poster

Maléry pana Šikuly

 • USA

  Office Space

 • Slovensko

  Maléry pána Šikulku

Komedie

USA, 1999, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cab
  ***

  Programator v komedii o tom, jak jeho zatrpkly zpusob zivota nabere opacny smer po navsteve hypnotyzera a diky svemu laxnimu pristupu dostane nabidku na povyseni, kde je jeho prvnim ukolem vyhodit sve kamarady, coz ho privede na myslenku, ze jediny zpusob, jak se nejlepe dostat z takhle zapeklike situace, je svoji firmu dostatecne financne obrat ke svemu vlastnimu prospechu. Pres nekolik chytrych napadu a slusnych dialogu se vetsina snimku pohybuje v prumernych vodach komedialniho zanru. 60%(22.10.2008)

 • muti
  ****

  Skvelá Komédia ktorú ocenia najmä ľudia pracujúci v kancelárii po ktorom sa potuluju pseudosefovia ktorí nemajú do čoho pichnúť a ich jedinou prácou je delegácia práce na podriadených. Vtipné scény môžu vzniknúť aj z maličkostí ako napr nevratena zošívačka :-) koment: užívateľ H34D. zamietnuta zaujimavost: céna kde sa Peter po vložení kódu do PC snaží vyhnúť šéfovi nápadne pripomína scénu z filmu Matrix (tiež z roku 1999), kde si agenti prichádzajú po Nea a ten nepozorovane uniká.(1.8.2016)

 • Ivoshek
  *****

  Naprosto vynikající komedie, která si neuvěřitelně přesně dělá legraci z věcí, které zná každý, kdo kdy pracoval v "open space" v americkém stylu - idiotští šéfové, neplacené přesčasy a práce v sobotu, pokřivené vztahy, konzultanti "Bob a Bob", nenáviděná tiskárna..... Co myslíte, že se stane, když začnete na všechna firemní pravidla zvysoka s..t? Řekl bych, že právě kvůli absenci zkušenosti z práce v open space v některíé z nablblých "nadnárodek" tu část lidí nechápe, v čem je tahle komedie tak vtipná.......A já vím, o čem mluvím. Zaplaťpánbůh, že už delší dobu v takové firmě sám být nemusím. Mimochodem, za volbu českého názvu by odpovědný pracovník zasluhoval přesunout pracoviště do sklepa a odebrat sešívačku.(28.2.2007)

 • blackJag
  ***

  Mike Judge, americký animátor, scénárista a režisér (mimo jiné autor oblíbených nekorektních kreslených postaviček Beavise a Butt-heada) natočil tento snímek na základě vlastní série animovaných kraťasů (český překlad titulu je jak jinak dílem "génia") a zahrál si v něm i roli otravného managera restaurace, posedlého oznáčky. Zatím co hlavním tahounem kraťasů je ultra podivínský Milton, zde je tato postava v epizodním ústraní. Při jeho krátkopásmém výskytu by se samotné Miltonovo setrvání na place dalo do určité míry považovat až za maskotní záležitost, jeho přítomnost však nakonec nemá nedůležitou úlohu (právě naopak) a v bezchybném blekotavém podání Stephena Roota navíc patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Film jako celek je ale zbytečně uhlazený, satira plouživě nečitelná a vyústění až příliš jednoduché a přímé. Chybí více scén jako je ta, kdy rozzuření ajťáci, směřující svůj vztek k poruchové kopírce a tuto i obřadně rozmašírují (scéna vypadá jako úryvek z videoklipu Beastie Boys a do konceptu kancelářské satirizace se bezvadně hodí). II Scénář: Mike Judge. 60%(14.1.2011)

 • Kingjiri
  ***

  Jak už anglickej název napovidá, tenhle snímek si nejvíc užijou lidi, který za svuj život aspoň chvíli pracovali v kanclu. V úvodu je vystihnuto pár každodenních problémů, se kterejma se lidi v práci potýkaj (zácpa cestou do práce, nefunkční tiskárna v nejmíň vhodnou chvíli, divný kolegové nebo zbytečný nařízení - T.P.S. obaly). Škoda je, že po rozjetym začátku už začal příběh hodně ztrácet dech a povedený gagy se objevily už jen zřídka. Část děje týkající se plánování velkýho podvodu už nebyla téměř vůbec zajímavá. Potěšili ale slušně hrající neznámý herci v hlavních rolích a menší rolička Jennifer Aniston.(12.5.2012)

 • - Umístění souboru s virem v počítači Initechu je „C:/LR427/Virus_CDEF“. CDEF je ve skutečnosti virus, který roku 1990 postihoval počítače Macintosh. Způsoboval problémy se stabilitou systému a tiskárnou. (HellFire)

 • - Magazín Entertainment Weekly zařadil film na páté místo žebříčku "25 nejlepších komedií za posledních 25 let." Navzdory tomu, že původně měl u nich špatnou recenzi. (DellEthing)

 • - Peter Gibbons (Ron Livingston) nosí hodinky značky Belair. (dyfur)