Philip (Tino Mewes), Konrad (Thomas Schmieder) a Weener (Manuel Cortez) - traja najväčší blázni a nespratníci v škole Fredericha Nietzscheho dostávajú krutú ranu. Stanú sa účastníkmi dopravnej nehody, v ktorej všetci traja zahynú.

Vrátia sa späť do života ako krvilačné príšery - zombie. Ich telá sa však rýchlo rozkladajú, avšak necítia teda potrebu ani jesť, ani spať, a ostáva im tak dostatok času na večierky, dievčatá a vyrovnávanie si dlhov s nepriateľmi. (oficiální text distributora)

El Loco

Stáva sa mi to veľmi výnimočne, asi tak 1 krát za rok...V stave najhlbšej nudy zapnem televízor, prepnem si na niektorý z našich priblblých slovenských kanálov a začnem pozerať, pre mňa neznámy film – totálne B-čko, o ktoré by som za normálnych okolností nezavadil ani náhodou, a predstavte si, tento film ma začne nenormálne baviť...Musím ho tak dopozerať, čím riskujem, že na druhý deň v práci prespím aj obednú prestávku...Tento zázračný moment sa stal aj jeden pondelok, keď som na Markíze začal totálnou náhodou pozerať túto nemeckú teenage-zombie komédiu...Môže už nejaká filmová kombinácia znieť horšie? Asi ani nie, pretože nemám rád nemecké filmy, ani teenagerské komédie a neobľubujem veľmi ani zombie filmy poslednej doby...Ale neviem ani prečo (možno v nejakom divnom stave insomnie) ma Die Nacht der lebenden Loser svojou tuposťou dokázala v takú neskorú hodinu strašne rozosmievať...Takú rýchlopaľbu hlášok som nezažil od...už ani neviem, proste veľmi-veľmi dávno...Ale pozor, musíte byť pripravený na všetko! Takmer kompletné zožratie telocvikára (až na jedno chodidlo) alebo odpadávajúce pohlavné orgány sú bežnou záležitosťou! V čase extrémnej nudy niet lepšieho filmu, trust me... ()

Sancty

A tak prečo nie. Seriem na to, že si to uťahuje z môjho obľúbeného žánru, že nefunguje ani hororová ani komediálna línia, má to tri dôležité N a to stačí. Na Nemcov slušný štart, na Nemcov zo päť zábavných momentov a na Nemcov nie najhoršie masky. No a peknú gotičku Collien Fernandes. Len škoda toho, že film potápa snaha podobať sa americkej teen fekál komédii. Aspoň ja som mal pri sledovaní zväčša taký pocit. 5/10 ()

Dexter1

Sľubne znejúca kombinácia teen-comedy a zombie hororu padá práve na absolútnej nevyváženosti žánrov. Zatiaľ, čo by sa dalo očakávať, že vtipy budú založené skôr pol na pol (nechutnosti a zosmiešňovanie žánru), film si hrdo kráča v ceste nechutností z typických komédií tohto druhu. Nevyužitý potenciál, nesympatické herecké obsadenie a maximálne nevtipné. Hviezdička za snahu. ()

rollman1

Když jsem si pustil tenhle film, řekl jsem si, že to bude kravina, nudná německá zombie komedie. A ono se z toho vyklubala docela dobrá řachanda, u které jsem se dobře nasmál. Vtipné postavy a ještě vtipnější dialogy změnily můj názor okamžitě a už od 10. minuty jsem věděl, že mě to bude bavit. Hlavní hrdinové totální looseři, kteří viděli vagínu maximálně v National Geographic. Ani jeden mi nebyl sympatický, ale musím přiznat, že své postavy zahráli skvěle a jejich dialogy a scény mě dokázali dobře rozsekat. Určitě překvapení zvlášť když to vyšlo z Německé produkce. ()

freddy

Teenagerovská hororová komedie z Německa, která je vtipná, svižná, originální a zajímavá? Zdá se vám nemožné, že by Němci byli schopni takto zajímavý film vyprodukovat? Ale ona je to skutečně pravda, živoucím důkazem je právě tento film, který mě velice pobavil a od kterého jsem takřka nemohl odtrhnout svůj zrak. Pár scének je zde opravdu geniálních a hlavně si film po celou dobu udržuje solidní napětí a hlavně solidně nastavenou laťku. Studenti gymnázia, kteří se vzbudí v márnici a chvilku jim trvá, než zjistí, že jsou zombíci, a pak jdou normálně do školy, jako by se nic nedělo a tam dají na frak největšímu týpkovi. A to je jen začátek, připravte se na upadající části těla, na zajímavou sexuální scénu, na lidské chodidlo v mikrovlnce či na tanec ve stylu Michaela Jacksona. To vše a ještě mnohem víc v této hororové komedii rozhodně najdete, a kdybych dopředu nevěděl, že to je německý film, tak bych byl asi po tomto zjištění velice překvapený. Tohle je prostě teenagerovská divoká jízda, která se kupodivu naší distribuci docela dlouho vyhýbá a nebýt slovenské Markízy, tak bych o tomto filmu asi ještě hodně dlouho nevěděl, a to by byla veliká chyba. Tuhle komedii rozhodně doporučuji a za sebe uděluji čtyři hvězdičky. ()

• Aj keď jedna z postáv hovorí o Necronomicone ako o reálnej knihe, v skutočnosti je Necronomicon fiktívna kniha z hororových románov H.P. Lovecrafta. (Jakub225)
  • Posledných dvadsať minút filmu bolo vystrihnutých a znovu natočených pol roka po pôvodnom natáčaní. Originálne zakončenie možno nájsť ako na nemeckej, tak aj anglickej verzii DVD. (misterz)