Korsický případ

Korzický prípad

Corsican File, The

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2004, 93 min

UPDATE: Po tom, čo bol Korzický prípad v októbrovú nedeľu 2012 v TV a pozrela som si ho znova (i keď nie od začiatku), povedala som si, že dostane 4*. Možno som mala vhodnejšiu náladu ako predtým, ale tentokrát som sa smiala na každej ironickej narážke aj na vtipoch. Buď dementniem alebo som pri prvom pozeraní bola zaujatá. V každom prípade, tento film obsahuje všetky tie milé francúzske ingrediencie, ktoré mám na ich komédiách rada. /// Starý komentár za 2* (z roku 2005): Chvíľu to vyzeralo, že to bude klasická bláznivá komédia zohranej dvojice Reno-Clavier. Ale naozaj nie dlho. Hneď ako pochopíte, že to bol len klamný prísľub a sen, pozvoľna sa film mení na chaotickú a kvázi akčnú humoresku. Tá prehnaná kopa vtipov na adresu francúzsko-korzickej rivality, či hlúposti teroristov vyznieva veľa krát naprázdno - práve preto, že je tých vtipov priveľa a tých svižných a neumelých málo. Bez dobrého scenára ani Reno a Clavier z potkana neuvaria kurací vývar...(3.10.2005)

Ani ryba ani rak... Nebylo to špatné, ale ani nijak nezapůsobilo.. Spousta úsměvných scén, někdy křečovitých..(14.5.2006)

• Frenegonda

Nevím nevím, snad téhle/mé oblíbené dvojce/ nedošel dech. To by mě moc mrzelo. Korsický případ je pro mě trošku těžkopádný a přes všechnu akci nudný film.(15.10.2007)

Najít na Korsice pana Ange Leoniho nemůže být pro zkušeného soukromého detektiva Jacka Palmera nejmenší problém. Palmer je o tom zcela přesvědčen, ale realita svérázného ostrova ho zlehka zaskočila. Všichni se tam mezi sebou znají, mezi většinou z nich je nějaký příbuzenský vztah, nikdo nikomu cizímu nic neřekne a každý správný Korsičan je terorista bojující za svobodu ostrova. Palmerova suverenita se rychle bortí, úkol se najednou zdá být nesplnitelný a Ange Leoni si v poklidu dál šéfuje všem akcím, při nichž vede k trhavině zápalná šňůra spletená z dámských tampónů.(30.11.2008)

slabší komediální kriminálka víceméně bez pointy... jakžtakž párkrát pobaví, ale podruhé už mýma očima a ušima do mozku rozhodně projít nemusí... nic jsem neočekával a dostal jsem to v plném rozsahu, takže jedem středem. 50%(7.1.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)