Silně technikolorová řachanda s příliš dlouhým prologem, po kterém se konečně hlavní hrdina chopí šerifské hvězdy a začne čistit město od darebáků. Nijak zvláštní filmařina a příběh má dost děr. Spoustu důležitých událostí se vůbec neukáže, například jak se konečně hrdina s hrdinkou dají dohromady, nebo jaké důkazy se najednou objevily proti hlavnímu záporákovi. Dávám tři hvězdy s velmi odřenýma ušima.(30.4.2015)

Velmi pohodový film. Takové se natáčeli jen do konce války a tenhle (byť western) je toho důkazem. Chvílemi zábavný (rvačka v Gay Salooně neměla chybu, takovou pořádnou bitku - ne špagetové fackování - jsem snad ještě neviděl), chvílemi smutný (ten chlapeček byl výborný), chvílemi romantický, chvílemi detektivní, ale především akčně-dobrodružný. Tak, jak to má rád Errol Flyn a my s ním. Stále se něco dělo a dobře se na to koukalo. Flynovi oba parťáci (Alan Hale a Guinn Williams) se starali hlavně o zábavu a šlo jim to skvěle. Když se Guinn Williams pral v saloone, bylo vidět, že nic nepředstírá, ale pere se skutečně, tak si to užíval. Myslím, že film by oslovil i ne westernové diváky. V rámci žánru (předválečný film) za 4.(3.6.2017)

Opäť spolupráca tria Curtiz,Flynn a de Havilland,tentokrát v Dodge City,kde musí budúci šerif nastoliť poriadok... Snímok má svižné tempo,dobrých hercov,dobrú kameru,ale dej je plytko predvídateľný,čo by som mohol vytknúť,jediná taká výtka.Snímok sa nevlečie,rýchlo ubieha,nenudí,je tam myšlienka, s ktorou režisér vie pracovať podľa scenára,ale jednotlivé scény sú niekedy zvláštne,akoby nezapadali do seba. Dobro Vs. Zlo sa stretnú zoči-voči,a kto vyhrá,nechám na logické uváženie každého,kto to ešte nevidel.Odpoveď nie je zložitá. Má to logické diery,môže to dnes pôsobiť úsmevne,ale nikto určite nebude ľutovať strávený čas s týmito sympaťákmi,ktorí vedia ako sa zabávajú diváci...(6.2.2014)

Dodge City byl jeden ze tří westernů, které na konci 30. let oživily zájem o divoký západ a to na několik dekád. Errol Flynn nebyl špatným hlavním hrdinou, stejně jako zbytek osazenstva nebyl vůbec špatný a vlastně i padouši měli své charisma. Celé to působilo poměrně poeticky a tak se tehdejšímu zájmu nedivím. Dvě věci mě zaujaly ale nejvíc - epická rvačka v Gay Lady Saloonu (lol) a opět Gay Lady - hudební vystoupení Ann Sheridan a jejích kámošek - tanečnic. To mělo duši a zároveň pořádný sentimentální koule - a bavilo mě to. Sice nevím, proč se všude uváděla Sheridan na prvních místech plakátů a já nevim kde všude možně, protože zazpívala třikrát, ale jinak ve filmu vůbec nebyla. Ale když tam byla, tak to stálo zato, to zase jo :) Jedna hvězda dolů za finále, protože když padouši utekli z vlaku, tak místo zastavení nebo útěku od vlaku běželi trapně vedle dál, aby je Flynn moh z vlaku postřílet jak panáky, to mi přišlo značně debilní.(4.10.2016)

Na tú dobu výborný výpravný western s veľmi temným zvratom uprostred a takmer detektívnou zápletkou v druhej polovici. Finále vo vlaku bolo vtedy jednou z najväčších akčných scén. Toto mám od Curtisa rád, nie kasablanky. :)(19.4.2017)

• - Název country-rockové skupiny Pure Prairie League, která se v sedmdesátých letech proslavila hitem "Amie", je inspirován spolkem, který se objeví v tomto snímku. (liquido26)

• - Lee Irving vypálí ze svého šestiraňáku osmkrát bez nabití. (liquido26)

• - Postava Wadea Hattona byla inspirována Wyattem Earpem. (liquido26)