Náš muž Flint 2: Flint opět v akci

In Like Flint

Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1967, 114 min

Dvě hodiny jsou moc, první třetina skoro bez Flinta se neskutečně vleče (i když naplňuje název filmu - volně přeloženo "být v akci po flintovsku", o což se pokouší nebohý šéf tajné služby), ovšem co se týče vtipu a parodování bondovek, Flint nemá konkurenci (Meyer se svým Austinem Powersem se může jít zahrabat). Coburnova Flinta totiž nikdo nepřekoná.(10.12.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,000,000Tržby Celosvetovo $-(2.9.2009)

Pouze ten, který může tančit sóla v Moskevském baletu, užívá si pobyt v mrazáku, občas zemře a mezitím napíše Slovník delfíních zvuků, může zachránit svět. A jaká to náhoda - Derek Flint všechny tyto požadavky splňuje. Takže za mne spokojenost přibližně stejná jako s prvním dílem a jediný rozporuplný pocit ve mně vyvolává zjištění, že nevím, zda bych se první vrhnul na dámy z Panenských ostrovů, Flintovy družky nebo ruské kosmonautky. Ale my už si to pořadí nějak domluvíme.(5.8.2015)

Ještě větší Bonda parodující spektákl než první díl, ale pořád jsem se hodně bavil.(9.2.2003)

"Vymývání mozku a vlasů ve stejný čas." Skoro lituji, že jsem dal prvnímu filmu s Derekem Flintem plný počet hvězdiček, protože toto pokračování je lepší v každém směru. Humor, akce, ženy, James Coburn, Lee J. Cobb, Goldsmithova hudba... Všeho je tu nejen víc, ale je to tu také v lepším podání. Jen pro příklad - v prvním filmu mě rozesmála narážka, že si Flint občas zaletí do Moskvy, kde učí balet. Tentokrát jsem ho ale v Moskvě opravdu viděl baletit a aby toho nebylo málo, on baletní skoky využíval také ve skvělé honičce / přestřelce na moskevských střechách, k níž hrála fantastická Goldsmithova skladba Odin, Dva, Tri, Kick citující Čajkovského Labutí jezero. Jde zkrátka o opravdu ztřeštěnou crazy parodii, jejíž diváci si mohou v jedné scéně sing-along zazpívat Internacionálu, pokud přečtou azbuku (slova jim označuje poskakující rudá hvězdička), a jejíž hlavní hrdina (nepolapitelný, nezranitelný, neusmrtitelný, nezpopelnitelný a samozřejmě také neodolatelný) zachraňuje lidstvo i díky tomu, že dokáže mluvit s delfíny. Vážně.__P.S. K vidění na YouTube.(30.8.2015)