poster

Kadetka Kelly (TV film)

 • USA

  Cadet Kelly

 • Slovensko

  Kadetka Kelly

Komedie / Rodinný

USA / Kanada, 2002, 96 min

Režie:

Larry Shaw

Scénář:

Gail Parent

Kamera:

Frank Byers

Hudba:

David Kitay

Producenti:

Kevin Lafferty

Scénografie:

Eric Fraser, Marlene Puritt (set dekoratér)

Kostýmy:

Ruth Secord
(další profese)
 • Ilicka
  **

  Byla jedna holka, která nesnášela roztleskávačky a hlavní rostleskávačce dělala samé naschvály. Pak nějakou dobu ony roztleskávačky pozorovala a zjistila, že roztleskávání není zase tak špatná věc a že by se taky ráda stala roztleskávačkou. Tak se dostane do týmu a vyhraje soutěž. Skoro. Akorát se to odehrává ve vojenské škole. Oddechovka k žehlení. Nic víc, nic míň.(16.9.2009)

 • Marek1991
  *

  Vojenčina je pre mňa nezmysel a urobiť z toho film pre deti, tak to je kruté. Že je to naivné pochopíte po pár minútach. Po pravde neviem, čo aj deti na tom môžu vidieť, nie ešte dospelí. Treba k tomu silnejší žalúdok, je to detské po všetkých stránkach, no najmä trápne, tie jednotlivé scénky sú plné klišé a možno to bude pre mnohých ťažké dopozerať.(18.4.2013)

 • supo
  *

  Ze začátku to vypadalo na zajímavou komedii, která se ale posléze změnila v agitku. Aneb armáda nemusí být tak zlá, neboť tam najdete spoustu přátel a ti, co vás pérují to s vámi nakonec stejně myslí dobře jen je musíte lépe poznat. Hloupejší závěr, kdy se mladá vojanda smíří se svým otčímem tím, že zopakuje jeho úspěch ze 70. let, na který je patřičně hrdý, si lze jen těžko představit. Přesto za začátek dávám jednu hvězdu.(9.2.2008)

 • Malarkey
  **

  Nebyla to zas taková blbost, jak to ze začátku vypadalo. Hilary Duff si možná hrála na vyfintěnou barbínu, ale vojenský tábor jí vycepoval tak důraznou demagogií amerického nacionalismu, že se z ní okamžitě stala kadetka Kelly, a to bez větších problémů nastolilo řád v celém filmu. Z obyčejné barbíny, kterou sledovat o pár minut déle by mi možná šlehlo, se rázem stala statná bojovnice za svou vlast, která se stane tím nejlepším, co tahle vojenská akademie měla. Nebylo to tak hrozné, abych to nedokoukal do konce. Chvílemi jsem se i docela zasmál, jen co je pravda, ale i tak zůstavá fakt, že tento film opět vidět rozhodně nechci.(10.2.2008)

 • SOLOM.
  **

  Vezmeme-li v úvahu, že se Hilary Duff teprve rozehřívala ve své kariéře a fakt, že je to natočené pro cílovou skupinu 12+, nemůžeme se snad ani na tvůrce zlobit, že je to tak naivní, jak ve skutečnosti je. Nicméně na Hilary se pěkně dívá, je (byla) to pohledná holka a většina filmů, ve kterých se objevila je nehorázná romantická pruda – ovšem pak si zase nemůžeme stěžovat, že příběhy stojí za hovno. V tomto případě se dokonce uráčila i zašpinit od bahna, takže za tu změnu dávám jednu hvězdu navíc – ta druhá je samozřejmě pro samotnou hlavní hrdinku…(13.2.2019)

 • - Herec Shawn Ashmore musel kvůli roli navštěvovat tři měsíce vojenskou školu a také bral hodiny, kde se učil, jak má správně mluvit jako major kadetů. (HappySmile)