Maléry pana Šikuly

Office Space

Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

Inteligentní humor. Konečně film, který se lišácky vysmívá firmám, fungujícím na principu drůbežáren. Vzbouřenci proti všednodennosti. Po těžkém dni v práci není nic lepšího, než si ho pustit a alespoň na chvíli si představit, jaké by to bylo, kdybych byl jako oni, kdybych mohl prudící šéfstvo (obrazně) nakopat do zadnice. Jo a kdybych se taky mohl vyřádit na věčně nefungující kopírce. :) Grrrrrr. Můj TOP TEN !(2.1.2006)

Dlouho jsem tenhle film míjel kvůli neuvěřitelně debilnímu českému názvu. Kdo tohle mohl čím vymyslet? Každopádně ve výsledku se jedná o hodně povedený snímek, který opravdu asi mohou docenit jenom lidé, kteří mají s podobnou prací zkušenosti. Ač je to komedie, chvílemi mě až mrazilo z toho, jak přesně jsou vystiženy situace, které znám ze života (konzultanti pro zkvalitnění práce, neschopní šéfové, kteří dusí lidi na základě nepodstatných maličkostí, atd....). Místy na mě film působil až depresivně, ale jinak jsem se opravdu bavil.(6.2.2010)

Programator v komedii o tom, jak jeho zatrpkly zpusob zivota nabere opacny smer po navsteve hypnotyzera a diky svemu laxnimu pristupu dostane nabidku na povyseni, kde je jeho prvnim ukolem vyhodit sve kamarady, coz ho privede na myslenku, ze jediny zpusob, jak se nejlepe dostat z takhle zapeklike situace, je svoji firmu dostatecne financne obrat ke svemu vlastnimu prospechu. Pres nekolik chytrych napadu a slusnych dialogu se vetsina snimku pohybuje v prumernych vodach komedialniho zanru. 60%(22.10.2008)

Slušná komedie, které podle mě celkem obstojně vykresluje stereotipní život v kanceláři. Je pravda, že filmu chybělo více srandovních situací a hlášek, ale zato nabídnul řadu zajímavých, často až diametrálně odlišných, postav. Děj je nenáročný bez výrazných zvratů, což je možná trochu na škodu. Nicméně jsem ocenil nápad hlavních hrdinů na přivýdělek. Líbil se mi také závěr, který film trošku vypointoval.(31.1.2010)

Musim rict, ze po delsi dobe jsem se zase konecne hodne zasmal u poradne komedie. Mozna jsem ovlivneny tim, ze prostredi office (open) spacu je mi zname a lidi kolem mne jsou vcelku podobni a maji vlastnosti, ktere jim prave toto prostredi vnutilo a vytvorilo u nich profesionalni deformace. I bezne denni problemy ktere ve filmu zazivaji v kanclu mi nejsou cizi, viz kopirka, rozmluvy se sefy, atd.. Celkove dejova linie neni moc zajimava, spise se film soustredi na jednotlive postavy a jejich vykresleni a musim rict, ze nebyt skvele zahraneho Miltona hercem Stephenem Rootem, komedie by asi byla polovicni, ikdyz sef Bill a hlavni hrdina taky perli zajimave veci..Doporuciji predevsim vsem, kterym je prostredi Office (Open) spacu blizke a pracuji ta..kazdy najde sam sebe v nejake te postave:).(28.2.2014)

• - Film se velice dobře prodával na VHS a DVD. V USA se prodalo přes 2 600 000 kusů nosičů a v roce uvedení na zmiňované formáty patřil film do prodejnostní TOP 20 společnosti Fox. (DellEthing)

• - Peter Gibbons (Ron Livingston) nosí hodinky značky Belair. (dyfur)

• - Po uvedení filmu a jeho úspěchu na trhu DVD se stala velmi oblíbeným předmětem červená sešívačka. Firma Swingline, specializující se na výrobu sešívaček a děrovaček, nakonec na podnět zákazníků začala opět po několika letech vyrábět sešívačky v červené barvě. (HellFire)