Utopenec na útěku

Unter falschem Verdacht

Utopenec na úteku

Akční / Komedie

USA / Německo, 1998, 82 min

Dávám tři hvězdičky jen proto,že mám žánr parodie v oblibě a Leslie Nielsen je od dob Bláznivých střel jejím králem.Dalším důvodem tří hvězdiček je porovnání kvalit Utopence na útěku s jinými pozdějšími Nielsenovými "skvostmi",jako Bláznivý exorcista,Agent WC40 či Vesmírná prda,se kterými Utopenec vychází opravdu docela dobře.Utopenec má pár opravdu vtipných,pár ujetých i pár trapných scén,k Bláznivým střelám si to každopádně ani nečuchne,ale čas u toho uteče rychle.Průměr,který neurazí,ale ke špičce žánru má hodně daleko.(24.3.2008)

Leslie Nielsen v jedné ze svých typických rolí: V nevázané parodii se skvěle načasovanými gagy, z nichž některé jsou vpravdě geniální - bohužel se to nedá říct o všech, pár těch trapných se tady taky najde. Nicméně kdyby si tohle svěží dílko obléklo pečlivěji vypracovaný kabátek, byly by to jednoznačně 4*.(27.9.2010)

Jeden u nejlepších parodických snímků s L. Nielsenem. Samozřejmě až po Bláznivých střelách. Opravdu parádní komedie. Skvělý L. Nielsen, k tomu krásná M. McGraw! Uprchlíka hodně můžu a tanto film ho pěkně připomíná a kvalitně paroduje! R. Creena v roli policejního inspektora, jak otevřel hubu, musel jsem sefakt smát. Zápletka komplikovaná, jako vždy, ale hlavně dobrá zábava. Vlak vykukující zpoza křoví neměl chybu!(15.2.2012)

Představte si, že by byl Nielsen americký prezident (první původem z Kanady!) a v televizním projevu z Bílého domu by s vážnou tváří oznámil, že do týdne bude konec světa. Věřil by mu vůbec někdo..? Pokud je to váš první film v životě, budete zaručeně v koncích, ovšem pokud jste (nejlépe několikrát) viděli například Davisova Uprchlíka, oceníte Leslieho šílené kousky v kulometném tempu, či všeznalého R.Crennu, který je na své podřízené náročnější, než samotný Samuel Gerard a snad nakonec i shovívavě mávnete rukou nad občasným sklouznutím humoru (především toho audio) k lacinosti. Rybářská nástěnka s Buzzin Frogem a padající hrnek mě opravdu dostali. A potom? Myslím, že o Ryanu Harrisonovi už nikdy neuslyšíte...(27.9.2010)

„Ona v tom ide s ním. Neviem prečo.“ – „Prečo?“ – „To neviem." Jedna z tých lepších Nielsenových paródií. Sústredená réžia, dobrí herci v podporných úlohách (rambovský Richard Crenna ako Tommy Lee Jones), scenár s hlavou a pätou, originálne vtipy (dozorca pre nepočujúcich) a vtipné dialógy („Váš pes má čudnú papuľku.“ – „To je zadok.“). Ani hlúpe počítačové triky (ryba, autobus) to nepokazia. Ale rozhodne to nie je žiadna nadpriemerná paródia.(12.12.2004)

• - Pokud si zpomalíte v závěrečných titulcích ony "osoby, na kterých nikomu nezáleží", zjistíte, že mezi nimi figurují lidé z titulků normálních, mimo jiné i režisér a scénárista Pat Proft. (Robbi)

• - Tvůrci umístili pár gagů i do závěrečných titulků. Můžete si tam tak například přečíst Lottery Numbers (čísla ve sportce), Menu of the Day (jídlo dne), "Interns We Had Sex With" (asistentky, se kterými jsme spali), "Things That Were Stolen" (věci, které byly ukradeny), "People In Crew Who Smuggled Cuban Cigars Out Of Canada" (lidé ze štábu, kteří pašovali z Kanady kubánské doutníky) nebo "People Nobody Cares About" (lidé, na kterých nikomu nezáleží), kde jsou titulky záměrně urychleny. Celé titulky končí hláškou "Movie's Done". (becki_tu)

• - Snímek je mimo jiné parodií na film Uprchlík (1993), který byl natočen podle seriálu Uprchlík (od r. 1963), ve kterém se také objevil Leslie Nielsen. (hendrich6)