Maléry pana Šikuly

Office Space

Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

Skvelá Komédia ktorú ocenia najmä ľudia pracujúci v kancelárii po ktorom sa potuluju pseudosefovia ktorí nemajú do čoho pichnúť a ich jedinou prácou je delegácia práce na podriadených. Vtipné scény môžu vzniknúť aj z maličkostí ako napr nevratena zošívačka :-) koment: užívateľ H34D. zamietnuta zaujimavost: céna kde sa Peter po vložení kódu do PC snaží vyhnúť šéfovi nápadne pripomína scénu z filmu Matrix (tiež z roku 1999), kde si agenti prichádzajú po Nea a ten nepozorovane uniká.(1.8.2016)

Jennifer miluji a zde byla opravdu sladká. Jinak film, u kterého se vždy dost nasměji. Vtipná, svižná, jednoduchá a příjemná komedie, ve které dojdeme k ponaučení, že pracovat člověk prostě musí, ikdyž ho to dvakrát nebaví (najít si něco, kvůli čemu ho to bavit alespoň částečně bude) a že podvádění by se nemělo vyplácet (alespoň ve filmu). Postavy jsou vhodně vybrané. Dost mě ale štval ten vůl se "svou sešívačkou", takže jsem mu ten krásný konec pod palmami vůbec nepřál. Celou dobu je to pitomec na entou, ale když najednou přijde k penězům, je z něj chytrák jak prase. Jinak zábavných seků bylo ve filmu fakt dostatek a především scéna s pomstou kopírce mě vždy dokáže velmi pobavit. PS: Vložte A4, co je kurva zas tohle?(11.3.2007)

Ten, kdo vymyslel český název snímku, by měl být IMHO umístěn do nejbližší psychiatrické léčebny. Jinak jde o velmi dobrou komedii, kterou ocení hlavně lidi pracující v open spacech (což je můj případ). Až na samotný závěr mi film přišel opravdu hodně jako ze života - hlavní hrdina, chlapík znechucený kancelářskou nádeničinou, není žádná hollywoodská šablona, ale člověk, jakých můžete potkat ráno v metru stovky...(15.1.2006)

Jeden z nejhorších českých "překladů" názvu, jaké znám. Ale když se od něj odprostíte, můžete se kouknout na dobrý film, který není čistokrevnou komedií, spíše kombinací žánrů, ale přesto pobaví. Prostředí kanceláře není kdovíjakým námětem, a proto budete překvapeni jak příběhem, tak i výkonem mnoha vedlejších rolí. Takový McGintley nebo Stephen Root (který na CSFD, jen tak mimochodem, nemá ještě zřízen svůj profil IMDb http://www.imdb.com/name/nm0740535/) jsou vynikající. Kdo má rád pohodový filmový zážitek, u kterého se sem tam od srdce zasměje, sem tam zvážní nebo se zamyslí, je tenhle snímek perfektní volbou. 75% = 4/5(13.1.2011)

Jak už anglickej název napovidá, tenhle snímek si nejvíc užijou lidi, který za svuj život aspoň chvíli pracovali v kanclu. V úvodu je vystihnuto pár každodenních problémů, se kterejma se lidi v práci potýkaj (zácpa cestou do práce, nefunkční tiskárna v nejmíň vhodnou chvíli, divný kolegové nebo zbytečný nařízení - T.P.S. obaly). Škoda je, že po rozjetym začátku už začal příběh hodně ztrácet dech a povedený gagy se objevily už jen zřídka. Část děje týkající se plánování velkýho podvodu už nebyla téměř vůbec zajímavá. Potěšili ale slušně hrající neznámý herci v hlavních rolích a menší rolička Jennifer Aniston.(12.5.2012)

• - Po uvedení filmu a jeho úspěchu na trhu DVD se stala velmi oblíbeným předmětem červená sešívačka. Firma Swingline, specializující se na výrobu sešívaček a děrovaček, nakonec na podnět zákazníků začala opět po několika letech vyrábět sešívačky v červené barvě. (HellFire)

• - Peter Gibbons (Ron Livingston) nosí hodinky značky Belair. (dyfur)

• - Socha stojící před budovou Initech, kruh s obdélníkem uprostřed, je idiomem člověka, který má problém zapadnout do svého okolí. (HellFire)