Pomsta živých smolařů

Night of the Living Dorks

Komedie / Horor

Německo, 2004, 89 min

• Dexter1

Sľubne znejúca kombinácia teen-comedy a zombie hororu padá práve na absolútnej nevyváženosti žánrov. Zatiaľ, čo by sa dalo očakávať, že vtipy budú založené skôr pol na pol (nechutnosti a zosmiešňovanie žánru), film si hrdo kráča v ceste nechutností z typických komédií tohto druhu. Nevyužitý potenciál, nesympatické herecké obsadenie a maximálne nevtipné. Hviezdička za snahu.(21.8.2011)

Když jsem si pustil tenhle film, řekl jsem si, že to bude kravina, nudná německá zombie komedie. A ono se z toho vyklubala docela dobrá řachanda, u které jsem se dobře nasmál. Vtipné postavy a ještě vtipnější dialogy změnily můj názor okamžitě a už od 10. minuty jsem věděl, že mě to bude bavit. Hlavní hrdinové totální looseři, kteří viděli vagínu maximálně v National Geographic. Ani jeden mi nebyl sympatický, ale musím přiznat, že své postavy zahráli skvěle a jejich dialogy a scény mě dokázali dobře rozsekat. Určitě překvapení zvlášť když to vyšlo z Německé produkce.(25.10.2013)

No teda, nečekala jsem, že se mi tahle hororová komedie bude takhle líbit. Ani nevím proč, ale moc jsem se bavila a ani chvíli se nenudila. Objevily se sice pasáže, které mi úplně nesedly, ale tihle "Zombíci" byli skvěle namaskovaní, humor byl pohodový, a děj měl opravdu děj. Prostě super komedie na zasmání a odreagování.(21.8.2011)

A tak prečo nie. Seriem na to, že si to uťahuje z môjho obľúbeného žánru, že nefunguje ani hororová ani komediálna línia, má to tri dôležité N a to stačí. Na Nemcov slušný štart, na Nemcov zo päť zábavných momentov a na Nemcov nie najhoršie masky. No a peknú gotičku Collien Fernandes. Len škoda toho, že film potápa snaha podobať sa americkej teen fekál komédii. Aspoň ja som mal pri sledovaní zväčša taký pocit. 5/10(23.4.2014)

Němci a natočili takovouto hororovou komedii ve stylu zombie ? No sakra ! Musím uznat, že ze všech filmů natočených "in Germany" je tenhle nejlepší, ano nepřeháním, herci byly dobrý od začátku do konce, skvělý hlášky i humor. Samozřejmě, že se občas objevili ve filmu nedostatky, ale ty vem čert. Celkové hodnocení: 75%(11.8.2011)

• - Aj keď jedna z postáv hovorí o Necronomicone ako o reálnej knihe, v skutočnosti je Necronomicon fiktívna kniha z hororových románov H.P. Lovecrafta. (Jakub225)

• - Posledných dvadsať minút filmu bolo vystrihnutých a znovu natočených pol roka po pôvodnom natáčaní. Originálne zakončenie možno nájsť ako na nemeckej, tak aj anglickej verzii DVD. (misterz)