Žár těla

• Česko V žáru vášně (více)
Trailer

Advokát Ned Racine žije poklidným životem - ale jen do chvíle, kdy pozná "sirénu v bílém" (a s bohatým manželem) Matty Walkerovou. Ned brzy zjistí, že Matty je z žen, pro které jsou muži schopni i zabíjet. A přesně to také udělá. William Hurt a Kathleen Turnerová prudce vzplanou ve filmu Lawrence Kasdana Žár těla. Tento napínavý příběh plný sexu navazuje na "films noirs" čtyřicátých let, ale je nabit energií a vášní, které naplno propukly až v letech osmdesátých. Kasdanův odvážný režijní debut však už obsahuje i předivo citů, které se naplno rozvine v jeho pozdějších filmech Velké rozčarování, Náhodný turista a Grand Canyon. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si současné klasické pojetí hříšného žánru. (oficiální text distributora)

Trailer

emma53

Zlatý osmdesátky, všechno krásně jasné, průzračné, klasické a na pohodu. Přesto všechno jsem se nenudila ani moment a to já oceňuji především. William s Katleen byli senzační pár, škoda, že se někdy událostí dokáží změnit z minuty na minutu. Nahoře je napsané, že je to příběh plný sexu, tak to jsem brala opravdu s hodně velkou rezervou v dnešní době. ()

tron

Koľko horúčavy v jednom filme. Ale tak je to správne, tak to má byť. Lawrence Kasdan, jeden z popredných hollywoodskych scenáristov 80. rokov 20. storočia (tykajúci si s archeológom Indianom Jonesom i vesmírnym pašerákom Hanom Solom) režijne debutoval zmyselným erotickým trilerom so solídnym Williamom Hurtom a ukážkovou femme fatale Kathleen Turner (ktorá nebola taká rozpálená snáď ani v majstrovskej Vojne Roseovcov). ()

EdaS

Nejlepší filmy noir jsou ty černobílé z čtyřicátých až padesátých let, ale Body Heat žánru ostudu určitě nedělá. Krásná kamera (zejména v noci), žhavá Barryho hudba i Kathleen Turner, snad jedině William Hurt nemusel mít ten trapný knírek. :o) Co je ještě důležitější, chybělo mi tu trochu víc rafinovanosti a překvapení - žánrově zběhlý divák tuší konec opravdu dlouho dopředu. ()

Matty

Dusný kriminální thriller, přejímající to nejlepší z klasických noirovek. Osudová femme fatale, mužský hrdina podléhající jejímu půvabu a dokonale promyšlený plán, jehož detaily jsou nám odhaleny až v samotném závěru. Jen ze začátku se film táhne jako smrad z dobře uleželých ponožek, postupně na sebe však nabaluje další a další vrstvy napětí, vydatně podpořené nervydrásajícím soundtrackem a skvělými hereckými výkony. Lawrence Kasdan svůj autorský snímek zrežíroval v tradici starých dobrých Chandlerovek, na někoho to bude film příliš zdlouhavý a na někoho příliš nenápaditý, podle mě tam ale všeho bylo tak akorát. 75% ()

choze

Devadesátky otevřel Základní instinkt, osmdesátky Žár těla. Oba filmy zjevně čerpají ze starších zdrojů (noiru, Hitchcocka) a oba mají stejné schéma muže v osidlech femme fatale. V první třetině druhého jmenovaného Hurt jen vtipně balí a následně klátí sexy Turner a až poté se rozjíždí thriller, který až od půlky filmu nabere obrátky a je správně napínavý i paranoidní. ()

Související novinky

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Svět filmu dnes opustil další z velkých talentů. Pouhý týden před svými dvaasedmdesátými narozeninami zemřel držitel Oscara, uznávaný americký herec William Hurt. Smutnou zprávu médiím předal hercův…

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018

Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a…