Stařec a moře

Předloha:

Ernest Hemingway (kniha)

Alexandr Petrov

• Houdini

Oscar 1 : Krátký animovaný film(31.1.2005)

Nádhera. Po všech stránkách.(29.6.2013)

Skvostný vizuál a geniální animace působící jako oživené olejomalby, která je stejně tak nádherná, jako musela být obrovsky náročná, ale výsledek za to výtvarně stojí, je to na pohled jednoduše úžasné, je úplně jedno, že je pár záběrů možná až moc sekavých, tohle je nádherná ukázka ruční animace, která má duši. Proto je OBROVSKÁ škoda, že vyprávění příběhu je tak nudné a zcela nezajímavě pojaté a hlasové herectví je absolutně bez emocí, bez zájmu o věc a působí jako přednáška o mrkvi znuděného úředníka, mnohem lepší by bylo, obešel-li by se výsledek beze slov, zato se zajímavější hudbou. Za animaci dvě stě šedesát osm hvězdiček, za příběh tak dvě, remízou budiž čtyři.(23.9.2014)

Ač Hemingwaye nemám ráda, tohle mě dostalo - výborná kresba, zajímavé barvy, dokonalý zvuk. Energičnost bezradného souboje člověka s přírodou diváka chtě nechtě vtáhne do děje! Rest well old man!(13.5.2009)

• Mi Nü-Chai

Nepříliš kvalitní zpracování knihy E. Hemingvaye. Výtvarno bylo sice poměrně originální, ale mně naprosto nesedící, příběh samotný je vyprávěn tou nejjednodušší a nejméně zajímavou formou.(21.8.2006)

Týchto animovaných príbehov od Petrova nebudem mať nikdy dosť. Je to proste krása.(23.5.2013)

Silný příběh v někdy trochu zdlouhavém zpracování...(18.10.2010)

Zaslúžený Oscar. Jednoduchý, ale krásny príbeh vo veľmi príjemnom vizuálnom prevedení.(13.1.2008)

Originálna, prekrásna animácia!(8.5.2014)

Jedním slovem úchvatné.(5.12.2008)

velká literární klasika převedená úžasným způsobem pomocí olejových barev na dvacetiminutové strhující dobrodružství..(27.11.2012)

Jednoduše nádherné, jak malba, tak hudební doprovod. Okouzlilo mě to snad více, než kniha samotná.(9.1.2016)

Milý, animačne bohatý, avšak myšlienkovo prázdny videoklip veľkému spisovateľovi, ktorý z prostej ničoty opisoval tie isté rituály a veci nádherným spôsobom. Tento krátky film však nedokázal precítene využiť výkresovú animáciu, ktorá má v pohybe neopísateľne priaznivé poetické plody estetiky. A to práve s prírodou dokáže rozprávať jej atmosféricky a vizuálne najpútavejšie príbehové variácie. Čakal som trošku viacej.(24.2.2016)

Umelecké veľdielo, ktoré však samotný príbeh neprinieslo práve najlepšie. Keďže samotný príbeh poznám, tak mi v japončine nevadil. Bolo to zaujímavé a čudujem sa, že takéto príbehy nevysielajú v našej verejnoprávnej televízii.(31.5.2013)

The Old Man and the Sea je animovaný neobvyklým poetickým způsobem, který mi po celou dobu připomínal Muže, který sázel stromy (ten je mimochodem také podle psané předlohy). Ve srovnání s ním, ale nemá zdaleka takovou atmosféru a právě onu poetičnost a zdaleka na mě neudělal takový dojem.(27.10.2007)

Nádhera. Poezie, pastva pro oči.(24.9.2014)

Milé pokoukání. Grafická stránka dovedená k dokonalosti, osobitý rukopis, poetické. Prostě - Alexandr Petrov! - - - Shlédnout můžete zde: https://www.youtube.com/watch?v=je8WvzfOIqU(24.5.2014)

Ještě, že existují tvůrci, z jejichž díla neční touha ohromit, šokovat, či pokořit rekord tržeb. Alexandr Petrov s kolektivem vzali profláklou literární předlohu a svou prací jí vrátili sílu, kterou ztratila neustálým omíláním jako snad každá povinná školní četba, a vytvořili z ní naprosté kouzlo.(1.6.2014)

nádherná, nádherná, snová, poctivo kreslená animácia, plná impresionistických obrazov, a samozrejme príbeh, o ktorého stručnosti a pritom veľkej hĺbke asi nik nepochybuje...(3.12.2010)

výtvarně úžasně ztvárněný klasický román Ernesta Hemingaye. Sice nijak nevybočuje od ostatních animovaných filmů Petrova, tak po určité době Vám jeho styl připadá až klišovitý. Přesto je to určitě nadstandard. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.11.2012)

<< předchozí 1 2 3