Gurney Slade (Anthony Newley), znuděný aktér rodinného sitcomu, ke zděšení celého štábu odkráčí uprostřed živého vysílání ze studia. Jeho kroky vedou londýnskými ulicemi, přes předměstí a před výpravou do pohádkové říše se zastaví až na venkově. Průvodcem na této šestidílné zábavné cestě je především nekončící fantazie Gurney Sladea, jenž stihne prozkoumat trudný život mravenců, popovídá si s krávami na pastvě a málem skončí odsouzen za nevtipnost pod dobře nabroušenou sekyrou kata. (dopitak)

dopitak

Šestidílné utrpení českého diváka. Je fakt, že něco je opravdu vtipné, ale většina vtipů musí zákonitě (jiný čas i prostor) unikat. Díly natáčené on location jsou docela dobré, jak ve městě, tak v přírodě, ale ty kecy ve studiu opravdu nebavily. ()

PanCitron

Tak to jsem nečekal, že jeden z nejvíc "meta" seriálů natočili Briti už v šedesátých letech. The Strange World Of Gurney Slade je dnes téměř zapomenutý, ale podle mého o to větší klenot britské televizní zábavy. Ve své době samozřejmě moc nepochopený a není se čemu divit. Hlavní hrdina v samém počátku opustí studio. Celou sérii zpochybňuje, jestli je vůbec vhodnou hlavní postavou pro seriál, je souzen za to, že jeho vtipy nejsou vtipné, baví se se zvířaty a ve finále musí čelit vedlejším postavám, které si nejsou jisty svojí budoucností. A ta úvodní znělka, včetně úvodního gesta, je neskutečně chytlavá. Fascinující pořad. ()

Splasher

Je guilty as charged, ale někdo by měl ten koncept 4. dílu realizovat i v dnešní době. To je naprosto geniální řešení meta komedie. Co jsem po zhlédnutí přemýšlel, tak náznaky byly u Andy Kaufmana, u nás podobný princip použil Zelenka svým Mnichovem. ()