Žár těla

Scénografie:

Bill Kenney

Kostýmy:

Renié

O tomhle filmu jsem se úplnou náhodou dočetla v jedné publikaci, jejíž autor si snímek pochvaloval tak, že projekce na sebe nenechala dlouho čekat. Pět ódy na podmanivost Kathleen Turner je nošením dříví do lesa, protože tahle dáma na mě zapůsobila snad ještě víc než Sharon v "Základním instinktu". Snad bych jí jenom vybrala jiného parťáka než "knírače" Hurta.(11.9.2020)

Pokud máte rádi Jamese M. Caina a nebude vám vadit, že příběh tohoto filmu není ničím jiným než variací na jeho už tak navzájem dosti podobné novely Pošťák vždycky zvoní dvakrát a Pojistka smrti (a že tedy nebudete ničím překvapeni), bude se vám to líbit (můj případ). Pokud vám to vadit bude, líbit se vám to nejspíš nebude. A pokud Jamese M. Caina neznáte, tak zase neoceníte, jak drze ho Kasdan-scénárista kopíruje :)(6.5.2008)

Nějak mě tenhle film nedostal, jak by mohl. Mám rád filmy noir, ale z tohohle jsem měl prostě pocit, že se víc jedná o erotický thriller, což je asi jeden z důvodů, které mi trochu vadily. Celkově se ale jedná o dobrý snímek, který má propracovaný scénář, kterému uvěříte celkový vývoj, který je přece jen překvapivý.(27.11.2015)

Je vidět, že to točil scénárista - film obsahuje tucty scénáristických frajeřinek a předváděček, což bohužel kontrastuje s předvídatelností a plytkostí hlavní zápletky. Přesto jsem si to užil, na čemž má hlavní zásluhu neonoirová atmosféra smísená s floridským dusnem, výborný William Hurt a Kathleen Turner jako ultra-bitch. Stylovka.(3.11.2011)

Zlatý osmdesátky, všechno krásně jasné, průzračné, klasické a na pohodu. Přesto všechno jsem se nenudila ani moment a to já oceňuji především. William s Katleen byli senzační pár, škoda, že se někdy událostí dokáží změnit z minuty na minutu. Nahoře je napsané, že je to příběh plný sexu, tak to jsem brala opravdu s hodně velkou rezervou v dnešní době.(2.11.2015)