Doctor X

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1932, 77 min

Nebyť tej zvláštne podanej postavy do všetkého sa miešajúceho novinára, ktorého dramatické ale aj humorné momenty vyznejú skôr trápne, než pôsobivo, išiel by som z hodnotením hore. Má to totižto skvelú atmosféru a výpravu a záverečné minúty sú presne to, v čom som čakal. Ďalšia škoda len, že iba záverečné.(6.9.2017)

Reziser Kasablanky a Utoku lehke Kavalerie natocil sympaticky, posobivy horor o rieseni vrazd, ktore suzuju Novy York, teda New York. Dokonca vrah boil tuna podozrivy z kanibalizmu, a to je uz teda silny masaker, riesenie tejto problematiky. Vrah mal masku, ale nezdalka sa mi az tak extra podobna Majklovi Majersovi, ten bol podla mna uplne kdesi inde. Kazdopadne atmosfera je genialna, a tak kvalitne dialogy som uz dlho nepocul. Dalsi dovod dehonestovat dementalne picoidy ako 3 Tchory : 70 %(21.11.2017)

Při koukání na film jsem si hned vzpoměl na Hannibala Lectera, vždyt byl příběh celkem podobný. Nicméně mě film zaujal hned od začátku, kde vidíme novináře/komika kterej každého sere. Film má parádní atmosféru a i když je notně pomalejší tak konec je parádní. Stejně jako herci, film jsem si užil.(15.11.2013)

Několik let předtím než začal točit výpravné velkofilmy s Erolem Flynnem, natočil Michael Curtiz tento "horor". Nakonec to nedopadlo tak hrozně, jak jsem podle zdejšího hodnocení čekal. Po většinu času je to sice hrozně nudný a ukecaný film, ale poslední zhruba půl hodina to naštěstí zachraňuje. Taky to bylo velice zajímavě obarvené, čímž film získal zvláštní atmosféru. ____ No a nemůžu se zbavit pocitu, že mi ten Atwill decentně připomíná Marvana :-)(29.5.2010)

Doctor X je takový pradědeček dnešního slasheru :-) Notně omšelý, hodně konverzační a zastaralý, ale s nadsázkou jím opravdu je. Uzavřená skupinka lidí, v tomto případě lékařů, amatérsky pátrá po sériovém vrahovi ze svého středu, jenž je podezřelý i z kanibalismu a jeho vraždy mají souvislost s fázemi měsíce. Navíc je to snad poprvé, co si vrah před akcí vytvoří masku, která se v jednu fázi dost podobá maskám Michaela Myerse a dalších. To zní atraktivně, ale není tomu tak, je to přece jenom víc jak osmdesát let starý film, takže se v něm především žvaní. A to strašně moc. A představa, že novinář, co nakonec všechny zachrání, je sice nemotorná směšná figurka, ale přesto sbalí takovou kočku, jakou byla Fay Wrayová, je mírně řečeno nereálná. Ale za jedno zhlédnutí film stojí.(21.7.2013)

• - Dlouho se předpokládalo, že zůstala pouze černobílá verze, zatímco originální verze v Technicoloru je nenávratně ztracená. Naštěstí se našla a byla restaurovaná v archivech UCLA. (Oktavianus)

• - Společnost Warner Bros. zaplatila za filmová práva k původní divadelní hře 5 000 amerických dolarů. (Oktavianus)

• - Scény z newyorského nábřeží byly natočeny v ještě stojících kulisách filmu Twinkletoes (1926). (Oktavianus)