poster

Maléry pana Šikuly

 • USA

  Office Space

 • Slovensko

  Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BigDeal
  ****

  Táto komédia, z ktorej nadčasovosť a kultovosť priam kričí, mi teda neskutočne sadla. Otvorene, so štipkou satiry, rozpráva totiž o mojej najväčšej životnej fóbii - strachu z mizernej práce, v ktorej človek stvrdne do konca života. A robí to naozaj výstižne. Film síce nedrží tak úplne ako celok, zápletka sa mení snáď každých 15 minút, ale absolútne mi to neprekážalo. Skôr naopak; nikdy som netušil, ktorým smerom sa začne dej po čase uberať a tak si ma získal Office Space ešte aj pre nepredvídateľnosť.(6.8.2012)

 • JohnnyD
  *****

  Bohovská nadčasová pecka a dokonalá satira na white-collar jobs, ktorú musí milovať každý, ktorý si niečim podobným prešiel, alebo dobre pozná toto prostredie. Množstvo skvelo napísaných postáv, výborne vypointovaných gagov a v neposlednom rade kvantum detailov z korporátneho sveta! Za skoro 20 rokov zostarli maximálne obrazovky počítačov.(28.4.2017)

 • SarumanKo
  *

  Príšerná rádoby komédia, ktorú sa mi podarilo dopozerať iba s maximálnym vypätím síl. Pekelne nudná, úboho nevtipná a žiadny zmysel nedávajúca sračka, bez štipky logiky alebo nadhľadu. Takýto imbecilný scenáristický kŕč bez hlavy a päty, ktorý akože coolersky a vtipne spolucíti s ľuďmi nenávidiacimi svoju prácu, by som doma zbúchal na kolene za jediný večer. Tento typ trápneho a rutinne zrežírovaného utrpenia čas od času zachraňuje aspoň herecké obsadenie, čo v prípade hentýchto odpudivých úbožiakov neplatí. Jediné, čo ma úprimne pobavilo, je slovenský preklad, ktorý je fakticky serióznym kandidátom o titul najdebilnejšie preloženého názvu všetkých čias. Velebnosti, jdu blejt... (1/10)(20.7.2012)

 • Seraph1
  *****

  Pro kancelářské krysy jako já naprosto fenomenální záležitost. Otravný šéf, iritující kolega/kolegyně, kolega, jemuž jde sotva rozumět... Ten film je sice dohnaný ad absurdum, ale zakládá se tak moc na skutečnosti, až to je k pláči. Mimochodem jsme si tento film pustil s kolegy u příležitosti stěhování se do nových prostor s uspořádáním právě open office :-/ Když se koukám na ostatní komentáře, tak tento film dokážou ocenit právě lidi, kteří s prací v open office mají vlastní zkušenosti. Mimochodem, určitě doporučuji se na to dívat v angličtině a souhlasím s jinými komentáři, že ten kdo vymýšlel ten český název by potřeboval léčbu elektrošoky. 92%(6.12.2012)

 • char_t
  ****

  Pročpak má na IMDB tenhle film 79%, tedy o tolik víc než tady? Možná je to debilním českým názvem, který už po přečtení sníží hodnocení o 10% (asi jim na krabici s filmem spadnul popisek z animáku pro předškolní děti, naprosto nedává smysl), nebo možná tím, že v Čechách nepracuje tolik lidí v openspace jako za mořem, tak nepoznají, že to je ze života. Tak to zkusíme trošku zvednout, což? :)(12.1.2011)

 • - Magazín Entertainment Weekly zařadil film na páté místo žebříčku "25 nejlepších komedií za posledních 25 let." Navzdory tomu, že původně měl u nich špatnou recenzi. (DellEthing)

 • - Film se velice dobře prodával na VHS a DVD. V USA se prodalo přes 2 600 000 kusů nosičů a v roce uvedení na zmiňované formáty patřil film do prodejnostní TOP 20 společnosti Fox. (DellEthing)

 • - Socha stojící před budovou Initech, kruh s obdélníkem uprostřed, je idiomem člověka, který má problém zapadnout do svého okolí. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace