poster

Kapsáři

 • anglický

  Harry in Your Pocket

Krimi / Komedie

USA, 1973, 103 min

Režie:

Bruce Geller

Hudba:

Lalo Schifrin

Střih:

Arthur Hilton

Kostýmy:

Bernie Pollack
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mac000
  ***

  "You never know what you're going to find in someone's pocket." Harryho životní moudrost, se kterou zaučuje mladšího kolegu do tajů kapsářského řemesla. V čtyřčlenné partě by to úplně klapalo, kdyby ... jedním je čtyř členů nebyla půvabná dáma, o kterou se rozpoutá rivalita mezi dvěma dalšími členy. A to do jejich profese vnáši ne zcela žádoucí napětí. Jako vždy výborný James Coburn jako "Harry s dlouhými prsty" (mnohem výstižnější titul filmu v německé a rakouské distribuci než český "Kapsáři")(29.8.2018)

 • Tiiso
  ***

  Film přes zdánlivě dobrou pointu je překládán v průměrném duchu a i realizaci. Některé zjevné události nejsou dostatečně vysvětleny. Charaktery osob nedostatečně prokresleny a vůbec celé vyprávění často vázne a nedokáže naplno upoutat pozornost.(22.5.2008)

 • Tommassi3
  ***

  "Každej pitomec si může všimnout, že mu chybí prkenice.. Je to jen zákon gravitace.." No, jisté je, že mě nenapadá mnoho fyziologicky vhodnějších herců, rozuměj těch s opravdu dlouhými prsty, než právě James Coburn, zde si skutečně užívající roli mistra chmatáků Harryho..;)(6.2.2017)

 • dopitak
  ***

  A už zase napíšu- mohlo to být lepší, kdyby.......... kdyby se tvůrci zaměřili na základní osu příběhu - jak se dal "gang" kapsářů dohromady- jak mistr řemesla Harry (ze Sedmi statečných známý James Coburn) naučil krást Ray Haulihana (zahrál si ho také poměrně známý Michael Sarrazin) a u toho jim asistovala sympatická Trish Van Devere coby Sandy a kapsářský veterán Casey (Walter Pidgeon)- jak to Rayovi nejdřív nešlo a dělal chyby, ale nakonec se stal dobrým kapsářem. ----------Akce, kdy tahle čtyřka nepostřehnutelně na ulici obírala nic netušící kolemjdoucí (občas flm pracuje se zpomalenými záběry, aby vůbec krádeže byly viditelné) jsou vážně skvělé. Ovšem film má dost pomalý a uloudaný začátek, úplně zbytečně se zaměřil na nějaké podle mě zbytečné spory mezi Harrym a Rayem a navíc tu můžeme slyšet dialogy jako "Pořád myslíš, že jsem divnej?" "Ne, to já jsem ta divná." Na to, že je to film z počátku 70´s, mluví se tam dost otevřeně o sexu (ovšem jen mluví). A asi i já jsem divnej, ale dabing (2008) i přes účast Petra Olivy se mi prostě nelíbil.(22.5.2008)