Proviněni láskou (TV seriál)

• Argentina

Culpable de este amor

Mysteriózní / Akční / Thriller / Romantický

Argentina, 2004, 205x45 min

Argentinské telenovely jsou ve většině případů totální hlouposti(Yago, Luna Salvaje, Maximo) a jen občas se najde světlá výjimka(Kachorra a Rebelde Way). Culpable je jiné. Chemie mezi hlavními hrdiny funguje na jedničku(škoda toho otevřeného a nevyjasněného konce), napětí by se dalo jen krájet a mysteriózních prvků je tu celá řada. Příběh lásky, strachu, bolesti a akce(která je sice úsměvná, ale chápu, že Argentina není USA, kde se i za debilní sitcomy utrácí nemalé peníze!!!) je velmi zajímavý, ale i zde se najde pár vyloženě otravných věcí. Například mne iritovala Roberta a nesnášela jsou soundtrack(i to úvodní téma bylo děsně zazpívané). Samozřejmě je pravda, že Argentina spíše zaujme ze stran seriálů(ne telenovel!!!) ale Culpable je opravdu světlá výjimka, díky které jsem ocenila ten argentinský styl(ať už se jedno o humor nebo o drama).(13.9.2015)

CULPABLE!!! Guadalupe Lucchia,výjimečná argentinská telenovela... Skvělý Juan Darthés a nejlepší herecký výkon Gianelly Neyry...(9.8.2013)

Tohle je snad jediná "telenovela", která tu má slušné hodnocení.:)) Ti, co dali odpad, těch hodnocení je odpadové, ptž novelu pravděpodobně neznají. Je to drsný nabušený akčňák! Kdysi jsem si myslela, že se tomu nedá absolutně nic vytknout. Teď po třech a něco letech mě tam dokonce některé věci dokážou otravovat, jako ty nesympatické služky či někdy přehrávání tehdy malé Catailny Artusi. No a potom asi tak v poslední třetině mě dost iritovala Betina O'Connell, která jako jedna z mála argentinských hereček neumí hrát (naštěstí už po tomto roli nedostala), a nudila ve scénách s "Fernandem". Všechno tohle jsou ale detaily a způsobené tím, že už jsem moc rozežraná. Novela nemá jediné hluché místo, pořád se něco zajímavého děje. Co se mi nelíbilo od začátku je špatná hudba, teď mi ale došlo, že jelikož jsem sledovala nahrávky z rumunské televize (mají titulky), tak je docela možné, že to nekoupili s originální hudbou. Těžko říct, vím, že v Izraeli a Rusku to právě kupují bez práv na hudbu. Tenhleten opravdu akční seriál nás šokoval všechny, co jsme to sledovali. Většinou na českých forech debatují nad novelou dva nebo tři lidi, tohleto nás ale sledovalo snad 20 (a to byl seriál vysílán na Romantice!) a popsali jsme neuvěřitelné množství stránek, bylo co rozebírat. Já jsem poprvé v životě viděla seriál, u kterého jsem se opravdu bála. Který byl opravdový, lidský, to mě šokovalo ještě víc jak to, co tam prováděla ta sekta. Bylo to hodně z lékařského prostředí a pro mě daleko autentičtěji zpracované jak běžné lékařské seriály, celou dobu při sledování jsem si říkala, že ty všechny se můžou jít zahrabat. Taktéž všechny detektivky světa. Jako akční seriál do té doby to nejdrsnější, co jsem viděla. Stačí si pustit první díl, pak hned musíte vidět další, a jenom zíráte a zíráte a bojíte se. Úžasný je tam Juan Darthés v roli psychiatra, má neuvěřitelné charizma. Jeho bratr, padouch Pepe Monje, je jeden z herců, který na mě kdy nejvíc zapůsobil, jeho herecký um převyšuje nebesa. Jejich "matka", Consuelo, dodávala novele humor, hlavně ve scénách s Agustinem či policistkou "Marií Carambulou". Tohle byl nezapomenutelný zážitek. Je to bezpochyby jeden z nejlepších akčních seriálů, co vznikl ve španělském jazyce. (25.01.11)(12.1.2009)

telenovela úplne iného kalibru. skôr to pripomínalo ľúbostný príbeh na pozadí akčného seriálu. úžasní herci. trochu nadprirodzena a humoru. jednoducho novela Made in Argentina(2.5.2008)

Výtek by bylo hned několik (přehšel postav, místy nezáživný děj a celý ten shluk okolo Julie a jejího těhotenství, blé!), hlavní příběh však zůstává neposkvrněn... V rámci telenovely se synopse ohledně sekty, jež experimentuje s drogou "poslušnosti" nedá vnímat jinak než pozitivně, nic podobného jsem neviděl v žádném ryze "USA" seriálu, v telenovele už tuplem ne... Herci jsou rovněž velkým plusem (Darthés a Neyra, chemie mezi nimi a zbytek „ostatních" herců) a stejně tak i pasáže à la Rosemary má děťátko (Gabriella a její těhotenství)... Njevětší prdel je, že seriál zaujal i mojí máti, která by televizi nejradší vyhodila z okna, jediná (pro ní koukatelná telenovela) je Analía a nyní i Culpable... Ano CDEA má množství negativů, ty mi však (kupříkladu) v porovnání s krávovinou Reina de corazones přijdou vesměs titěrné, takže s odřenýma ušima pět hvězd...(8.5.2017)

• - Hudbu seriálu tvoria okrem klasických inštrumentálnych skladieb produkcie Telefe aj soundtracky z filmovej trilógie Matrix, snímky Dracula (1992) alebo piesne z albumu Meteora od skupiny Linkin Park. (matthew.17)

• - Natáčelo se v Buenos Aires. (Tristeza)