Venom

• USA Backwater (pracovní název)
Trailer

Partička teenagerů si zachraňuje život v bažinách ve státě Louisiana před psychopatem jménem Mr. Jangles. Ten je posedlý 13 zlými duchy a touží polapit svoje oběti, aby ukojil svoje krvavé choutky. (BUD-SFIS)

Trailer

Tom Hardy

V tomhle filmu nefiguruje naprosto nic originálního. Cením si na něm ovšem několika drobností. Obsazení sice nemá vyloženě charismatickou postavu, ale všichni teenageři jsou v rámci možností uvěřitelní a rozhodně jim strach věřím. Krví se nešetří a nikomu se nijak zvlášť nenadržuje (odhadnout přeživší je docela oříšek). Rozhodně jsem se u Venoma nebál, na to je Jim Gillespie až příliš okatý vypravěč, ale některé pasáže byly napínavé a podobně jako v nedávno uvedeném Klíči je tu velice slušně využit starý jižanský dům (leč začínám mít pocit, že všichni filmaři mají pro natáčení voodoo blbinek ten samý barák). Jako béčkový hororový výplach přijatelné. Pokud jste viděli předchozí Gillespieho filmy, tak tohle je to samé v bleděmodrém (klady i zápory)... 2 a 1/2* ()

Flipnic

Tenhle v podstatě už moderní slasher mne docela bavil, až překvapivě. Ono je na něm dobré, že si na nic moc nehraje, nedělůá ze sebe film něco co není ... postavy nejsou nesympatické. Je to hodně akční, pořád se něco děje, dobrá atmosféra a prostředí (lesy, močály apod.). Vraždy nejsou kdo ví co z dnešního pohledu, ale na svoji dobu jsou docela "odvázané" ... Jako je to tak mezi 2 a 3, ale protože sám film se předkládá divákovi jako zábavná jednohubka a nijak neprovokuje, tak tomu dávám 3/5 ... ()

genetique

Jediné, čo som chcel pôvodne napísať k tomuto filmu je, že sa čudujem, že som ho vôbec dopozeral dokonca. Ale napíšem radšej varovanie, nepozrieť si ho! Horrorová línia bola snáď lepšia v Tom&Jerry, než v tomto odpade, scenár tupo priehľadný, ľakacie scény režisér asi natáčal pod vplyvom morfia, čo ma však veľmi mrzí, lebo po vizuálnej stránke veľmi podarené a aj nápad sa dal oveľa lepšie spracovať, pretože dej som si pamätal ešte dlho potom. 25%. ()

POMO

Ešte viacej ako predvídateľnosť a otrepané klišé, tejto jednohubkovej vyvražďovačke ubližujú dementné scenáristické kľučky. Ale Agnes Bruckner v hlavnej role je na zjedenie, bažinaté lokácie majú niečo do seba a vizuálna stránka filmu je vysoko nad béčkovou latkou. Čím menej podobných filmov ste videli, tým viac sa vám bude páčiť tento. Ináč odporúčam dať prednosť nápaditejšiemu WRONG TURN. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor. Má dobrý príbeh, ktorého základ nie je ničím výnimočný a aj schéma filmu je rovnaká ko prakticky pri všetkých slasheroch, ale obsahuje mnoho originálnych prvkov, takže to nie je úplne typický ničím nevynikajúci slasher. Krvavých scén je optimálne množstvo a sú dobre rozdelené po celej dĺžke filmu, takže potešia, ale nie sú moc drsné a ani nápadité. Poteší zaujímavý zabijak, ktorého pôvod je pomerne originálny, nechýba mu charizma a páči sa mi na ńom schopnosť chodiť pod vodou, čo v jednej scéne dobre využije. Som spokojný aj s hlavnými hrdinami, síce to sú americkí teenageri, čo kazia skoro všetky filmy, ale v tomto prípade mi neprekáža nikto, čo je dosť prekvapujúce. Oceńujem aj dobre vybrané prostredie, pretože les a bažiny sú podľa mńa najlepšie miesta, kde sa môže horor odohrávať, ale nanešťastie v tomto prípade nie sú moc dobre využité, pretože tu absolútne chýba napätie a hororová atmosféra. Tento film určite neurazí, pretože už bolo natočených mnoho podobních a horších filmov, ale zároveń ani nepatrí medzi tie lepšie a ani za posledné roky. Je to film na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 64%. ()

• Když Sean (D.J. Cotrona) vyleze z jezera, je mokrý a má na sobě plavky. Když nasedne na motocykl, tak o zhruba 30 sekund později, je celý oblečený a suchý. (fanda124)
  • Tvorcovia tohto filmu dúfali, že sa film stane prvou časťou novej série. Z Raya Sawyera sa mal stať po vzoru Michaela Myersa či Jasona Voorheesa ďalší slávny filmový vrah. Ich plány sa však zrútili, keď film v kinách prepadol. Ďalšie pokračovania tak boli rýchlo zrušené. (beso74)
  • Posledný film štúdia Dimension Films natočený pre Disney predtým, ako bola spoločnosť predaná firme The Weinstein Company. (beso74)

Související novinky

Komiksové jednohubky

Komiksové jednohubky

04.04.2009

Tak, premiéru Wolverina máme za sebou (haha... ehm), další komiksové adaptace jsou před námi. Co náš čeká a koho v nich uvidíme a koho ne? Chris Pine (Kirk v blížícím se Star Treku) potvrdil, že je…