Gang policajtů

Gang Related

Gang policajtov

Krimi / Drama

USA, 1997, 106 min

Váhal som medzi 3 a 4*, ale nakoniec sa prikláňam k trom, lebo som pri sledovaní tohto thrilleru nepociťoval takmer žiadne napätie... Všetko, čo sa hlavným hrdinom začalo rúcať v ich pláne, sa dalo predpokladať a jediný kvázi prekvapivý moment premeny Joe-a Doe-a sa tiež dal vytušiť, keďže Dennis Quaid aj napriek dobrému maskovaniu prezrádzal, že to nebude len obyčajné cameo. Záver tiež nepriniesol nič nové a tak mi zo zhliadnutia tohto filmu ostal iba ten pocit, že pre Tupaca to bol posledný prejav v jeho krátkom živote a že sa mu celkom vydaril (ten prejav, nie život:).(23.6.2008)

Tupac je jeden z mých nejoblibenějších zpěváků a jako herec taky není vůbec špatný. Belushiho znám nanejvýš tak z K9 ky. TUpac a Belushi nejsou dobří poldové, mají prsty v kde čem. Jedna vražda jim však zdaleka nevyjde tak jak si představovali. Zabijí tajného agenta, jehož kolega chce za každou cenu dopadnout vrahy. Chlapci maji jak jinak nahnano a tak se snaží svůj čin všelijak zamaskovat. Vinu hodí na jednoho bezdomovce a ožralu ze ktereho se vyklube milionar a chirurg. Do filmu se motá čím dál víc lidí a to na me nezapůsobilo moc dobře. that is all(2.4.2008)

Scénář: Jim Kouf .. Dva nečistí poldové to pěkně poserou !!.. Tj. ve stručnosti zápletka, která se s každou přibývající minutou stupňuje, komplikuje, přesto je vrstvena přehledně a poutavě. Velký klad je i přes možná lehkou neoriginalitu zápletky výborný konec, který ač vypadá odhadnutelně, nakonec dopadne dosti jinak .. Byl jsem v tu dosti pozdní vysílací hodinu velmi spokojený. Skvělý scénář, který nezapře "tarantinovskou" inspiraci, slušná režie a velmi dobré obsazení. 85%.(1.10.2005)

Na prvý pohľad "béčkovina", ktorú slušný človek obíde na sto honov. Tiež som ju úspešne ignoroval až do osudného večera, keď som úvodné titulky zachytil v nočnom vysielaní tv NOVA. A vydržal som až do konca. Tento film je totiž čiernohumorná "krimoška" o 2 skorumpovaných fízloch, ktorým ich plán obohatiť sa na úkor zločineckej "lúzy" zhatí jedna "federálna" vražda a zle zvolený obetný baránok. Reťaz udalostí ktorú spustia nezadržateľne speje k ich "apokalyptickému" záveru. Jim Kouf si zobral to najlepšie z tarantinovsko-rodriguezovskej školy a ukočíroval vtipný a svižný low-budget film. Odporúčam do pozornosti. (15.3.2005)(15.3.2005)

Film jako tento se točily spíše hned ze začátku devadesátých let, tak Tupac přišel trošku s křížkem po funuse, s tímto filmem doslova. Škoda ho nejen na poli filmovém, protože jako rapper udělal v businessu asi tolik, co Michael Jackson v Popu. Netradiční děj z tohoto filmu dělá zlehka lepší průměr.(1.11.2011)

• - Film je venovaný pamiatke amerického rapera Tupaca Shakura (16.6.1971 – 13.9.1996). (MikaelSVK)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 165krát což je 1,61krát za 1 minutu. (Dixxx)