The Knockout

Counted Out

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 27 min

Od začátku jsem hledal Chaplina. Ano, je to doba, kdy měl menší role u grotesek, ale rozhodně ani jednu z menších rolí nezkazil. Mega tlouštík, Roscoe 'Fatty' Arbuckle, který boxuje a zvedá velké závaží nebo táhne za sebou hromadu lidí pomocí provazu, ten byl rozhodně skvělý. A však popravdě jsem se v ději někdy ani neorientoval, ale ani mi to moc nevadilo. O čem ten příběh byl a proč se tam pronásledovali jsem se dozvěděl, až když jsem si to přečetl u profilu filmu. Film jako groteska nezklame a nemám nic proti němu (ale taky nic "extra" pro něj) takže lepší průměr. 70% tak.(15.3.2015)

Pořád jsem si říkal, koho tady hraje Chaplin? Nakonec jsem se dočkal - ztvárnil sudího v boxu, zahrál si tak dvě minutky, nic nezkazil, ale ani mě příliš nerozesmál. V hlavní roli tlouštík Roscoe 'Fatty' Arbuckle, který se utká v ringu s Cyclonem Flynnem Edgara Kennedyho. Je to hodně živé - příznivci grotesek si příjdou na své a nesnesitelná nuda to nebude asi pro nikoho.(12.8.2005)

Za čo sú tie štyri * ? Keď sa objaví Charlie Chaplin, pochopíte.(25.12.2014)

Charlie Chaplin je zde jen velmi krátce (ale je nejlepší, fakt se blejsknul) a zápletka je docela fajn, odsejpá to, scénky jsou v Knockoutu fakt super, vtipné momenty fungují, ale nemá ani moc smysl vysvětlovat, proč jsem to ohodnotil právě takhle, ale kdo má nějaké grotesky nakoukané, tak pochopí. U tohoto filmu jsem se opravdu bavil, ale některé momenty byly slabší, není tam nic zapamatováníhodného. 60%.(22.2.2018)

• Iggy

Tak opět jedna z už hodně zestárlých raných keystonských grotesek, tentokrát s Fattym Arbucklem v hlavní roli. Kromě krátkého výstupu Charlieho Chaplina v roli rozhodčího boxu a závěrečné hodně anarchistické honičky s kolty dnes už absolutně nevtipné a nezajímavé. A to i přesto, že se tu objevila hned celá plejáda později slavných komiků, kromě Arbucklea a Chaplina ještě Edgar Kennedy (jako Cyclone Flynn) a Al St. John a v drobných roličkách ještě Mack Swain, mladičký Charley Chase a sám Mack Sennett. Volně ke stažení na Archive.org.(11.4.2007)