Tentokrát vše začíná v podzemních garážích, kde bylo zastřeleno pět lidí, mezi nimi také policista Roy Kaily. Sympatický poručík Frank Janek se pouští do vyšetřování a velmi brzy začnou na povrch vyplouvat překvapivá fakta. Kaily si totiž k policejnímu platu přilepšoval kšeftováním se zbraněmi, drogami a vydíráním. A odtud vede stopa přímo k úklidové firmě "Čistota". Janek stojí před obtížným úkolem odhalit, zda její majitel Volataile stojí i za "úklidem" v podzemní garáži… (oficiální text distributora)

monolog

Slabší příběh z Janekovské série. Standardně dobrý výkon Richarda Crenny i ostatních ze zažitého týmu mi kazil opravdu hloupý scénář. Viděl jsem skoro všechny díly série a musím říct, že tenhle je jeden z nejslabších. Příliš mnoho kriminálkových klišé od donášejícího mladýho poldy, mrtvé mladé prostitutky, psychických problémů vyplývajících z policejní práce, přes milenku zamlčující informace až po zabitého kolegu. Příběh by nemusel být nejhorší, jenže je hloupě nepropracovaný, dialogy vlastně o ničem a i když herci dělali, co se dalo, tak to zachránit nemohli. Nejhloupější je asi finální pronásledování vraha, který celý předchozí film dělal, co mohl, aby od sebe jakékoliv podezření odvrátil a nakonec začne volavku pronásledovat po sportovním stadionu s pistolí v ruce a střílet na všechny strany, i když žádný důkazy nemají. Příliš překombinovaná zápletka taky nepřidává. Případy detektiva Janeka jsou dobrá série, jenže toto není dobrý film a i když není úplně na odpis, neboli to není úplně ta nejhorší sorta odpadu, moc jí od něj nechybí. ()