The Legend of William Tell (TV seriál)

Legenda o Williamovi Tellovi

Dobrodružný / Fantasy

Nový Zéland, 1998, 16x50 min

• KapitanKuraz

Keď to pred nedávnom začali vysielať Joj plus, celkom som sa potešil že to bude ten starý William Tell čo som pozeral ako dieťa, ale toto s tým nemá nič spoločné. Toto je ako zlá argentínska paródia podobná seriálu o Conanovi, fuj. Pre deti možno dobré, ale aj o tom pochybujem, no našťastie to má len 16 dielov.(27.1.2015)

• DEMON

Spalit peniaze urcene na natocenie tohto serialu by bolo ich efektivnejsie vyuzitie.(6.12.2015)

Dobré kostými, masky i makeup no celé to posobí natočené asi ako telenovela. Kamera skoro neustále zaberá len tváre vči detaily aj ked interiéry su sparvené dobre a exteriéry z Novozélandskej prírody sú tiež krásne, len ich primálo využívaju. Je to vlastne ako Herkules či Xena z rodiska režiséra Pána Prsťenov a Hobbita avšak natočený s veľmi nízkymi nákladmi. Novozélandská produkcia pre deti a mládež bola vždy kvalitná a v porovnaní s ňou obstojí. Oproti súdobým viac "dospelým" seriálom ako bol Herkules ci Xena však výrazne rozpočtovo zaostával a preto z dospelých divákov poteší asi iba veľkých fanúšikov fantasy. Škoda tak málo dielov, mohlo to mať ešte potenciál ale seriál bol asi predčasne ukončený.(23.1.2015)