Gang policajtů

Gang Related

Gang policajtov

Krimi / Drama

USA, 1997, 106 min

Na prvý pohľad "béčkovina", ktorú slušný človek obíde na sto honov. Tiež som ju úspešne ignoroval až do osudného večera, keď som úvodné titulky zachytil v nočnom vysielaní tv NOVA. A vydržal som až do konca. Tento film je totiž čiernohumorná "krimoška" o 2 skorumpovaných fízloch, ktorým ich plán obohatiť sa na úkor zločineckej "lúzy" zhatí jedna "federálna" vražda a zle zvolený obetný baránok. Reťaz udalostí ktorú spustia nezadržateľne speje k ich "apokalyptickému" záveru. Jim Kouf si zobral to najlepšie z tarantinovsko-rodriguezovskej školy a ukočíroval vtipný a svižný low-budget film. Odporúčam do pozornosti. (15.3.2005)(15.3.2005)

Děj je zapletený a místy překombinovaný, ale s trochou představivosti se to dá dohnat. Vždyť je to jen film. Atmosféra je v duchu krimi a řekl bych i drama, protože na mě z každého okamžiku číhaly pocity strachu, paniky a paranoje, které pociťovaly hlavní postavy v záporných rolích. James Belushi hrál skvěle. 2Pac hrál dobře, má za sebou hereckou školu, ale bylo znát, že je ještě mladý a oproti Belushimu má mnohem méně zkušeností s hraným filmem (natočil jich cca 6). Mrazilo mě při některých scénách pomyšlení na to, že po pár měsících po natáčení byl zavražděn. Je to výbornej devadesátkovej film, pro fanoušky Belushiho, nebo 2Paca povinnost, pro ostatní kvalitní krimi-drama.(9.7.2012)

Nejdříve, když jsem si přečetl název jsem myslel, že to je film se Stevenem Segalem (Lovec policajtů). Ale naštěstí jsem si přečetl informace ze zvědavosti a už jsem to musel vidět. Neviděl jsem žádný film, kde by hrál Tupac Shakura, tak jsem to chtěl změnit. Udělal jsem dobře, perfektní záplekta, která se rozvíjí čím dál tím víc. Člověk by čekal, že to bude blbý, když se to pořád nějak zamotává. Ale na tom je ten film založen. Davinci, rodriguez - zajímavá jména, které hrajou bezva herci se skvělým smyslem pro humor a perfektním řešením problémů.(11.7.2004)

Jednou takhle v noci kouknu do programu a tam vidím, že na AMC (dříve MGM) dávají "Gang policajtů", tak si přečtu o čem to je a řikam si, další tuctová krimi. To jsem byl ale vedle jak ta jedle, protože tenhle film má grády, syrovou atmosféru a takový zvláštní dotek na diváka, kdy se sžijete s postavami dvou zkorumpovaných poldů a máte pro ně určité pochopení. Ti to fakt poserou a pořád se z toho snaží dostat a problémy se kupí. Belushimu a 2pacovi jsem ty policajty věřil. Hudební motiv, který film doprovází se mi zalíbil a ten konec mě teda fakt šokoval. 4*(15.9.2015)

Scénář: Jim Kouf .. Dva nečistí poldové to pěkně poserou !!.. Tj. ve stručnosti zápletka, která se s každou přibývající minutou stupňuje, komplikuje, přesto je vrstvena přehledně a poutavě. Velký klad je i přes možná lehkou neoriginalitu zápletky výborný konec, který ač vypadá odhadnutelně, nakonec dopadne dosti jinak .. Byl jsem v tu dosti pozdní vysílací hodinu velmi spokojený. Skvělý scénář, který nezapře "tarantinovskou" inspiraci, slušná režie a velmi dobré obsazení. 85%.(1.10.2005)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 165krát což je 1,61krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film je venovaný pamiatke amerického rapera Tupaca Shakura (16.6.1971 – 13.9.1996). (MikaelSVK)