Tas! (TV film)

Une fois pour toutes!

Western / Komedie

Kanada / USA, 1984, 98 min

• zlabus

Značně rozvolněný a žánrově naprosto nevyvážený a nekonzistentní televizní western, kde klišé potkáte na každém rohu. Jediné, co stojí za pozornost je ústřední dvojici "veteránů divokého západu", která už je na sklonku této éry poněkud navíc, a stejné to je i s celým filmem, který je živoucím důkaz toho, že zlatá doba westernu skončila dávno před rokem 1984. 40%(13.5.2014)

• aLPaC

Nudný western odehrávající se většinu času v hotelovém pokoji, kde se Kirk ukrývá před zbytkem města. To dost připomíná starší Douglasův western Poslední vlak z Gun Hillu, jenže ten se silou napětí i příběhem s tímto nedá srovnat. Je to jasné, tenkrát byl Douglas na vrcholu, kdežto v 80. letech to už nebylo ono.(18.10.2014)

Návrat dvou velkých westernových legend Kirka Douglase a Jamese Coburna a western jako (téměř) za starých časů. Oba herci se svých rolí zhostili na výbornou a jde jim to, jako za mlada. "Tas!" není v žádném případě hloupý film, který páchne trapností a stuchlotinou. Je to svěží komediální western pro chvíle pohody. 60%.(14.3.2007)

Dvojica prestarnutých westernových legiend to v tomto televíznom projekte natrela aj niektorých svetoznámejším kinowesternom. Nie je to celkom komédia, skôr sa neberie príliš vážne. A to je aj jeho veľkou devízou. Síce je to v nektorých pasážach až pritiahnuté za vlasy, napr. pri súloži starca s fešnou mladšou blonckou....som nevedel, že už vtedy boli herečky ľahkých mravov. Ústredná dvojica je sympatická a poohreje srdce každého westernového fanúšika. A to aj v jednoduchšom televíznom filme s neprekvapivým záverom.(13.5.2017)

• elCarda

Musím uznat že to pro mě bylo spíše zklamání. Oba herci hlavních postav jsou ikony westernů. Bohužel tak nějak mi připadlo že si prostě chtěli zavzpomínat na staré dobré časy a vznikl tento film. Děj je poněkud fádní, zápletka nelogická a triviální. Obecně v zato se tam něco děje jenom v prvních deseti minutách. Potom už je to jenom pomalé válení exkrementové kuličky k závěrečnému (a předvídatelnému) happy endu.(18.1.2011)