I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"My Korsičani nemáme rádi otázky, zvlášť ne od cizinců, ale ta Vaše se mi zdá oprávněná. Dám Vám tu informaci. Toalety jsou vlevo na dvoře." Nejsem členem Organizace národní Korsiky, Netušeného kanálu ani Frakce svobodné Korsiky, ale určitě jsem utajený Korsičan. Mně se totiž ten nacionalismus, nekorektní humor, principy a terorismus tak líbili, že bych se hned přestěhoval a s Angem Leonim bych si dělal srandu z ochránců zákona. Ta úvodní scéna je prostě nezapomenutelná. A navíc jsem se dozvěděl, že na zápalnou šňůru jsou nejvhodnější tampóny bez aplikátoru. To se může hodit. Ať žije Korsika a francouzské hovadiny. ()

Malarkey

Korsika je divná. Tak to tvrdí Francouzi. Mně se ale naopak Korsika jako ostrov jeví jako neskutečně sympatický kraj plný medu a strdí, chlastu a žrádla. Do toho se přimíchá Christian Clavier a Korsičan Jean Reno a je o kopu perfektních scén zaděláno. Suprová, příjemná komedie, která účel pobavit naplno splnila a tím si mě získala. ()

Faidra

Dobře, dobře, já před namířenými hlavněmi kritiků uznávám, že to žádné umění nebylo. Ale zábava ano, a to zábava s výborně se doplňujícími Clavierem a Renem. A zábava odehrávající se na mém nejmilovanějším a nejsvéráznějším ostrově, kde je dobrým zvykem na tabulích s dvojjazyčnými nápisy (francouzskými a korsickými) ty francouzské zamáznout nebo radši rovnou prostřílet. Tolik k francouzsko-korsickým vztahům. ()

B!shop

Od tohohle filmu jsem nic moc necekal a je fakt, ze se nejedna o nic zasadniho, ale na druhou stranu, dobre sem se bavil. Dvojice Reno - Clavier tu je opet skvela, ale je fakt, ze uz nejsou jejich postavy tak rozdilny jako v Navstevnicich. Ale precejen tu je Reno ten drsnak a Clavier takovej obetni beranek. Co se tyce pribehu, prislo mi, ze se v kazdym zaberu snazi tvurci ukazat, ze korsicani jsou banda magoru, coz se jim povedlo vice nez dobre a par forku skutecne nema chybu. Ale precejen by film potreboval krapet vic stavy. ()

Gilmour93

Tři věci pro mě byly nové. Že je Korsika region rázovity, že i teroristé mají své dny (zápalná šnůra z tampónů) a že ještě lepší než korsické salámy je Caterina Murino (byť je ze Sardinie). Nenáročná komedie z rodiště Napoleona, která si střílí z různých autonomistických hnutí a přitom velebí hrdost Korsičanů. Dvojici Reno, Clavier to docela klape a druhý jmenovaný si tímto u mě částečně napravil reputaci po smrdutém Jacquouilleovi.. ()

• Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)