Stařec a moře

Alexandr Petrov

Předloha:

Ernest Hemingway (kniha)

Alexandr Petrov

výtvarně úžasně ztvárněný klasický román Ernesta Hemingaye. Sice nijak nevybočuje od ostatních animovaných filmů Petrova, tak po určité době Vám jeho styl připadá až klišovitý. Přesto je to určitě nadstandard. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.11.2012)

The Old Man and the Sea je animovaný neobvyklým poetickým způsobem, který mi po celou dobu připomínal Muže, který sázel stromy (ten je mimochodem také podle psané předlohy). Ve srovnání s ním, ale nemá zdaleka takovou atmosféru a právě onu poetičnost a zdaleka na mě neudělal takový dojem.(27.10.2007)

Skvostný vizuál a geniální animace působící jako oživené olejomalby, která je stejně tak nádherná, jako musela být obrovsky náročná, ale výsledek za to výtvarně stojí, je to na pohled jednoduše úžasné, je úplně jedno, že je pár záběrů možná až moc sekavých, tohle je nádherná ukázka ruční animace, která má duši. Proto je OBROVSKÁ škoda, že vyprávění příběhu je tak nudné a zcela nezajímavě pojaté a hlasové herectví je absolutně bez emocí, bez zájmu o věc a působí jako přednáška o mrkvi znuděného úředníka, mnohem lepší by bylo, obešel-li by se výsledek beze slov, zato se zajímavější hudbou. Za animaci dvě stě šedesát osm hvězdiček, za příběh tak dvě, remízou budiž čtyři.(23.9.2014)

Akvarelové obrazy jsou nádherné a vidět je v pohybu je velmi zajímavý a netradiční zážitek (obzvlášť animace vody nebo mraků je úchvatná). Ale jinak je těch 20 minut úplně prázdných, Hemingwayovu předhlohu nelze zredukovat na dějovou kostru "starý muž chytil velkou rybu, kterou mu při cestě zpátky sežrali žraloci."(12.6.2012)

Milý, animačne bohatý, avšak myšlienkovo prázdny videoklip veľkému spisovateľovi, ktorý z prostej ničoty opisoval tie isté rituály a veci nádherným spôsobom. Tento krátky film však nedokázal precítene využiť výkresovú animáciu, ktorá má v pohybe neopísateľne priaznivé poetické plody estetiky. A to práve s prírodou dokáže rozprávať jej atmosféricky a vizuálne najpútavejšie príbehové variácie. Čakal som trošku viacej.(24.2.2016)

• - Celý film byl ručně malovaný olejovými barvami na skleněné desky. (exitak)

• - Každý snímek byl nakreslen použitím rychleschnoucího oleje na podsvětleném skelném plátnu. Svými prsty pak režisér Aleksandr Petrov kreslil a fotografoval výsledky, poté olej zlehka zformoval pro další snímek a proces opakoval. (HellFire)

• - Film obsahuje 29,000 snímků. (HellFire)