Maléry pana Šikuly

Office Space

Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

Naprosto vynikající komedie, která si neuvěřitelně přesně dělá legraci z věcí, které zná každý, kdo kdy pracoval v "open space" v americkém stylu - idiotští šéfové, neplacené přesčasy a práce v sobotu, pokřivené vztahy, konzultanti "Bob a Bob", nenáviděná tiskárna..... Co myslíte, že se stane, když začnete na všechna firemní pravidla zvysoka s..t? Řekl bych, že právě kvůli absenci zkušenosti z práce v open space v některíé z nablblých "nadnárodek" tu část lidí nechápe, v čem je tahle komedie tak vtipná.......A já vím, o čem mluvím. Zaplaťpánbůh, že už delší dobu v takové firmě sám být nemusím. Mimochodem, za volbu českého názvu by odpovědný pracovník zasluhoval přesunout pracoviště do sklepa a odebrat sešívačku.(28.2.2007)

Inteligentní humor. Konečně film, který se lišácky vysmívá firmám, fungujícím na principu drůbežáren. Vzbouřenci proti všednodennosti. Po těžkém dni v práci není nic lepšího, než si ho pustit a alespoň na chvíli si představit, jaké by to bylo, kdybych byl jako oni, kdybych mohl prudící šéfstvo (obrazně) nakopat do zadnice. Jo a kdybych se taky mohl vyřádit na věčně nefungující kopírce. :) Grrrrrr. Můj TOP TEN !(2.1.2006)

Tenhle film by si u nás určitě zasloužil víc než jen 66% a prazvláštní český překlad. Občas jsem z toho chytal takový Coenovský feel, občas Douglasovský feel Volného pádu, občas Clerksovský feel, takže to stále zůstalo koukatelné. U nás asi podobné práce nejsou tolik rozšířené, ale docela bych i věřil tomu, že v podobných korporacích v USA to podobně funguje. Klasická sonda, ve které, i včetně závěrečného medailonku, se nejspíš najdete nebo vám v hlavě zazní věta "Jo, to se mi taky stává." Taky bych chtěl někdy rozmlátit tiskárnu odplatou za všechny zničené papíry a problematické tisky. Na závěr už napíšu jen krátké poděkování panu režisérovi, že se rozhodl pro trochu pohádkovější závěr s hezkým poselstvím a ne pro nějaký smutný epilog s ústřední trojicí ve vězení, uhořelými pracovníky a Anistonovou na ulici.(15.4.2014)

• SarumanKo

Príšerná rádoby komédia, ktorú sa mi podarilo dopozerať iba s maximálnym vypätím síl. Pekelne nudná, úboho nevtipná a žiadny zmysel nedávajúca sračka, bez štipky logiky alebo nadhľadu. Takýto imbecilný scenáristický kŕč bez hlavy a päty, ktorý akože coolersky a vtipne spolucíti s ľuďmi nenávidiacimi svoju prácu, by som doma zbúchal na kolene za jediný večer. Tento typ trápneho a rutinne zrežírovaného utrpenia čas od času zachraňuje aspoň herecké obsadenie, čo v prípade hentýchto odpudivých úbožiakov neplatí. Jediné, čo ma úprimne pobavilo, je slovenský preklad, ktorý je fakticky serióznym kandidátom o titul najdebilnejšie preloženého názvu všetkých čias. Velebnosti, jdu blejt... (1/10)(20.7.2012)

Jedna z těch malých méně známých komedií, které v sobě mají jisté něco co vás hned okouzlí, svou skromností, upřímností (škoda že dnes ve světě teen komedií se již pro ně nenachází místo). Vedle americké verze seriálu The Office modla a povinnost pro každého, kdo strávil alespoň jeden den "prací" v kanceláři. :-) 70 %(21.9.2008)

• - Film se velice dobře prodával na VHS a DVD. V USA se prodalo přes 2 600 000 kusů nosičů a v roce uvedení na zmiňované formáty patřil film do prodejnostní TOP 20 společnosti Fox. (DellEthing)

• - Peter Gibbons (Ron Livingston) nosí hodinky značky Belair. (dyfur)

• - Socha stojící před budovou Initech, kruh s obdélníkem uprostřed, je idiomem člověka, který má problém zapadnout do svého okolí. (HellFire)