Dívčí akademie

Princess Academy, The

Komedie

Jugoslávie / Francie / USA, 1987, 90 min

• jakoby

Zakladni schema: Zacatek skolniho roku- pozname rozdilne druhy divek a hlavni hrdinku. Ze vsech jsou potom nejlepsi kamaradky , ktere bud zachrani skolu nebo vyhraji prestizni soutez a z nicky je hvezda.Zla spoluzacka dostane lekci a katolicka zjisti ze se modlila ke spatnemu idolu.....Zadny zazrak, zadna katastrofa.(8.8.2012)

Příjemná komedie u nás uváděná pod názvem Dívčí akademie. Chudá dívka Cindy se dostane na stipendium na školu do Švýcarska, kde je to samá snobka. Cindy si samozřejmě brzo najde přátelé, ale jak už to chodí tak i nepřátelé a to nejen zřad dívek. A tak není nouze o žerty a následnou pomstu. Vše okořeněné spoustou humoru. Hodně pozapomenutelná komedie.(6.10.2009)

Skvělá komedie,co více dodat.(2.1.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $205,000Tržby Celosvetovo $-(31.1.2010)

Osmdesatkova muzika je v teto komedii neprehlednutelna. Film je stylem podobny "prcickam" a podobnym soucasnym komediim z prostredi ruznych skol a internatu. Bohuzel, me tento styl humoru moc nesedi, a tak jsem extra nadsen nebyl. Na druhou stranu uznavam, ze v dobe vzniku to mohlo mit punc nejake zvlastnosti, nevim...Film reziroval Bruce A. Block. Za me subjektivni 3-.(4.6.2014)