Pařížského detektiva Rémi Françoise, který na veřejnosti vystupuje pod pracovním jménem Jack Palmer, vyhledá notář Dargent, který si u něj objedná vypátrání jistého Angeho Leoniho, jenž má zdědit velký dům. Dargent varuje Palmera, že úkol bude obtížný, protože Leoni pochází z malé vesnice na Korsice, kde také žije. Palmer je však přesvědčen, že takovýto banální případ pro něj bude jednoduchou záležitostí. To se však velmi přepočítá. Palmer už v letadle poznává, že Korsičané jsou poněkud svérázní lidé, kteří nikomu nevěří, nic mu neřeknou a také nejsou ochotni s čímkoliv komukoliv pomoci. O to více jsou patrioty, kteří svou vlast bezmezně milují. Na letišti v Bastii Palmer pořádně zmokne, než se mu podaří najmout si taxíka. Taxikář Palmerovi uteče ve chvíli, kdy zjistí, kam Palmer jede a koho hledá. Když se Palmerovi podaří dorazit do vesnice v horách, detektiv zjišťuje, že kdekoliv řekne Leoniho jméno, lidé se s ním nechtějí bavit. Palmer totiž netuší, že Ange Leoni je ve skutečnosti neformálním vůdcem korsického vlasteneckého hnutí. Jenže vlastenci nemají právě k Leonimu přílišnou důvěru. Roznesla se totiž zpráva, že Leoni zpronevěřil peníze, které nějakým způsobem vymámil z francouzské policie. Vlastenci byli přesvědčeni, že tyto peníze Leoni dostal za zradu. Nicméně nikdo z místních nechce jít s Leonim do konfliktu, a tak se nakonec Leoni dozví, že ho hledá podivný a směšný francouzský detektiv. Aby se Leoni vyhnul zatčení ze strany francouzské tajné služby či četníků, Palmera prostě unese. Z únosu však nic není, auto s Leonim a Palmerem zastaví nacionalisté. V tu chvíli se na scéně objeví také četníci. Palmer zmatků využije a z místa unikne. Shodou okolností se ubytuje u Leoniho bratrance. Ten mu poradí, aby Leoniho hledal v Ajacciu. Když Palmer prochází město a snaží se najít Leoniho, je opět unesen Matéem, Leoniho poskokem. Avšak ani tento únos nevede k setkání s Leonim. Na scéně se objeví četníci a Leoni uteče, aniž by se s Palmerem setkal. Série hledání, únosů a pokusů setkat se s Leonim pokračuje dál až do doby, kdy se Palmer seznámí s krásnou Léaou, sestrou Leoniho... (TV Prima)

Faidra

Dobře, dobře, já před namířenými hlavněmi kritiků uznávám, že to žádné umění nebylo. Ale zábava ano, a to zábava s výborně se doplňujícími Clavierem a Renem. A zábava odehrávající se na mém nejmilovanějším a nejsvéráznějším ostrově, kde je dobrým zvykem na tabulích s dvojjazyčnými nápisy (francouzskými a korsickými) ty francouzské zamáznout nebo radši rovnou prostřílet. Tolik k francouzsko-korsickým vztahům. ()

Malarkey

Korsika je divná. Tak to tvrdí Francouzi. Mně se ale naopak Korsika jako ostrov jeví jako neskutečně sympatický kraj plný medu a strdí, chlastu a žrádla. Do toho se přimíchá Christian Clavier a Korsičan Jean Reno a je o kopu perfektních scén zaděláno. Suprová, příjemná komedie, která účel pobavit naplno splnila a tím si mě získala. ()

B!shop

Od tohohle filmu jsem nic moc necekal a je fakt, ze se nejedna o nic zasadniho, ale na druhou stranu, dobre sem se bavil. Dvojice Reno - Clavier tu je opet skvela, ale je fakt, ze uz nejsou jejich postavy tak rozdilny jako v Navstevnicich. Ale precejen tu je Reno ten drsnak a Clavier takovej obetni beranek. Co se tyce pribehu, prislo mi, ze se v kazdym zaberu snazi tvurci ukazat, ze korsicani jsou banda magoru, coz se jim povedlo vice nez dobre a par forku skutecne nema chybu. Ale precejen by film potreboval krapet vic stavy. ()

Jara.Cimrman.jr

"My Korsičani nemáme rádi otázky, zvlášť ne od cizinců, ale ta Vaše se mi zdá oprávněná. Dám Vám tu informaci. Toalety jsou vlevo na dvoře." Nejsem členem Organizace národní Korsiky, Netušeného kanálu ani Frakce svobodné Korsiky, ale určitě jsem utajený Korsičan. Mně se totiž ten nacionalismus, nekorektní humor, principy a terorismus tak líbili, že bych se hned přestěhoval a s Angem Leonim bych si dělal srandu z ochránců zákona. Ta úvodní scéna je prostě nezapomenutelná. A navíc jsem se dozvěděl, že na zápalnou šňůru jsou nejvhodnější tampóny bez aplikátoru. To se může hodit. Ať žije Korsika a francouzské hovadiny. ()

Gilmour93

Tři věci pro mě byly nové. Že je Korsika region rázovity, že i teroristé mají své dny (zápalná šnůra z tampónů) a že ještě lepší než korsické salámy je Caterina Murino (byť je ze Sardinie). Nenáročná komedie z rodiště Napoleona, která si střílí z různých autonomistických hnutí a přitom velebí hrdost Korsičanů. Dvojici Reno, Clavier to docela klape a druhý jmenovaný si tímto u mě částečně napravil reputaci po smrdutém Jacquouilleovi.. ()

• Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)