poster

The Evil

 • USA

  House of Evil

 • Kanada

  The Evil

 • Velká Británie

  Evil

 • Velká Británie

  The Evil Below

Horor / Thriller

USA, 1978, 89 min

Režie:

Gus Trikonis

Kamera:

Mario DiLeo

Hudba:

Johnny Harris

Producenti:

Ed Carlin

Střih:

Jack Kirschner

Scénografie:

Peter Jamison
(další profese)
 • Campbell
  ****

  Od The Evil(neboli House of Evil) jsem čekal mnoho, už od dob co jsem shlédl trailer(v "dokumentu" 42nd street forever), a film splnil má očekávání, bál jsem se že se mi to nebude líbit jako třeba Legend of the Hell house ale nakonec se mé očekávání naplnila. Film sice vůbec ničím nevyniká, příběh je jalovej. Ale film dokáže udržet do konce efekty byly povedené, atmosféra vynikající a pár strašecích scén mě trochu rozladilo(třeba nazačátku jsem se lekl, když pilíř otočil hlavu), a navíc Richard Crenna. No jsem spokojen, jen škoda že takovýhle filmů se zas nějak moc extrémně netočilo.(22.6.2010)

 • Teabag
  ***

  The Evil je vcelku průměrný horor, který však doplácí na svůj věk. Napětí, které v něm kdysi jistě bylo, se z něj pro dnešního diváka bohužel trochu vytrácí. Už proto nedám víc jak 3*, protože existují i věkovité horory, které mrazí dodnes (v téhle souvislosti obvykle uvádím o rok mladšího Aliena, který je dechberoucí stejně jako v době svého vzniku - i když chápu, že tady je to trochu žánrově jinde). Ještě ovšem dodám, že některé z postav bych s trochou nadsázky nejraději zabil sám. Pro mě osobně je The Evil jednorázová záležitost.(12.7.2011)

 • kaylin
  ***

  Americký horor „The Evil“ je příjemnou ukázkou toho, co si představíte pod žánrem „strašidelný dům“. A navíc nevyznívá vůbec hloupě, skutečně si u toho říkáte, že to je horor není zde zbytečný humor, který se do některých podobných filmů může vkrádat. Herci byli dobře vybráni, ale jsou to především jednotlivé děsivé epizody, jež stojí za pozornost. Ty a pak také samotné finále.(29.11.2018)

 • Kusko.t2
  **

  Malý chudobný braček klasických hororov o domoch v ktorých straší sa nemôže kvalitou rovnať veľkorozpočtovým projektom s nápadom, keďže mu niekto spod nosa ukradol desiatu v podobe finančnej zábezpeky. Sociálny rozvoj je tak limitovaný aktuálnymi možnosťami, ktoré nedovoľujú previesť jednoduchú myšlienku vychádzajúcu z domáceho boja medzi dobrom a zlom v izolovanom prostredí, z ktorého niet úniku na obstojnú filmovú úroveň. Doslova až pubertálna metafora označená jednoducho ako THE EVIL je preto nútená sa vyhnúť komplikovaným špeciálnym efektom a gore záberom (ak opomenieme scénu s ručnou pílou), aby ušetrila na produkcii. Atmosféru budovanú prevažne z izolovaného prostredia starej, pavučinou opradenej pevnosti sa za skromných 30 dní nakrúcania nepodarilo zhutniť do takej podoby, aby jej esencia vo výslednom zostrihu dokázala vzbudiť pocit strachu či beznádeje. Príbeh o boji za prežitie aspoň do nadchádzajúceho úsvitu je zapríčinený zlým rozhodnutím o kúpe starého zámku za výhodnú cenu C.J. Arnoldom (hrá Richard Crenna). V tom čase pri podaní rúk so sprostredkovateľom a vidine dobrej investície si ale neuvedomuje, že kupuje mačku vo vreci (resp. Satana v pivnici). Pre dobrovoľnú skupinku študentov, kolegov či známych brigádnikov ochotných pomôcť s rekonštrukciou sa pracovná náplň končí skôr ako niekto vôbec stihne otvoriť prvé pivo prípadne odložiť si nohavice. Nie, tentoraz na laškovanie nie je čas! Zlo sa prebúdza.(17.4.2017)

 • obitus
  ***

  V rámci filmů o strašidelných domech slušný pruměr, který nezaujme ani příběhem (pár si koupí staré sídlo, pozve si tam pár kamarádu, v sídle straší...) ani zpracováním a hereckými výkony, ale který zároveň nijak výrazně nenudí. Jsem rád, že jsem film při své honbě za prokletými domy ve filmovém horroru viděl, ale opáčko už si nikdy nedám. Mimochodem závěr je opravdu hodně bizarní.(23.7.2009)