Mladý Will žije na farme so svojimi rodičmi. V jeho krajine však temný čarodejník Kreel zvrhne kráľovskú rodinu a na trón dosadí zlomyseľného Xaxa. Biela čarodejnica Kalem požiada Willa o záchranu princeznej Vary. Zároveň musí nájsť krištáľový šíp, ktorým porazí Kreela. (TV JOJ)

KapitanKuraz odpad!

Keď to pred nedávnom začali vysielať Joj plus, celkom som sa potešil že to bude ten starý William Tell čo som pozeral ako dieťa, ale toto s tým nemá nič spoločné. Toto je ako zlá argentínska paródia podobná seriálu o Conanovi, fuj. Pre deti možno dobré, ale aj o tom pochybujem, no našťastie to má len 16 dielov. ()

torn666

Dobré kostými, masky i makeup no celé to posobí natočené asi ako telenovela. Kamera skoro neustále zaberá len tváre vči detaily aj ked interiéry su sparvené dobre a exteriéry z Novozélandskej prírody sú tiež krásne, len ich primálo využívaju. Je to vlastne ako Herkules či Xena z rodiska režiséra Pána Prsťenov a Hobbita avšak natočený s veľmi nízkymi nákladmi. Novozélandská produkcia pre deti a mládež bola vždy kvalitná a v porovnaní s ňou obstojí. Oproti súdobým viac "dospelým" seriálom ako bol Herkules ci Xena však výrazne rozpočtovo zaostával a preto z dospelých divákov poteší asi iba veľkých fanúšikov fantasy. Škoda tak málo dielov, mohlo to mať ešte potenciál ale seriál bol asi predčasne ukončený. ()