Errol Flynn v poměrně netradiční roli leteckého lékaře, který se věnuje výzkumu a testování vychytávek, které mají piloty ochránit před ztrátou vědomí (nikoliv nebezpečnou nemocí, jak tvrdí distributor, který zřejmě viděl jen cca půlku filmu bez titulků a znalosti angličtiny) během letu. Námět byl docela zajímavý, ale příběhu by prospěla kratší délka a taky svižnější tempo. Nebylo to vůbec špatné, ale celkově ve mě tento film zanechal příliš malý dojem na to, abych dal více jak tři hvězdičky.(6.7.2011)

Preložený názov filmu ako „Hloubkový bombardér“ sa z dejom filmu nedá stotožniť, ale „Strmhlavý bombardér“ už áno. Obsah filmu distribútora je zavádzajúci, nemám pocit, že by išlo o film z 2. svetovej vojny nakoľko do prepadnutia základne v Pearl Harbor chýbajú ešte 4 mesiace. Film nie je historický presný, ale obsahuje prvky skutočných udalostí týkajúce sa predovšetkým leteckého výskumu. Film, ale môžeme chápať aj ako čiastočnú agitáciu vojenského námorníctva USS.(16.9.2014)

REMEMBER YOU? YOU'RE A WINDOW IN THE HOUSE OF MY LIFE!! Ze začátku to vypadalo jako komedie s Flynnovejma hláškama typu: "..a woman is like an elephant. I like to look at them, but i don't want to own one." S postupujícím příběhem však zvědavost rostla, kdy vyřeší všechny výzkumy a jak? Navíc Doug musel vyřešit nepřátelství s Joem, které nakonec přeroste v přátelství a to bylo taky moc fajn. Příjemnej film.(29.4.2014)

• KarKulA

První film s Flynnem, který mě opravdu nebavil - prostě tam těch nelogických a chvílema jen těžko uvěřitelných scén, které alespoň z mého pohledu působily místy vysloveně komicky, bylo nějak příliš. Počin bych stručně definovala jako jednu z mnoha narychlo slátaných válečných agitek, podporující odhodlání a bojového ducha národa, s trapně patetickým koncem.(3.12.2011)

Krásne obrázky, Errol Flynn je sympaťák aj bez kordu, primerane patetické ale aj prekvapivo s veľkým množstvom humoru. Proste tradičné kvalitné hollywoodske kino, aké som od Curtiza očakával. Ale čo je hlavné: ten film má výborný a neotrepaný námet zo zaujímavého prostredia. O práci vojenských lekárov a ich výskume som ešte žiadny film nevidel. .Super old schoolovka, aj keď chápem prečo sa to nestalo nesmrteľnou klasikou. 8/10 P.S. Trochu mi to pripomínalo Right Stuff(15.3.2016)

• - Námořnictvo povolilo natáčení letadlové lodě USS Enterprise pouze na tři dny. (Mol)

• - Film byl uveden do kin v srpnu roku 1941, tedy jen čtyři měsíce před napadením Pearl Harboru. (Mol)