poster

Vězeň

 • USA

  Proximity

 • Slovensko

  Väzeň

Thriller

USA, 2001, 87 min

Režie:

Scott Ziehl

Scénář:

Ben Queen

Kamera:

Adam Kane

Producenti:

Alan Schechter

Scénografie:

Anton Tremblay

Kostýmy:

Roseanne Fiedler
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • movie
  **

  Snímek na přebalu videokazety tvrdí, že je srovnatelný s Uprchlíkem nebo Dvojím obviněním, ale pravda je taková, že nedosahuje kvalit ani jednoho z nich!(28.9.2002)

 • Brouk
  *

  30% víc ani ň. Po tomhle DVD jsem šáhnul z čirého zoufalství (nic lepšího jsem po ruce neměl a vše co jsem měl u sebe jsem viděl) poté, co jsem v TV shlédl tak po 25 Segalovo Nemilosrdnou spravedlnost. Když si uvědomím, že jsem Segalovi za tenhle snímek dal 2*, měl bych asi jednu ještě přidat nebo "Vězňovi" jednu ubrat... tak je to v mých očích "slabý" film(24.5.2006)

 • kingik
  odpad!

  Ubohý film s ubohými herci....No prostě ekl!!!!!!(11.2.2009)

 • lennyd
  **

  "Akční hit ve stylu Uprchlíka a Dvojího obvinění". William Conroy (Rob Lowe) je odsouzen za zabití a je uvězněn ve státním vězení v Ohiu. Jednoho dne se mu jeho přítel spoluvězeň snaží naznačit, že se děje ve vězení něco divného, a druhý den je tento spoluvězeň nalezen mrtvý oběšený. Za několik dnů se při transportu pokusí jiný vězeň Williama zabít, ale po hádce se transport vybourá a William uprchne. Postupně odkrývá nitky spiknutí, ve kterém se angažují jak policisté, vězeňská správa tak i organizace na ochranu obětí. William kromě odhalení, musí bojovat i o svúj život... První půlka filmu vypadá docela zajímavě, i ve srovnání s Uprchlíkem nedopadá tak dobře. Nikterak však druhá půlka, kde se scénarista všechno "zkusí" zamotat, přestřelka v metru je vyloženě trapná (všichni střílí, nikdo nenabíjí a nikdo taky nikoho netrefí), celý konec sráží hodnocení filmu výrazně dolů...(21.4.2004)

 • toyrider
  **

  Z toho námětu mohlo možná ještě něco být, ale zpracování? Bída.(13.2.2011)

 • Paity
  *

  Nesympatická hlavní postava, nesmyslná a hlavně těžko uvěřitelná reakce v podobě útěku z havarujícího policejního vozu, když má dotyčný do 6 měsíců opustil brány věznice, to vše se jednoduše musí podepsat na tom, že si na tenhle film příští den ani nevzpomenete. Proč taky, když se jedná o nudnou zábavu s protivným hlavním protagonistou a tlustým hippies advokátem.(5.7.2011)