Sněhová kalamita

Snow Day

Snehová kalamita

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Romantický

USA, 2000, 83 min

Hurááááá, sněhové prázdniny jsou tady. O sněhových prázdninách se dá zažít cokoliv, i když trvají třeba jeden nebo dva dny. Mile mě překvapilo obsazení Chevyho Chase jako televizní rosničky. Iggy Pop jako správce kluziště, co hraje nudné písničky. Příjemný rodinný film na sobotní dopoledne.(27.12.2008)

• Shit

Co to bylo za děsnou blbost?Opravdu jenom chvilkama se na to dalo koukat, ale zase potěší pár zapomenutých herců jako je třeba Cehvy Chase toho už sem neviděl v novějším filmu ani nepamatuju, tady sice žádná velká role, ale aspoň něco a nebo se tady ještě objeví Pam Grier, ale to je asi tak všechno kvůli čemu se na tenhle film stojí podívat a to je fakt dost málo(10.12.2006)

• Fallen_One

Miliardakrát viděné a xkrát lépe natočené. I když obvykle dávám boda za pěkný miciny, tak tohle mně natolik otrávilo svou nabubřelou klišovitostí, že tentokrát opravdu nebudu milosrdný.(1.1.2010)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $60,020,107Tržby Celosvetovo $62,464,731/20%/(5.1.2006)

„Keď sneží, môže sa stať všetko.“ Snehovú kalamitu som podcenil. Len čo som si prečítal názov a uvidel v titulkoch meno Chevy Chase, predpokladal som trápne dojenie ex-kariéry polomŕtveho herca (niečo ako Bláznivá vianočná dovolenka bratranca Eddieho podobne zabudnutého Randyho Quaida). Ale výsledok ma milo zaskočil. Príjemne atmosférická rodinná snímka sleduje jednodenné peripetie mestečka, zaskočeného snehovou kalamitou. Pozorujeme nevinnú, čistú lásku, detské snehové vojny a problémy v zamestnaní, to všetko nakrútené svižne, ľahko a so zaujímavým názorom, že láska je o tom, nájsť človeka, s ktorým vydržíme aspoň desať minút. A Chevy Chase? Pomaly dozrieva do vážnych úloh, ale bojím sa, že už je to úplne každému fuk. Aj jemu.(1.1.2008)