Reklama

Reklama

Věrný pes Čiko

  • Česko Hačikó (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film pojednává o neskutečném přátelství člověka a jeho čtyřnohého společníka - Čika. O lásce tak čisté, že ostatní členové rodiny ani vesnice nejsou s to pochopit a o starém profesorovi si zkrátka myslí své. Jednoho dne se však profesor nevrátí z práce a Čiko čeká a čeká… (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Film mne nevtáhl...působil na mne odtažitě a nevřele, což zrovna u takového příběhu není moc dobrá zpráva. Chování postav a vztah psa a jeho pána mi přišel umělý. A taky dost podstatná věc - o psech něco vím...a nemohl jsem přejít fakt, že ten pes svého pána moc neposlouchal. Pes, který tahá člověka na vodítku, k němu nechová takový respekt, aby ho hledal dalších 10 let:-) ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Ako skutočný príbeh v autentických kulisách neskonale blažený zážitok. Perfektná atmosféra a výborný Nakadai v značne netypickej a v rámci jeho hereckej kariéry ojedinelej roli. Príjemné tempo a vyváženú atmosféru miestami naštrbuje nie úplne dokonalá práca so psím hrdinom - i tak však zostáva jedným z mojich najobľúbenejších japonských filmov pre svoje jemné tónovanie príbehu za pomoci hudby, prostredia a hercov, okúzľujúci jednoduchý scenár a pôsobivý záver. Jeden z najkrajších filmov s neprehnaným citovým vyjadrovaním. Nemôžem hodnotiť inak, ako plným počtom. Edit: Prvý raz videné v kine s anglickými titulkami (Comics Salón a IstroCon 2012). V súčasnosti už vlastním aj originálne DVD. 90% ()

Reklama

whack 

všechny recenze uživatele

Čiko neprejavil za celý film jediný náznak radosti, je vidno, že hercov nepoznal a nemal k nim vytvorené žiadne puto. V porovnaní s americkým remake-om je to veľké mínus, plusom je zas počínanie profesora. Šokujúca bola reakcia dcérušky, ktorá sa na Čika po smrti otca jednoducho vysrala. Vďaka takýmto kvietkom sú útulky preplnené milujúcimi psíkmi, ktoré márne čakajú - tak ako Čiko, že raz sa po nich pán vráti a zoberie ich domov. Pozitívne hodnotenie výrazne ovplyvnil silný, dojímavý príbeh z pohľadu Čika. ()

(mOnkey) 

všechny recenze uživatele

Remake je lepší. A to ze dvou prostých důvodů. Zaprvé má výraznou osobnost Richarda Gera, který zastíní svůj japonský protějšek. Zadruhé nabízí větší emoční dopad, kdy tato starší verze nemůže kvůli zevšeobecnění a nevyváženému rozvržení příběhu poskytnout patřičnou katarzi (což je přinejmenším zarážející, protože Hallströmova verze je o dobrých deset minut kratší). I tak si ale tahle slzopudná (i když to je v tomto případě vlastně protimluv) podívaná nezaslouží ten cukrkandlově kýčovitý obal. 50% ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Film je natočen podle skutečné události a mapuje život velmi známého japonského psa jménem Hachikô. Na Hachikovu počest byla roku 1934 odhalena jeho bronzová socha přímo před východem vlakové stanice Shibuya v Tokyu, který je po něm dnes pojmenován. Během 2. světové války socha byla roztavena, ale roku 1948 syn autora roztavené sochy vytvořil její kopii, která na místě stojí dodnes. (hunty)

Reklama

Reklama