Gang policajtů

Gang Related

Gang policajtov

Krimi / Drama

USA, 1997, 106 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,906,773Tržby Celosvetovo $6,001,906(11.5.2009)

Scénář: Jim Kouf .. Dva nečistí poldové to pěkně poserou !!.. Tj. ve stručnosti zápletka, která se s každou přibývající minutou stupňuje, komplikuje, přesto je vrstvena přehledně a poutavě. Velký klad je i přes možná lehkou neoriginalitu zápletky výborný konec, který ač vypadá odhadnutelně, nakonec dopadne dosti jinak .. Byl jsem v tu dosti pozdní vysílací hodinu velmi spokojený. Skvělý scénář, který nezapře "tarantinovskou" inspiraci, slušná režie a velmi dobré obsazení. 85%.(1.10.2005)

rozpočet : ? tržby americke : $5,906,773(27.5.2007)

Nadprůměrný krimi s hodně dobrou atmosférou a skvělými herci. Tupac i Belushi jsou tady pěkný hajzlové a hlavně Belushi neni s vousama skoro k poznání, což je dobře, protože hned vypadá jako správnej záporák. Tupaca sice moc neznám a jediný co vim je, že po tomhle filmu umřel, ale tady taky hraje skvěle. A takovej Dennis Quaid jako somrák taky nemá chybu a James Earl Jones v roli právníka potěší. A když se k takovýmu hereckýmu zastoupení přidá i dobrej příběh bez větších zádrhelů tak si to lepší 4* zaslouží(11.10.2005)

Zajímavě rozehraná hra špinavých policajtů, navíc s přesně padnoucí dvojicí Belushi/Shakur a hudbou vtahující do městského prostředí, ale bohužel bez pořádného konce i předchozí gradace.(13.12.2008)

Nejdříve, když jsem si přečetl název jsem myslel, že to je film se Stevenem Segalem (Lovec policajtů). Ale naštěstí jsem si přečetl informace ze zvědavosti a už jsem to musel vidět. Neviděl jsem žádný film, kde by hrál Tupac Shakura, tak jsem to chtěl změnit. Udělal jsem dobře, perfektní záplekta, která se rozvíjí čím dál tím víc. Člověk by čekal, že to bude blbý, když se to pořád nějak zamotává. Ale na tom je ten film založen. Davinci, rodriguez - zajímavá jména, které hrajou bezva herci se skvělým smyslem pro humor a perfektním řešením problémů.(11.7.2004)

Nesmierne a hlavne dosť prekvapujúco kvalitný film. Čudujem sa ale, že tak málo docenený a videný. Či už preto, že ako spomienku na Tupaca to mohli distribútori využiť, ale aj sám o sebe je scenár filmu nevídane prekombinovaný, originálny, plný zvratov a totálne antiklasicky zavŕšený. Jediné, čoho mi je ľúto, je výkon Belushiho. Bol totiž dokonalý a tak nechápem, prečo sa dodnes výraznejšie nepresadil. Aj keď jeho K9 sériu stále žeriem :). 85%.(19.1.2007)

Zkorumpovaných poldů už tady bylo spousty. Jenže jak už to scénárista chtěl, tihle dva to totálně zprasí. Pak znovu a s dalším tlakem a přibývající nervozitou zase. Kriminální příběh nemá větší zádrhele, herci do jednoho plní to, co se od nich čeká, na druhou stranu to není ten film, který bych hned šel někomu doporučit. Je to kousek svým způsobem stylový a příznivce žánru po srsti hladící, ale skrz naskrz průměrný scénárista Jim Kouf (Křižovatka smrti s Jackie Chanem, Lovci pokladů s Cagem, americká napodobenina Taxi) měl možná látku přenechat po režijní stránce někomu osobitějšímu!!(2.2.2014)

Příjemný, ačkoliv ničím výjimečný film. Vlastně abych nekřivdil - výjimečný je výkon Dennise Quaida, který v úloze vousatého bezdomovce našel další vedlejší roli, kterou mohl ztvárnit s jeho obvyklou grácií. Na víkendové odpoledne ideální podívaná, ovšem člověk se nesmí moc pozastavovat nad různými situacemi (třeba proč u soudu chtějí, aby svědkyně identifikovala člověka, který vypadá úplně jinak, než když ho viděla naposledy).(14.2.2016)

• sepp

1* za soundtrack.(11.11.2018)

Když si vzpomenu na Belushiho K-9, začíná mě mrazit. Zahodil svůj záporáckej talent a dal se na přihlouplé komedie. Tohle byl jeho herecký koncert a s bradkou byl vážně hodně drsnej. Poprvé jsem viděl ve filmu Tupaca a moc mě nepřesvědčil. Příběh zajímavej, ale čekal jsem malinko svižnější podívanou.(31.10.2008)

Devadesátková krimi okořeněná nadprůměrným výkonem pana Belushiho.. moc dobrý film. O lži o vraždě, která nemá cesty zpět.. aneb, když si dva poldové vezmou do hlavy, že je nic nezastaví na cestě mezi USA a Bahamami..(28.7.2015)

. . . a v tomto filme hral 2pac asi najkladnejšieho hrdinu z celého filmu . . .a tak aj skončil, chudák(27.4.2005)

Partia kvalitných hercov, nevyvážený scenár, príjemná réžia. Gang Related má tú smolu, že mala až prílišné ambície. Keby v tomto filme hrali neznámi herci, jednalo by sa o snímku uvádzanú vo filmovom klube. Nehovorím, že by Gang Related bola geniálnym dielom, ale označenie "nudný" si rozhodne nezaslúži. Dej sa chvíľami trochu vlečie, veľa sa tam kecá. Viac než samotnej akcie. Keď už sme pri akcií, tak tej je tu v skutku pramálo a je len na konci. Napriek tomu si myslím, že je to tu trochu podhodnocené. Ale rozhodne si zaslúži byť v tých lepších červenejších číslach. Herecké obsadenie robí tento film zaujímavejším a pútavejším, hoci aj samotný príbeh nie je najmárnejší. Podľa mňa podarená krimi so skvelý hereckým obsadením skoro vo všetkých roliach.(5.10.2019)

Pro mě prakticky neznámý, ale nebývale poutavý thriller o zkorumpovaných poldech, kteří si po jednom "melouchu", zachraňují zadek tím, že hledají z koho by udělali vraha své poslední oběti. Belushi super, scénář slušný, ale ke konci film začne mírně ztrácet dech. Přesto povedené.(29.10.2013)

Na prvý pohľad "béčkovina", ktorú slušný človek obíde na sto honov. Tiež som ju úspešne ignoroval až do osudného večera, keď som úvodné titulky zachytil v nočnom vysielaní tv NOVA. A vydržal som až do konca. Tento film je totiž čiernohumorná "krimoška" o 2 skorumpovaných fízloch, ktorým ich plán obohatiť sa na úkor zločineckej "lúzy" zhatí jedna "federálna" vražda a zle zvolený obetný baránok. Reťaz udalostí ktorú spustia nezadržateľne speje k ich "apokalyptickému" záveru. Jim Kouf si zobral to najlepšie z tarantinovsko-rodriguezovskej školy a ukočíroval vtipný a svižný low-budget film. Odporúčam do pozornosti. (15.3.2005)(15.3.2005)

"Proč jsi, ty hovado, rovnou nepoužil zbraň z vraždy Kennedyho ??" ;)(26.1.2016)

Vinikající krimi se skvělou atmosférou.(29.8.2009)

Nečakaná zápletka, vynikajúce súdne konanie, topenie sa v stále väčších problémov, prekvapujúci ale nevyhnutný koniec, k tomu Tupac a hlavne perfektný James Belushi (autentický policajt-grázel) = ideálne strávený čas plnej absurdnej a temnej kriminality ale s tragikomickou pointou.(13.3.2013)

Čiernohumorne pojatá kriminálka v ktorej sledujeme dvojicu špinavých policajtov, ktorí zabijú policajta v utajení a tak sa to snažia za každú cenu na niekoho hodiť. Lenže scenárista si zakaždým vymyslí nejaké prekvapenie, ktoré im zhatí všetky celkom inteligentne vymyslené plány. To bol snáď jediný problém, ktorý som s filmom mal. Nech dvojica vymyslela čokoľvek, tak bolo jasné, že sa im to nejak poserie. Vďaka tomu mi ich bolo ľúto a to aj napriek tomu, že zabili poldu a chystali sa zabíjať aj ďalších ľudí, pretože hrali nefér hru so scenáristom, ktorú nemohli vyhrať. Plus ešte je škoda, ze Tupak bol vo filme upozadený a celý film ťahal Belushi, ktorý na jednej strane dokázal byť chladnokrvný, ale zároveň dostatočne ľudský, aby som ho chápal. Len v závere už začal robiť zo zúfalstva prehnane kruté veci. Fascinujúce bolo sledovať vtipný proces s obeťou hlavnej dvojky, keď divák videl aké lapálie musia absolvovať, aby to na niekoho hodili. Len záver mi už pripadal príliš prekombinovaný a posledná scéna trochu WTF. Ale celkovo ma to stále baví aj pri opakovanom zhliadnutí. Naviac prvýkrát bez 4:3 orezu som si vychutnal pekné širokouhlé zábery. 7/10.(26.12.2019)

<< předchozí 1 2 3