Philip (Tino Mewes), Konrad (Thomas Schmieder) a Weener (Manuel Cortez) - traja najväčší blázni a nespratníci v škole Fredericha Nietzscheho dostávajú krutú ranu. Stanú sa účastníkmi dopravnej nehody, v ktorej všetci traja zahynú.

Vrátia sa späť do života ako krvilačné príšery - zombie. Ich telá sa však rýchlo rozkladajú, avšak necítia teda potrebu ani jesť, ani spať, a ostáva im tak dostatok času na večierky, dievčatá a vyrovnávanie si dlhov s nepriateľmi. (oficiální text distributora)

rollman1

Když jsem si pustil tenhle film, řekl jsem si, že to bude kravina, nudná německá zombie komedie. A ono se z toho vyklubala docela dobrá řachanda, u které jsem se dobře nasmál. Vtipné postavy a ještě vtipnější dialogy změnily můj názor okamžitě a už od 10. minuty jsem věděl, že mě to bude bavit. Hlavní hrdinové totální looseři, kteří viděli vagínu maximálně v National Geographic. Ani jeden mi nebyl sympatický, ale musím přiznat, že své postavy zahráli skvěle a jejich dialogy a scény mě dokázali dobře rozsekat. Určitě překvapení zvlášť když to vyšlo z Německé produkce. ()

freddy

Teenagerovská hororová komedie z Německa, která je vtipná, svižná, originální a zajímavá? Zdá se vám nemožné, že by Němci byli schopni takto zajímavý film vyprodukovat? Ale ona je to skutečně pravda, živoucím důkazem je právě tento film, který mě velice pobavil a od kterého jsem takřka nemohl odtrhnout svůj zrak. Pár scének je zde opravdu geniálních a hlavně si film po celou dobu udržuje solidní napětí a hlavně solidně nastavenou laťku. Studenti gymnázia, kteří se vzbudí v márnici a chvilku jim trvá, než zjistí, že jsou zombíci, a pak jdou normálně do školy, jako by se nic nedělo a tam dají na frak největšímu týpkovi. A to je jen začátek, připravte se na upadající části těla, na zajímavou sexuální scénu, na lidské chodidlo v mikrovlnce či na tanec ve stylu Michaela Jacksona. To vše a ještě mnohem víc v této hororové komedii rozhodně najdete, a kdybych dopředu nevěděl, že to je německý film, tak bych byl asi po tomto zjištění velice překvapený. Tohle je prostě teenagerovská divoká jízda, která se kupodivu naší distribuci docela dlouho vyhýbá a nebýt slovenské Markízy, tak bych o tomto filmu asi ještě hodně dlouho nevěděl, a to by byla veliká chyba. Tuhle komedii rozhodně doporučuji a za sebe uděluji čtyři hvězdičky. ()

misterz

Hororová komédia s humorom, ktorý fungoval iba málokedy. Pritom ide o zaujímavé spojenie žánrov - hororová komédia a zombie. Logicky som preto čakal viac. Úvod ešte ušiel, ale odkedy hlavné postavy zistili čo je vo veci tak to začalo dejovo upadať a humor prestal baviť. Za zmienku stoja aj nesympatickí herci s talentom 5-ročného ochotníka. Film má jednu zvláštnosť. Čím bližšie bol koniec, tam viac otravoval, bez zastávok a s priamou úmerou. S finále prišlo vykúpenie. 30/100 ()

Campbell

Německá komedie která není vtipná. Je to průser když se nezasmějete ani jednou a o to větší průser když se film navíc sere do vašeho oblíbeného žánru a dělá si z něho srandu. Tady téměř nic nefunguje. Jediné co oceňuji jsou fajn masky(sem tam) ale jinak se jedné o podprůměrná televizní komedii. Těch 90 minut bylo celkem problém dokoukat. ()

SOLOM.

Na německou distribuci nemám zrovna nejlepší názor a od našich západních sousedů jsem toho mnoho dobrého neviděl, nicméně se mnou jistě řada lidí nebude souhlasit. Určitě se najdou nějací fandové tamního porna, romantických filmů, seriálů či pohádek. No já byl spíš zvědavý, jak si dokázali poradit s „hororovou komedií“ a zombie tématikou obzvláště. Tu jak jistě už víte, taky zrovna moc nemusím. Nicméně hororové komedie/parodie mi nějak zvlášť nevadí. Nečekal jsem žádné zázraky, ale nakonec jsem se dočkal vcelku snesitelné průměrné podívané, která se dá rozhodně přežít bez úhony.   Druhý Soumrak mrtvých to sice není a popravdě se mu kvalitou ani humorem nepřiblížil ani z poloviny, ale i zde se dá narazit na několik vtipných, zábavných a lehce morbidních situací. Naše trojice smolařů sice moc charisma nepobrala, naštěstí v tom nejsou sami. Mou pozornost samozřejmě nejvíce zaujala přítomnost pohledné televizní moderátorky Collien Ulmen-Fernandes, ze které jsem prostě nemohl spustit oči. Z hororového hlediska tu toho však zas až tolik k vidění není, jak bychom si asi přáli. Naši přátelé totiž spíš hledají upadnuté varle, tančí na Jacksona, sešívačkou si přicvakávají, co jim zrovna upadne, uklízejí bordel po domácí párty, ale nějakých kreativních zombie útoků či vydařených masek se tu skoro nedočkáme.   Což byla dost škoda. Po této stránce se musíme spokojit s drobky (konflikt s učitelem, žraní žáby, úvodní útok zombie na Haiti…). Zbytek filmu byl totiž spíše parodií na teen komedie, ve které samozřejmě nesměla chybět trocha té nahoty, alkohol, drogy, dvojsmyslné sexuální narážky, až moc starostliví rodiče a hlavně opět ono klišé (pěkná holka co nemá zájem, namakaný sportovec, pěkná sousedka co má zájem, ale vy jí přehlížíte…). Prostě klasika.50% ()

• Aj keď jedna z postáv hovorí o Necronomicone ako o reálnej knihe, v skutočnosti je Necronomicon fiktívna kniha z hororových románov H.P. Lovecrafta. (Jakub225)
  • Posledných dvadsať minút filmu bolo vystrihnutých a znovu natočených pol roka po pôvodnom natáčaní. Originálne zakončenie možno nájsť ako na nemeckej, tak aj anglickej verzii DVD. (misterz)