Pomsta šprtů

• slovenský

Pomsta šprtákov

Komedie

USA, 1984, 90 min

Tak po dlouhé době sem si pustil něco staršího a musím říct, že v 80tých letech uměli točit komedie. Připravte se na homokládu s pružným oštěpem, shulenou párty šprtů a šprtek, šprtský koncert a maskovanou soulož šprta a roztleskávačky!! to vše a ještě více pokud si hned pustíte Pomstu šprtů!!! při okamžitém shlédnutí dostanete titulky navíc(8.9.2008)

Komedie o tom, jak se stát z deklasovaných šprtů uznávanými šprty, nikoho neurazí. Přes pomalý a v celku nezáživný začátek se film postupně rozjíždí v solidním tempu a o úsměvné momenty není nouze, instalace kamer na ženskou sekci kolejí, trocha hřejivé masti do suspenzorů a nebo závody na trojkolce mě vážně pobavily. Oni jsou ti šprťáci vážně sympaťáci, na rozdíl od namachrovaných sportovců bez intelektu. Nebýt toho začátku dal bych čtyři hvězdičky.(4.5.2007)

Osmdesátková komedie z vysokoškolského prostředí, která sice není až takový odvaz, jak by zprvu člověk očekával, nicméně několik velmi povedených humorných situací a trefných hlášek se zde najde. Krom toho má film i docela zajímavou zápletku a smysluplný příběh. Navíc banda atletů jsou fakt příkladoví tupouni, takže šprtům zde nemůžete nefandit.(12.7.2016)

Tak u tohohle filmu jsem se docela pobavil. Byly zde velmi vtipné scény, byly zde vcelku dobré herecké výkony a i zápletka byla docela dobrá. Vlastně tomuhle filmu nemám co vytknout, stopáž byla tak akorát a nic mi na tomhle filmu nevadilo. Dokonce jsem byl překvapen, když jsem v jedné z rolí poznal budoucího představitele Jeffersona D´Arcyho ze seriálu Ženatý se závazky, neboli Teda McGinleyho. Takže já byl spokojený a svůj účel tahle komedie splnila, jelikož jsem se dostatečně pobavil. Dávám docela slušné tři hvězdičky...(9.4.2008)

Na začátku docela nuda, ale postupem času si všechny ty Nerdy člověk zamiluje a v druhé půlce začíná opravdu sranda - párty, která se rozjede díky trávě je skvělá a závod o pohář školy nemá chybu, hlavně hudební soutěž, kde partička šprtů za pomocí dvou synťáků, jednoho houslisty a rapujícího tanečníka převálcuje ostatní o mraky. Potěší skvělý výběr songů (We Are The Champions, Thriler), nečekaní herci - Antonhy Edward tu má ještě hafo vlasů, Ted McGinley zde hraje největšího frajírka (já ho mám zafixovanýho z Ženatý se závazky jako uťáplýho manžela) a John Goodman zde vypadá ještě relativně mladě a hubeně. Příjemné překvapení.(9.4.2009)

• - Bratstvo Lambda Lambda Lambda bol fiktívny spolok vymyslený scenáristami. V roku 2006 bol na univerzite v Connecticute založený spolok s rovnakým názvom. (m.a.t.o.)

• - Postavu Johna Goodmana nikto vo filme neosloví menom. Jeho meno, tréner Harris, je možné vidieť iba na dverách šatne a v záverečných titulkoch. (m.a.t.o.)

• - Aby sa Robert Carradine dokázal lepšie vžiť do úlohy Lewisa Skolnicka, presťahoval sa na dva týždne pred natáčaním do Arizonskej univerzity. Dokonca jediné oblečenie, ktoré si so sebou doniesol bolo to, ktoré nosil aj vo filme. Cítil sa však natoľko trápne, že zo svojej izby nedokázal vyjsť tri dni. (m.a.t.o.)