Studený horský vzduch v Shadow Valley je ostře proříznut zvukem mocné exploze. Kterou má na svědomí Danny Santiago (Jamie Gomez), který je pověřen výstavbou pro společnost Diamondback Mountain, jejímž vlastníkem je milionář Donald Richardson (Robert Pine). Zkušený hasič Markl Decker (Vincent Spano) objeví při svých pochůzkách několik trhlin v zemi, spadané stromy v lesích, elektrických sloupů a také několik náhodných sesuvů půdy, dřeva a kamení. Vše nasvědčuje, že za spouští vězí firma Diamondback. Po explozi hrozí celému městu obrovská katastrofa a je jen otázkou času, kdy se noční můra rozběhne naplno... (oficiální text distributora)

blackrain odpad!

Emmerichova 2012 mě příliš namlsala. Tady byly triky strašné. Pouhým okem šlo rozpoznat, že se jedná o modely, které smetla hlína v podobě laviny. Atmosféra nulová a herecké výkony taky. ()

Smok odpad!

Nie, tento film som do konca nedopozeral a áno, dovolím si ho aj napriek tomu ohodnotiť. Nepredpokladám totiž, že by sa situácia nejak radikálne zvrtla po polhodine, ako týpkov zavalí piesok a hlina z asi 15 km vzdialenej hory, ktorú ktosi nezodpovedne odstreľuje :) Po tom, ako sa s ľuďmi kotúľali dole kopcom celé domy a pani visela zavesená za gauč zo stropu (asi ho má štandardne o zem pribitý) som v záujme zachovania zdravého rozumu túto hovadinu vypol. Naozaj nemusím mať všetko, momentálne mi stačí aj chrípka. ()

Campbell

Další z řady Intersoňácké řady katastrofických filmů, tentokráte s naprosto směšnou scénou kde padá písek. Snímek se drží klasických klišé, zlý pán nechce do vězení tak raději někoho zasype, a tak se nevzdává. Ale odvážný lidé dělají odvážné činy. Film je hlavně o scénách pod pískem která snad kromě scény s hadem nestojí za moc. Nicméně tyhle béčka mám i celkem rád ale víckrát pravda, si to nepustím, ani náhodou. ()

tom88

Katastrofický film v pravom slova zmysle. Film neponúka nič, čo by stálo za povšimnutie, od debilného námetu, cez blbý dej, tragédnych hercov, nulovej atmosféry, trapasný záver až po retardovaný humor a katastrofálnu logiku. Pokus o jemný humor dopadol katastrofálne, tak ako vlastne všetko ostatné. Keď mie sú peniaze, film by sa nemal točiť. Keby som dával aj odpady, tak je to jasný odpad. 15% ()

MickeyStuma

Sesuv půdy na malé městečko je tématem tohoto televizního snímku, jehož viníkem je stavařská firma. Takže další šablonovitý příběh, který se po počátečním dramatu za použití typicky televizně levných speciálních efektů utápí až v neskutečné nudě. Málo nápadů, málo zápletek, prostě nic, co by stálo za zvážení. Pro televize postačující. Pro fanoušky katastrofických filmů ohromná slabota. ()

John80

Aj keď film má uvedené Nizske hodnotenie , nieje až taky zlý na vtedajšiu dobu jeho natočenia, kedže sa jedná o katastrofický snímok , ktorý je dnes už viac než dosť ale rozhodne má čím zaujať 3* ()

wopi

Další klon ohraného schématu - snaha co nejvíc ušetřit na stavbě vede k ohrožení životů. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji film ze začátku osmdesátých let a ne z r.2004. ()

Jirkacek

Televizní film V zajetí z roku 2004 jsem si koupil o dva roky později na DVD nosiči a zanedlouho jsme se doma na tento katastrofický film podívali. Po 91 minutách jsem byl velmi zklamaný a byl jsem rád, že děj netrval ještě déle. Při jeho sledování jsme se u naší staré hluboké televize OTF velice nudili, zápletka byla snadno čitelná bez nějakého výraznějšího nápadu a nutné rozhovory o charakterech jednotlivých postav příšerně nezajímavé. Od té doby proteklo v řece Moravě mnoho vody a v zájmu napsání zasvěceného komentáře či případného upravení hodnocení, jsem se rozhodl protrpět ještě jednou hodinu a půl před obrazovkou ve společnosti filmu V zajetí. Tentokrát se děj odvíjel na velké ploché televizi Samsung a na začátku jsme se seznámili s horským prostředím v Shadow Valley, kde probíhaly mocné exploze. Ty měl na svědomí Danny Santiago (Jamie Gomez), který byl pověřen výstavbou nových domů na svahu nad městečkem pro společnost Diamondback Mountain, jejímž vlastníkem byl milionář Donald Richardson (Robert Pine). Vzápětí na toto místo přijel zkušený hasič Markl Decker (Vincent Spano), aby navštívil svou manželku (Alexandra Paul) a syna, kteří ho opustili a odstěhovali se pryč z New Yorku. Hasič při svých pochůzkách objevil několik trhlin v zemi, později po explozích v lese začaly padat stromy, posouvat se po svahu elektrické sloupy a při posledním výbuchu došlo k obrovskému sesuvu půdy, dřeva a kamení. Za vše mohla právě firma Diamondback, jejíž šéf Stewart Hancock (Jay Pickett) nařídil svému zaměstnanci jménem Jack Zane (Scott Alan Smith), aby ušetřil peníze za geologický průzkum a zfalšoval zprávu o stabilitě podloží hory. Ta se celá sesunula na nově postavené byty, což mi připadalo docela směšné a v pokojích uvízly dvě skupinky lidí. Další děj probíhal tak, že se jedna skupina snažila dostat ven a procházela z místnosti do místnosti. V ní byl zmíněný hasič Markl, jeho syn Steven (Lucas Elliot Eberl), zlodějíček Harold (Keith Oney), jeho sestra a sekretářka majitele firmy (Amy Van Nostrand) a nakonec právě vlastník firmy Donald Richardson. V místnosti na druhé straně domu byla uvězněná Nicole (Mia Cottet), která ve špatnou dobu přijela navštívit svou těhotnou kamarádku a manželku Dannyho Santiaga Marii (Kathryne Dora Brownová), jenž nakonec před koncem porodila syna. Obě skupiny se v závěru spojily a lidé dokázali vylézt šachtou ven na světlo boží. To se jim podařilo díky tomu, že Danny se svými dělníky provrtali zasypanou šachtu velkým vrtacím strojem a to navzdory zákazu, který ji udělil proradný Stewart. Ten totiž chtěl provést další odstřel s pomocí Zanea, aby lidi dole a hlavně svého šéfa zabil, čímž by si zachránil vlastní kůži kvůli neprovedenému geologickému průzkumu. Nakonec byl po zásluze potrestán jako ve správné pohádce, jenže tato mne výsostně nebavila ani při druhém sledování. Jasně byla vidět levná výroba, zklamaly mne nevýrazné kulisy, absence hlubších zápletek, průhledný a nudný děj a vůbec celý film byl podle mne špatný, takže se na něj už nikdy nepodívám. Suma sumárum, snímek V zajetí ode mne získal jednu zajatou hvězdu *. () (méně) (více)