REMEMBER YOU? YOU'RE A WINDOW IN THE HOUSE OF MY LIFE!! Ze začátku to vypadalo jako komedie s Flynnovejma hláškama typu: "..a woman is like an elephant. I like to look at them, but i don't want to own one." S postupujícím příběhem však zvědavost rostla, kdy vyřeší všechny výzkumy a jak? Navíc Doug musel vyřešit nepřátelství s Joem, které nakonec přeroste v přátelství a to bylo taky moc fajn. Příjemnej film.(29.4.2014)

Krásne obrázky, Errol Flynn je sympaťák aj bez kordu, primerane patetické ale aj prekvapivo s veľkým množstvom humoru. Proste tradičné kvalitné hollywoodske kino, aké som od Curtiza očakával. Ale čo je hlavné: ten film má výborný a neotrepaný námet zo zaujímavého prostredia. O práci vojenských lekárov a ich výskume som ešte žiadny film nevidel. .Super old schoolovka, aj keď chápem prečo sa to nestalo nesmrteľnou klasikou. 8/10 P.S. Trochu mi to pripomínalo Right Stuff(15.3.2016)

Preložený názov filmu ako „Hloubkový bombardér“ sa z dejom filmu nedá stotožniť, ale „Strmhlavý bombardér“ už áno. Obsah filmu distribútora je zavádzajúci, nemám pocit, že by išlo o film z 2. svetovej vojny nakoľko do prepadnutia základne v Pearl Harbor chýbajú ešte 4 mesiace. Film nie je historický presný, ale obsahuje prvky skutočných udalostí týkajúce sa predovšetkým leteckého výskumu. Film, ale môžeme chápať aj ako čiastočnú agitáciu vojenského námorníctva USS.(16.9.2014)

Nie žeby nebol výskum na záchranu životov letcov a ich bezpečnosť pri pilotovaní vo veľkých výškach zaujímavý, no sledovať dve hodiny, ako dvaja doktori stále niečo skúšajú, občas úspešne, občas nie, to začne po čase nudiť. Občas to je okorenené aj kúskom napätia, no nič pri čom by ste nedýchali. Ani to odľahčenie vďaka asistentovi, ktorý sa skrýva pred exmanželkou príliš nefunguje. A záver je vyložene prvoplánový, patetický. Inak, ten obsah tu je asi z nejakého iného filmu, lebo toto nie je z WWII, o žiadne prepuknutie nebezpečnej nemoci tu nejde a je to o námorných letcoch, nie námorníkoch.(21.11.2018)

Dráma z prostredia vojenských pilotov a "leteckých lekárov", ktorí sú zodpovední za ich zdravotný stav. Príbeh sa venuje výskumu a testovaniu vhodného odevu pre pilotov, ktorí sú v stratosferických výškach ( resp. strmhlavému klesaniu k zemi ) podrobovaní zaťažkávacím zdravotným skúškam. Film disponuje na tú dobu nezvyčajnými leteckými zábermi, skúsený režisér Curtiz vedie svoje hviezdy ( Errol Flynn v úlohe lekára Leeho a Fred MacMurray v úlohe veliteľa letky Blakeho ) k tímovej práci a na výsledku to je vidieť.(16.6.2009)

• - Film byl uveden do kin v srpnu roku 1941, tedy jen čtyři měsíce před napadením Pearl Harboru. (Mol)

• - Námořnictvo povolilo natáčení letadlové lodě USS Enterprise pouze na tři dny. (Mol)