film poplatný dobe svojho natáčania. Dnes by sa to trikmi len tak hemžilo, tu sa autori pokúsili "vylepšiť" film dokumentárnymi zábermi. Celé je to o tom, ako sa dali Japonci "napáliť a oklamať" v Tichomorí. Ale aj o skvelej stratégii Nimitza. Oceňujem plejádu skvelých hercov. už len z úcty k nim pridávam bod.(8.9.2013)

• mortak

Režisér to měl vcelku jednoduché - historický záběr, zadní projekce, a občas nějaký ten model pro výbuch. I popisné knihy o válce v Pacifiku od Hubáčka jsou napinavejsi než tato nuda s prisernymi dialogy a vymyslenou linkou o otci, synovi a japonské Americance. Dvě hvězdy za to, že je to docela věrné skutečnosti, i když mizerně natočené.(30.4.2016)

Vůle současně zvládnout akci a dokumentárnost byla evidentně v případě tohoto filmu úspěšnější než snaha o umělecké dotvoření a propracování atraktivního tématu, kterým boj o malý tichomořský ostrov nesporně je. Bitevní scény, přímo orgie válečné techniky z obou stran jsou báječné. Srovnáváme-li však toto ztvárnění s filmem TORA, TORA, TORA! vynikne mnohem podstatněji jeho kompoziční hluchost a zaměnitelná skutečná úroveň zpracování. Co pro ctitele akčního filmu vyznívá jako úžasné, to pro ostatní přátele kinematografie dopadá jako ne zcela zvládnuté zadání. Tato vnitřní dichotomie i po desetiletích propůjčuje zhlédnutí z MIDWAY rozštěpený dojem, oslabující možná až příliš účinek, který ani po tomto vymezení neztrácí značnou část své především technické působivosti.(5.11.2007)

tora a midway jsou perfektní filmy , za komoušů jsme měli věřit že 2 svět válku vyhráli rusové, tyto filmy dokazují, že nebojovali sami viz invaze nou coment deda :-) zfanatizovaní japonci mně připadají jako noví migranti viz krvavá volba deda honza :-) ta doba byla hrozná pro všechny, jsem rád že mi byly 4 když skončila válka obdivuji velitele i obyčejné vojáky kteří byli ochotni zemřít nemám slov spíš moře slz deda honza :-)(5.10.2018)

Úpřimně nemám rád až na pár výjimek válečné filmy. Buď jsou příliš brutální, nebo jsou na efekt. Tenhle se sice vyhnul obojímu, jenže důsledná popisnost všech manévrů během první hodiny a půl vyústí k nudu k nepřežití. A když už začne skutečná bitva, jsou do záběrů míchány archivní záběry, což mi kazí nejen jakýkoliv zážitek, ale i přehled o tom, kdo na koho útočí. Prostě tohle mě opravdu nechytlo.(12.2.2009)

• - Mnoho akčních sekvencí bylo převzato z jiných filmů. Nálety japonských letadel na Midway pochází z filmu Tora! Tora! Tora! (1970) a Hawai Middouei daikaikusen: Taiheiyo no arashi (1960). Dooliteův nálet je z filmu Třicet vteřin nad Tokiem (1944) a některé další záběry pochází z filmů Všechny lodě pryč (1956) nebo Bitva o Británii (1969). (Foxhound#1)

• - Natáčelo se na námořních základnách Terminal Island v Los Angeles, Pensacola na Floridě a základně v Long Beach. Lodní záběry se točily na letadlové lodi USS Lexington (CV-16). (Foxhound#1)

• - Pilot bombardéru TBD Devastator George H. Gay, který byl v této bitvě sestřelen a jeho osud je ve filmu rovněž zmíněn, strávil ve vodě přes 30 hodin, než byl vyloven záchranáři. Díky svému sestřelení jako jediný ze squadrony VT-8 přežil útok na japonské letadlové lodě a byl poté vyznamenám námořním křížem. Zemřel v roce 1994 ve věku 77 let. (Foxhound#1)