Reklama

Reklama

Žár těla

  • Česko V žáru vášně (více)
Trailer

Obsahy(1)

Advokát Ned Racine žije poklidným životem - ale jen do chvíle, kdy pozná "sirénu v bílém" (a s bohatým manželem) Matty Walkerovou. Ned brzy zjistí, že Matty je z žen, pro které jsou muži schopni i zabíjet. A přesně to také udělá. William Hurt a Kathleen Turnerová prudce vzplanou ve filmu Lawrence Kasdana Žár těla. Tento napínavý příběh plný sexu navazuje na "films noirs" čtyřicátých let, ale je nabit energií a vášní, které naplno propukly až v letech osmdesátých. Kasdanův odvážný režijní debut však už obsahuje i předivo citů, které se naplno rozvine v jeho pozdějších filmech Velké rozčarování, Náhodný turista a Grand Canyon. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si současné klasické pojetí hříšného žánru. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (118)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Když neo noir, pak také neo femme fatale. Také že ano! Tahle nová divoženka snad ani fatální není, pro Williama Hurta samozřejmě ano, ale ne díky své fatální fatalitě, ale pro svou bezmeznou vypočítavost. Ani prolhaná není, co říká, to je všechno pravda, bohužel je to pravda jen v tom okamžiku, když to říká. Tedy průměrná detektivka s triviálním závěrem: co si dívka naplánuje před maturitou, tak toho nejspíš (dříve či poději) také dosáhne. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Kvalitní krimithriller ve stilu neo noir žánru, který staví především na rafinovaném scénáři a pohledné tvářičce femme fatale Kathleen Turner. Má snad jedinou větší chybu, a tou je tempo, které místy připomíná šneka na vycházce. Nicméně Kathleen ve svém filmovém debutu opravdu vypadá jako ukázkový vamp a předznamenává tak obrovskou vlnu popularity, kterou v 80. letech získala ve Spojených státech i ve světě. Právě za ni a za poslední scénu snímku, která se vymyká obvyklým happyendům v hollywoodském stylu dávám 4. hvězdičku. Celkový dojem: 70 %. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nějak mě tenhle film nedostal, jak by mohl. Mám rád filmy noir, ale z tohohle jsem měl prostě pocit, že se víc jedná o erotický thriller, což je asi jeden z důvodů, které mi trochu vadily. Celkově se ale jedná o dobrý snímek, který má propracovaný scénář, kterému uvěříte celkový vývoj, který je přece jen překvapivý. ()

Vědma 

všechny recenze uživatele

Chválím herecké výkony, i když William Hurt byl chvílemi značně nevýrazný a Kathleen Turner, kdybych byla chlap by na mě asi moc nefungovala ( i když co já vím co funguje na chlapy, že?) . Pak chválím výrazný hudební motiv a sálavou atmosféru, kdy člověk úplně cítí ten horký vítr, který rozeznívá zvonečky na terase. Film ozdobil Mickey Rourke - zamlada fakt hezkej chlap. Ale že bych z toho nadšením nespala, to zase ne. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Dusný kriminální thriller, přejímající to nejlepší z klasických noirovek. Osudová femme fatale, mužský hrdina podléhající jejímu půvabu a dokonale promyšlený plán, jehož detaily jsou nám odhaleny až v samotném závěru. Jen ze začátku se film táhne jako smrad z dobře uleželých ponožek, postupně na sebe však nabaluje další a další vrstvy napětí, vydatně podpořené nervydrásajícím soundtrackem a skvělými hereckými výkony. Lawrence Kasdan svůj autorský snímek zrežíroval v tradici starých dobrých Chandlerovek, na někoho to bude film příliš zdlouhavý a na někoho příliš nenápaditý, podle mě tam ale všeho bylo tak akorát. 75% ()

Galerie (55)

Zajímavosti (2)

Související novinky

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Svět filmu dnes opustil další z velkých talentů. Pouhý týden před svými dvaasedmdesátými narozeninami zemřel držitel Oscara, uznávaný americký herec William Hurt. Smutnou zprávu médiím předal hercův… (více)

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018

Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a… (více)

Reklama

Reklama