Freeze Me

• Japonsko フリーズ・ミー
Horor / Thriller / Drama
Japonsko, 2000, 101 min

Před pěti lety byla Chihiro znásilněna třemi muži, kteří si znásilnění nahráli na video. Dnes žije v Tokiu a těší se na svatbu se svým kolegou. Znenadání zazvoní u jejích dveří jeden z násilníků. Jeho hrubé chování vyprovokuje Chihiro k vraždě. Jeho tělo uloží do mrazáku. Než stačí tělo zlikvidovat, zazvoní druhý z trojice. (RetroMan)

Radka_86

Nezbývá mi než plně souhlasit tady s obitusem. Má očekávání tento film dokonale a velmi rychle zmrazil. Dá se vůbec mluvit o pomstě? Kdyby jí ti tři co jí kdysi znásilnili nevlezli až do bytu a nebyli na ní opět hustí na žádnou pomstu by nedošlo. Vraždy byly opravdu víceméně mimo závěr, takže jsem si na své rozhodně nepřišla, Japonka krásná ale erotické scény taky o ničem takže ani chlapi si na své jistě nepřijdou :) Celý film hlavní hrdinka jen lítá po bytě, (jako že utíká před tím zrovna aktuálním násilníkem) a kvílí... Tři mrtví chlapi nacpaní ve dvou mražácích v malé garsonce jsou možná horor, ale mě to teda vážně "neoslovilo" :-) ()

pornogrind

Měl jsem chuť na nějakej japonskej exploiťák a pod ruku mi přišel tenhle. Řekl bych, že je to slabší průměr, kterej sice neurazí, ale ani nikterak nenadchne. Herečka je ok a i herci byli vybrání dobře. Zvlášť ten třetí " přistěhovalec" byl fakt slizoun. Potěšila absence dementního humoru, ale na druhou stranu mi hlava nebrala s nelogickýho počínání hlavní hrdinky Na můj vkus se tady taky šetřilo s krvavejma scénama. Příběh je klasika ale na druhou stranu to zase není až tak klasickej exploitation a dokáže vysypat i nějaký trumfy z rukávu. Doporučuji těm co nemají v oblasti exploitation moc nakoukáno. ()

peter12

Tak toto nieje až tak tradičný Rape & revenge horor,lebo znásilnená neprenasleduje tých čo jej to urobili ale oni sami prídu k nej.Tak o atmosferickej časti filmu nemusím hovoriť,lebo to by mal za následok temný les ale tu sme sa museli uspokojiť,len a len z garsónkou a tam vidím veľkú chybu filmu aj keď mal netradične prvky,v tomto prípade mam radšej tradíciu.Erotiky tu tiež nieje až toľko,koľko som zvyknutý ale aspoň sa dalo na hlavnú ženskú postavu pozerať.Tak som čakal,že režisér nám aspoň naservíruje krvavé predstavenie ale aj to zostalo za dverami.Ani brutalitka,ani efektné vraždy,zatiaľ najslabší Rape & revenge aký som mohol vidieť. ()

obitus

Co lepsiho si v takovem horku pustit, nez film s nazvem Freeze Me. Na jeho zhlednuti me, krom nazvu, nalakal predevsim nadherny plakat. Bohuzel, zklamani bylo obrovske. Pribeh o znasilnene divce, ktera se po nekolika letech msti agresorum tu uz parkrat byl a nezachrani ho ani celkem pohledna japonka v hlavni roli. Nasili se vetsinou odehrava mimo zaber, pripadne je nevyrazne, stejne jako sex. Vetsinu filmu tak sledujete hysterickou hlavni hrdinku pobihajici po byte, nic vic, bohuzel. Jo a proc Freeze Me? No co byste asi delali v parnem lete s mrtvolou? :) ()

Flipnic

Excelentní japonský exploiter, který se na jedné straně drží relativně zavedených klišé (osamělá dívka v bytě, nechtěné návštěvy násilníků, teror směřující vůči ní, atd. ...), na druhé straně film přichází i s něčím neotřelým, a to je slušně budovaná porce humoru. Na rozdíl od podobné produkce Hong Kongu 90. let (tzv. CAT III exploitery), zde není humor trapný a do filmu nesedící. Naopak je až překvapivě "milý" a vhodný ... To, co vypadá jako skutečně drsné exploitační peklo, kdy je dívka vystavována postupně sexuálnímu a fyzickému násilí od tří mužských hovad, později již jejich návštěvy v bytě vnímá docela s přehledem a kosí a "mrazí" jednoho za druhým ... Vyvrcholení filmu, kdy se jí toto doslova a do písmene chladné chování vymkne z rukou, je sice předvídatelné, ale přece jen opět úsměvné ,... Úsměvný exploiter? Proč ne, jinak palec (a nejen ten ...) nahoru za krásnou hlavní herečku, pořádnou porci nahoty a její kozyčky ... ;-)) Vynikající ... ()