Pomsta živých smolařů

Noc živých lúzrov

Night of the Living Dorks

Komedie / Horor

Německo, 2004, 89 min

No teda, nečekala jsem, že se mi tahle hororová komedie bude takhle líbit. Ani nevím proč, ale moc jsem se bavila a ani chvíli se nenudila. Objevily se sice pasáže, které mi úplně nesedly, ale tihle "Zombíci" byli skvěle namaskovaní, humor byl pohodový, a děj měl opravdu děj. Prostě super komedie na zasmání a odreagování.(21.8.2011)

• VincentB.

Chapem. Zombie / hororová / teenage - komédia. Ale ako to, že sú tí Nemci tak nechutní. To si dali kasting na fakt nechutné ksichty a príšerné herectvo? Námet bol zrejme dobrý ale toto je veľká nechutnosť. A nie kvôli mäsu a krvi ale kvôli tomuto stále trvajúcemu prci prci humoru.Za pár dobrých gagov 5%.(18.7.2018)

Teenagerovská hororová komedie z Německa, která je vtipná, svižná, originální a zajímavá? Zdá se vám nemožné, že by Němci byli schopni takto zajímavý film vyprodukovat? Ale ona je to skutečně pravda, živoucím důkazem je právě tento film, který mě velice pobavil a od kterého jsem takřka nemohl odtrhnout svůj zrak. Pár scének je zde opravdu geniálních a hlavně si film po celou dobu udržuje solidní napětí a hlavně solidně nastavenou laťku. Studenti gymnázia, kteří se vzbudí v márnici a chvilku jim trvá, než zjistí, že jsou zombíci, a pak jdou normálně do školy, jako by se nic nedělo a tam dají na frak největšímu týpkovi. A to je jen začátek, připravte se na upadající části těla, na zajímavou sexuální scénu, na lidské chodidlo v mikrovlnce či na tanec ve stylu Michaela Jacksona. To vše a ještě mnohem víc v této hororové komedii rozhodně najdete, a kdybych dopředu nevěděl, že to je německý film, tak bych byl asi po tomto zjištění velice překvapený. Tohle je prostě teenagerovská divoká jízda, která se kupodivu naší distribuci docela dlouho vyhýbá a nebýt slovenské Markízy, tak bych o tomto filmu asi ještě hodně dlouho nevěděl, a to by byla veliká chyba. Tuhle komedii rozhodně doporučuji a za sebe uděluji čtyři hvězdičky.(31.7.2009)

Stáva sa mi to veľmi výnimočne, asi tak 1 krát za rok...V stave najhlbšej nudy zapnem televízor, prepnem si na niektorý z našich priblblých slovenských kanálov a začnem pozerať, pre mňa neznámy film – totálne B-čko, o ktoré by som za normálnych okolností nezavadil ani náhodou, a predstavte si, tento film ma začne nenormálne baviť...Musím ho tak dopozerať, čím riskujem, že na druhý deň v práci prespím aj obednú prestávku...Tento zázračný moment sa stal aj jeden pondelok, keď som na Markíze začal totálnou náhodou pozerať túto nemeckú teenage-zombie komédiu...Môže už nejaká filmová kombinácia znieť horšie? Asi ani nie, pretože nemám rád nemecké filmy, ani teenagerské komédie a neobľubujem veľmi ani zombie filmy poslednej doby...Ale neviem ani prečo (možno v nejakom divnom stave insomnie) ma Die Nacht der lebenden Loser svojou tuposťou dokázala v takú neskorú hodinu strašne rozosmievať...Takú rýchlopaľbu hlášok som nezažil od...už ani neviem, proste veľmi-veľmi dávno...Ale pozor, musíte byť pripravený na všetko! Takmer kompletné zožratie telocvikára (až na jedno chodidlo) alebo odpadávajúce pohlavné orgány sú bežnou záležitosťou! V čase extrémnej nudy niet lepšieho filmu, trust me...(16.8.2009)

• Campbell

Německá komedie která není vtipná. Je to průser když se nezasmějete ani jednou a o to větší průser když se film navíc sere do vašeho oblíbeného žánru a dělá si z něho srandu. Tady téměř nic nefunguje. Jediné co oceňuji jsou fajn masky(sem tam) ale jinak se jedné o podprůměrná televizní komedii. Těch 90 minut bylo celkem problém dokoukat.(31.1.2014)

• - Aj keď jedna z postáv hovorí o Necronomicone ako o reálnej knihe, v skutočnosti je Necronomicon fiktívna kniha z hororových románov H.P. Lovecrafta. (Jakub225)

• - Posledných dvadsať minút filmu bolo vystrihnutých a znovu natočených pol roka po pôvodnom natáčaní. Originálne zakončenie možno nájsť ako na nemeckej, tak aj anglickej verzii DVD. (misterz)