Gang policajtů

Gang Related

Gang policajtov

Krimi / Drama

USA, 1997, 106 min

Nadprůměrný krimi s hodně dobrou atmosférou a skvělými herci. Tupac i Belushi jsou tady pěkný hajzlové a hlavně Belushi neni s vousama skoro k poznání, což je dobře, protože hned vypadá jako správnej záporák. Tupaca sice moc neznám a jediný co vim je, že po tomhle filmu umřel, ale tady taky hraje skvěle. A takovej Dennis Quaid jako somrák taky nemá chybu a James Earl Jones v roli právníka potěší. A když se k takovýmu hereckýmu zastoupení přidá i dobrej příběh bez větších zádrhelů tak si to lepší 4* zaslouží(11.10.2005)

Příjemný, ačkoliv ničím výjimečný film. Vlastně abych nekřivdil - výjimečný je výkon Dennise Quaida, který v úloze vousatého bezdomovce našel další vedlejší roli, kterou mohl ztvárnit s jeho obvyklou grácií. Na víkendové odpoledne ideální podívaná, ovšem člověk se nesmí moc pozastavovat nad různými situacemi (třeba proč u soudu chtějí, aby svědkyně identifikovala člověka, který vypadá úplně jinak, než když ho viděla naposledy).(14.2.2016)

Jednou takhle v noci kouknu do programu a tam vidím, že na AMC (dříve MGM) dávají "Gang policajtů", tak si přečtu o čem to je a řikam si, další tuctová krimi. To jsem byl ale vedle jak ta jedle, protože tenhle film má grády, syrovou atmosféru a takový zvláštní dotek na diváka, kdy se sžijete s postavami dvou zkorumpovaných poldů a máte pro ně určité pochopení. Ti to fakt poserou a pořád se z toho snaží dostat a problémy se kupí. Belushimu a 2pacovi jsem ty policajty věřil. Hudební motiv, který film doprovází se mi zalíbil a ten konec mě teda fakt šokoval. 4*(15.9.2015)

Váhal som medzi 3 a 4*, ale nakoniec sa prikláňam k trom, lebo som pri sledovaní tohto thrilleru nepociťoval takmer žiadne napätie... Všetko, čo sa hlavným hrdinom začalo rúcať v ich pláne, sa dalo predpokladať a jediný kvázi prekvapivý moment premeny Joe-a Doe-a sa tiež dal vytušiť, keďže Dennis Quaid aj napriek dobrému maskovaniu prezrádzal, že to nebude len obyčajné cameo. Záver tiež nepriniesol nič nové a tak mi zo zhliadnutia tohto filmu ostal iba ten pocit, že pre Tupaca to bol posledný prejav v jeho krátkom živote a že sa mu celkom vydaril (ten prejav, nie život:).(23.6.2008)

Skvělý J.Belushi v netradiční roli zkorumpovaného cajta doplněný Tupacem to mají pěkně rozehrané. Kšefty jim jedou naplno, falešných důkazů přibývá stejně jako mrtvol a není problém hodit cokoliv na kohokoliv. Když se to ale jednou podělá stojí to za to a rčení "Když čert kadí, tak na jednu hromadu" tady dostává opravdu smysl. Jednou se to prostě podělat muselo a skvělě, že u toho zrovna "byl" Jim Kouf, aby natočil tenhle skvost.(1.11.2010)

• - Film je venovaný pamiatke amerického rapera Tupaca Shakura (16.6.1971 – 13.9.1996). (MikaelSVK)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 165krát což je 1,61krát za 1 minutu. (Dixxx)