Maléry pana Šikuly

Office Space

Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

Slušná komedie, které podle mě celkem obstojně vykresluje stereotipní život v kanceláři. Je pravda, že filmu chybělo více srandovních situací a hlášek, ale zato nabídnul řadu zajímavých, často až diametrálně odlišných, postav. Děj je nenáročný bez výrazných zvratů, což je možná trochu na škodu. Nicméně jsem ocenil nápad hlavních hrdinů na přivýdělek. Líbil se mi také závěr, který film trošku vypointoval.(31.1.2010)

Pokud nebudete k Office Space přistupovat jako gagy napráskané taškařici, ale spíše k úsměvnému indie snímku, nebude zklamáni. Příjemná zábava a nadhled od začátku do konce. Několik vynikajících scén (tiskárna, hypnóza, všechny scény s Bobem a Bobem) katapultuje snímek na žánrový nadprůměr. V USA (kde hodně lidí pracuje v "open office space") je tenhle film téměř kultovní záležitostí... a oprávněně. Parádní 4*(3.4.2016)

Malá a značně podhodnocená komedie o pracovním vyhoření, se kterým se kdejaký divák dokáže velmi dobře ztotožnit. Zápletka není ani tak důležitá, páteří filmu jsou výborně napsané charaktery a s tím spojené herecké výkony ve vedlejších rolích. Gary Cole, Richard Riehle, John C. McGinley - všichni pamětihodné karikatury, ovšem Stephen Root v roli Miltona podává herecký výkon hodný minimálně nominace na Oscara. Miltonovým tragikomickým osudům jsem se smál ještě dlouho po skončení filmu. Velká škoda, že v kinech snímek propadl, nějaké to pokračování bych si klidně s chutí hned dal.(10.1.2019)

Jak už anglickej název napovidá, tenhle snímek si nejvíc užijou lidi, který za svuj život aspoň chvíli pracovali v kanclu. V úvodu je vystihnuto pár každodenních problémů, se kterejma se lidi v práci potýkaj (zácpa cestou do práce, nefunkční tiskárna v nejmíň vhodnou chvíli, divný kolegové nebo zbytečný nařízení - T.P.S. obaly). Škoda je, že po rozjetym začátku už začal příběh hodně ztrácet dech a povedený gagy se objevily už jen zřídka. Část děje týkající se plánování velkýho podvodu už nebyla téměř vůbec zajímavá. Potěšili ale slušně hrající neznámý herci v hlavních rolích a menší rolička Jennifer Aniston.(12.5.2012)

Táto komédia, z ktorej nadčasovosť a kultovosť priam kričí, mi teda neskutočne sadla. Otvorene, so štipkou satiry, rozpráva totiž o mojej najväčšej životnej fóbii - strachu z mizernej práce, v ktorej človek stvrdne do konca života. A robí to naozaj výstižne. Film síce nedrží tak úplne ako celok, zápletka sa mení snáď každých 15 minút, ale absolútne mi to neprekážalo. Skôr naopak; nikdy som netušil, ktorým smerom sa začne dej po čase uberať a tak si ma získal Office Space ešte aj pre nepredvídateľnosť.(6.8.2012)

• - Film se velice dobře prodával na VHS a DVD. V USA se prodalo přes 2 600 000 kusů nosičů a v roce uvedení na zmiňované formáty patřil film do prodejnostní TOP 20 společnosti Fox. (DellEthing)

• - Umístění souboru s virem v počítači Initechu je „C:/LR427/Virus_CDEF“. CDEF je ve skutečnosti virus, který roku 1990 postihoval počítače Macintosh. Způsoboval problémy se stabilitou systému a tiskárnou. (HellFire)

• - Peter Gibbons (Ron Livingston) nosí hodinky značky Belair. (dyfur)