

Chaplin vystěhovalcem

 • anglický

  The Immigrant

 • anglický

  Hello U.S.A.

 • anglický

  The New World

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1917, 20 min

 • everlong
  ****

  Jedna z opravdu klasických Chaplinovek, jejichž klíčové scény zná snad každý. Hořkosladký příběh o chudáku imigrantovi, který připlouvá do Států...nejlepší scéna - u jídelního stolu: DÁLE HRAJÍ: Kitty Bradbury (Her Mother) Loyal Underwood (Small Immigrant) Stanley Sanford (Gambler on Ship) James T. Kelly (Shabby Man in Restaurant) John Rand (Tipsy Diner who cannot pay) Frank J. Colernan (Ship's Officer / Gambler/ Restaurant Owner) Tom Harrington (Marriage Registrar) Stanley Sanford (Gambler on Ship) William Gillespie (Café Violinist)(7.10.2009)

 • GilEstel
  *****

  Těžký to měli evropští immigranti ve Spojených státech začátkem století. Jen bída, hlad a boj o přežití. Chaplin uměl vystihnout bolesti a přání své doby jako málokdo. Osud tuláka Charlieho přijíždějícího k Soše Svobody s nadějí nového začátku, sledoval soucítěně každý. A jak už to v Charlieho filmech bývá, tento osud má dobrý konec. Krátký nenásilně vystavěný příběh s množstvím groteskních sólovýstupů, jenž se dotýkají vrcholu svého žánru. Ohromného číšníka v restauraci, kde nemá Charlie na zaplacení, hraje Eric Cambelll - tradiční záporák raných Chaplinovských filmů.(8.10.2016)

 • Autogram
  ****

  Prvá časť, na lodi, obsahuje nápadité triky s kamerou, dnes by sme povedali primitívne, ale nápad umiestniť kameru na kyvadlový kĺb alebo postaviť celú hojdaciu miestnosť musel byť pred sto rokmi prelomový. Druhá časť, v reštaurácii, je založená na príbehu a čo už poteší viac, ako keď malý vzrastom prejde cez rozum veľkému. Nezaobíde sa to bez kopancov a bitky, ale všetko v rozumne miere.(22.5.2018)

 • Renton
  ***

  Scénář: Charles Chaplin .. The arrival in the land of liberty. Krátká vzpomínka na útrapy evropských přistěhovalců, při cestě lodí po oceánu a prvních krůčcích ve svobodné Americe. Dá se říct, že na dvacetiminutovou stopáž nemá filmeček slabých míst, ale pravda to tak úplně není. Skečů je sice několik, některé jsou promyšlené a jiné tuctové, jenže smích u mne vyvolaly jen zřídka.(12.10.2006)

 • mortak
  ****

  Zaujme druhá část v hostinci, která je propracovaná do nejmenších podrobností a ilustruje Chaplinův přechod od rychlého vrstvení jednotlivých situačních gagů za sebou k subtilnější komice vycházející z příběhu a prokládáné sentimentem a dojetím. Expozice příběhu na lodi sice nijak nepřekvapí (až na první záběr) a rozvíjí se tradičně v klasických výstupech (Charlie a cudná dívka, naklánění lodi a nedostatek prostoru), ale už je cítit snaha o vyjádření, snaha o přesah.(16.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace