Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři muži - kapelník, klarinetista a Chaplin - se na taneční zábavě utkají o přízeň jedné ženy. Kdo ji získá? (ČSFD)

Recenze (18)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Nanicovatá groteska se začínajícím Chaplinem. Založeno na klasických vozembouších a prakticky ničem jiném.  Chaplin jako opilec (kdo ví, jestli nebyl skutečně nalitý) byl, ač nebyl hlavní hvězdou, tím nejlepším. Nicméně laťka kvality je tady hodně nízko. Tuctové a nenápadité, grotesky dokážou nabídnout mnohem lepší zábavu, tohle víc připomíná první experimenty s filmem a v roce 1914 už byla ta filmařina přece jen jinde a Mack Sennett má mraky lepších "kraťasů", stejně jako Charlie.  Jedna hvězda a není na chodníku slávy, bohužel. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Tady si Chaplin to první místo v hereckém obsazení rozhodně nezaslouží. V hlavní roli Ford Sterling - jako pěkně nažhavený a žárlivý kapelník, který si to společně s Charliem a klarinetistou Fattym rozdá o dámu svého srdce. Smát se není čemu, a tak jsem celý film pouze usilovně hledal Charlieho knírek - a on tam snad skutečně není! ()

Reklama

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Prípad tanečný parket - tak časté prostredie v Chaplinových neskorších filmoch. Ako inak, ústredným motívom je trenica o ženu, avšak tentoraz to je už rovno milostný štvoruholník. Dôvod, prečo si to pozrieť: Chaplin bez fúzikov vyzerá ako Johnny Depp v Ospalej diere. Zvyšok je bohužiaľ mimo moje chápanie 35% ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Elegantní Chaplin bez kníru a jakéhokoliv dalšího náznaku Tuláka (je vysoký) ve hvězdně obsazené grotesce, která je ale nezáživná a velice nudná s nulovým počtem zajímavých nápadů (možná až na ten úplný závěr, když se svalili na záda) a nejde o nic, co by kdokoliv potřeboval vidět. Opravdu slabota, navíc Charlie bez klasického kostýmu opravdu není tím pravým Charliem. 40%. ()

pursulus 

všechny recenze uživatele

První kroky Ch. Chaplina a "Tango tangle".¬         Rok 1914 byl úvodním rokem Chaplinovy tvorby filmové. Na třicet pět krátko- případně středometrážních grotesek plus jeden dlouhometrážní snímek ve směs postrádaly větší kvalitu, žertéřství rovnalo se sotva tak jednomu a půl míčku artisty, místy bylo až rozpačitě trapné. Je zřejmé, že společnost "Keystone Studios", s níž měl Chaplin uzavřenu roční smlouvu, si spíš než na kvalitu potrpěla na množství.¬                 Podobně tomu bylo i následujícího roku a počátkem roku 1916, kdy Chaplin pod hollywoodskou společností "Essaney" natočil svých dalších patnáct krátko- příp. středometrážních snímků. Ač v té době už znám a oblíben natolik, že mohl diktovati podmínky producentům a vybírati z nich, nebyla úroveň Ch. snímků ve směs vysoká, ze jména hledíme-li na ně nedobovýma očima.¬                 Není však třeba odsunouti tyto první filmové krůčky a kroky někam do zapomnění, svou kvalitou spolu s vkusností se vyrovnají řadě nynějších zábavných pořadů tak jistě, jako že Ch. Chaplin natočil později taková díla jako "Moderní doba" či "Diktátor".¬                 Snímek "Tango tangle" byl jedním z prvních, v nichž Chaplin hrál (pozn.: natočeno v březnu 1914) a jeho herectví nelze označiti za dobré, jak tomu v jeho prvních snímcích bylo takřka pravidlem.¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Natočeno za jediný den ve skutečné taneční síni. (everlong)
  • Poslední film, ve kterém Chaplin vystupuje s Fordem Sterlingem. (everlong)

Reklama

Reklama