Dokonalé spiknutí (TV film)

Jonathan Stone: Threat of Innocence

Pasca

USA, 1994, 86 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

• monolog

Naprosto nudná detektivka o vysloužilém poldovi, který se dostane do stínu podezření a musí se zároveň vyrovnat se smrtí milované manželky i novou láskou nové ženy. Takhle dobře ji hodnotím jen kvůli standardnímu výkonu Richarda Crenny a taky že tenhle styl kriminálek miluju. Slyšeli jste někdy o případech detektiva Janeka? Toho hrál taky Richard Crenna a to v mnoha dílech. Jonathan Stone by mohl být dalším ze série Janeků, jenže je mnohem víc nezáživný a nudný. Zatímco série Janek byla často zábavná a někdy i atmosférická či docela nápaditá kriminálka, Dokonalé spiknutí nestojí za nic. Předvídatelný děj nebo nepropracované nenavazující dialogy a přílišná drsná hláškovitost hlavní hrdinky, jsou na škodu míň, než scénář pachtící se od desíti k pěti, či spíše v tomto případě od jedné k nule. Když po pěti minutách procházky na místě vraždy objeví Nora Walshová vražednou zbraň (nečekaně Stoneův poloautomat), přestože ho předtím pečlivě prolezli policajti, nic už následně váš špatný dojem nezlepší. Hlášky jsou toho typu, kterej začal třeba Raymond Chandler (Zapálil jsem si cigaretu, která chutnala jako instalatérův kapesník.), jenže problém je, že je nepronáší cynický a přesto naivní unavený detektiv, ale ženská z lepší společnosti a tak to vyzní spíš jako parodie (a to ne že by byly až tak dobrý hlášky, žádný: Je ti zima, nebo se mě bojíš?) Prostě a jednoduše, tenhle film jel podle programu od října 2004 asi 20x a já jsem první, kdo ho ohodnotil, což je dobrá známka toho, jak asi dokáže diváky zaujmout.(21.1.2007)