Žár těla

Scénografie:

Bill Kenney

Kostýmy:

Renié

"Ty mě zničíš !! Za chvíli mi upadne !!" ;) Parádní Kasdanův neonoirový thriller staví především na hutné atmosféře, která však začíná naplno působit až se závěrem filmu, výtečné hudbě Johna Berryho, která pomáhá udržet napětí i skrz některé poněkud nudné utahané pasáže, a hereckému obsazení.. John Hurt je standardně skvělý, trapně tančící Ted Danson mě spíš rozčiloval, vše však vynahrazuje bezchybná naprosto odhalená sexy Kathleen Turner, která se pro mě překvapivě vymaňuje z rolí emancipovaných, ale slabých žen, jako chladná vypočítavá a především trpělivá bestie !! Trpělivost nutně potřebuje i divák, Kasdan se totiž nedokáže vyvarovat hluchých míst, byť ve výsledku vlastně žádná scéna není zbytečná a vše příjemně zapadá do sebe.. Nejde ovšem o nikterak smrtelnou nudu, protože Body Heat zdvihají do vod nadprůměru mimořádně podařené dialogy se svěžím nádechem černého humoru, jen se mi zdá, že režisér mohl na konstrukci příběhu zapracovat více, finální rozuzlení se dlouho dopředu samo nabízí, obzvlášť spoilerující Rourke jen potvrzuje rčení "Chytrému napověz.." ;) Ani ta všudypřítomná pachuť nesnesitelného dusna jednoho nepřesvědčí pouhými berličkami zpocených těl..(13.8.2013)

Hodnocení zde mě nepřekvapuje. Povedený film o intrikách, machinacích a podvodech vysokého kalibru. Ve filmu je asi největším úspěchem výběr herců. W. Hurt film táhne a je vážně výborný. Jsme v době, kdy je K. Turner opravdu ještě hodně hezká. Překvapila mě malá role M. Rourka, který také vypadal dobře. Vymyšleno na jedičku, závěr spíše očekáván, ale taky dobré. Zklamání ne, ale nadšení taky ne. Asi mě to nechytlo v ideální náladě. Každopádně 3* pohodové.(3.2.2012)

Slušný pokus o převedení filmu noir do současnosti, (tedy do 80. let) kde nechybí naivní muž, který se nevědomky dostane do spárů atraktivní blondýny. Film obsahuje pro daný žánr vše co je pro něj typické (nic netušící muž, femme fatale, vražda) ale jelikož se jednalo o Kasdanovu režijní prvotinu je vidět, že se ještě učil. Přesto povedené.(5.7.2012)

Nějak mě tenhle film nedostal, jak by mohl. Mám rád filmy noir, ale z tohohle jsem měl prostě pocit, že se víc jedná o erotický thriller, což je asi jeden z důvodů, které mi trochu vadily. Celkově se ale jedná o dobrý snímek, který má propracovaný scénář, kterému uvěříte celkový vývoj, který je přece jen překvapivý.(27.11.2015)

Atmosféra se dala krájet, že by i Rákosníček záviděl, zatímco nádhernou, elegantní, smyslnou, svůdnou, uhrančivou, náruživou, neukojitelnou Kathleen bych polknul celou i s podpatkama a gumou do vlasů. Obraz dokonalé milenky; pane Bože, vždyť ona klečela ještě dřív než Ned vyjel z domu! Moc nerozumím tomu, proč je tenhle žánrový majstrštyk zastrčený v koutě, o to jsem však raději, že jsme si k sobě našli cestu.(5.1.2013)