poster

Korsický případ

 • Francie

  L'Enquête corse

 • Slovensko

  Korzický prípad

 • USA

  The Corsican File

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2004, 93 min

 • eagle-eye
  **

  Já nevím, mě prostě kinematografie frantíků nesedí a už vůbec ne jejich komedie. Asi je to holt mentalitou a na chytré české komedie zkrátka nemají. V případě Korsického případu to však nebyla až tak velká tragédie a chvílemi jsem se i bavil bojem Korsičanů za nezávislost. Clavier mi moc neseděl a nesedí nikdy, Reno je už svým způsobem legenda (Leon), ten nemůže zklamat nikdy. Líbili se mi i korsické scenérie, nádherná příroda. U mě za čisté 2*.(12.11.2006)

 • Master19
  ***

  Jelikož Korsiku - svérázné lidi, rozstřílené a posprejované značky, atd... - trošku znám, docela dobře jsem se bavil. I záběry na přírodní scenérie jsou vydařené. Nicméně musím uznat, že i přes hvězdnou ústřední dvojici to není žádný zázrak. Není se co divit: zápletka, která jinde vystačí na jednu scénu je tu nafouknuta na celý film. Shrnu-li to, tak pokud jste na Korsice byli, budete se bavit, pokud ne tak se budete bavit o poznání méně...(19.3.2006)

 • Rex Mundi
  ****

  UPDATE: Po tom, čo bol Korzický prípad v októbrovú nedeľu 2012 v TV a pozrela som si ho znova (i keď nie od začiatku), povedala som si, že dostane 4*. Možno som mala vhodnejšiu náladu ako predtým, ale tentokrát som sa smiala na každej ironickej narážke aj na vtipoch. Buď dementniem alebo som pri prvom pozeraní bola zaujatá. V každom prípade, tento film obsahuje všetky tie milé francúzske ingrediencie, ktoré mám na ich komédiách rada. /// Starý komentár za 2* (z roku 2005): Chvíľu to vyzeralo, že to bude klasická bláznivá komédia zohranej dvojice Reno-Clavier. Ale naozaj nie dlho. Hneď ako pochopíte, že to bol len klamný prísľub a sen, pozvoľna sa film mení na chaotickú a kvázi akčnú humoresku. Tá prehnaná kopa vtipov na adresu francúzsko-korzickej rivality, či hlúposti teroristov vyznieva veľa krát naprázdno - práve preto, že je tých vtipov priveľa a tých svižných a neumelých málo. Bez dobrého scenára ani Reno a Clavier z potkana neuvaria kurací vývar...(3.10.2005)

 • morbido
  odpad!

  Nikdy by som nepovedal že Clavier a Reno budú hrať v tak strašnej sračke...občas si pozriem aj nejakú komédiu ale tady nebolo nič na zasmiatie možno iba film sám o sebe a fakt nechápem na aký film sa tady ludia pozerali kedže má 55% ja som videl nudnú pitchovinu o ničom....je smutné ako tragické môžu byt komédie.Bol som Neskutočne štastný ked to skončilo nikdy nepochopím ako som to mohol dopozerať celé.(11.11.2009)

 • Pitryx
  odpad!

  Tak jsem s těšil na pana Rena, leč byl jsem zklamán. Nebyl mu dán dostatečný prostor. Pan Clavier hrál výborně, ale nebylo to ono. Děj byl příliš statický a k zasmání toho také příliš nebylo. A když se do děje vtlačila postava ženy, tušil jsem, že je s celým snímkem konec. A byl. Jakkoli mám oba protagonisty rád, tohle se prostě nepovedlo. Snímku chyběl švih i napětí a ke konci jsem se již vysloveně nudil. Je to dosti škoda, ale protože snímek podruhé vidět nechci, dávám, ač nerad odpad. CI 03112010 nst(27.11.2010)

 • - Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)