Pomsta šprtů

Pomsta šprtákov

Komedie

USA, 1984, 90 min

• Hal_Moore

Tenhle film si pusťte jen v případě, že chcete vidět Anthonyho Edwardse, Jamese Cromwella nebo Johna Goodmana zamlada. Jinak film krom průměrného humoru a jedné geniální scény (rozhovor skrze poštovní schránku) nemá prakticky co nabídnout. Hudební doprovod je šílený, herci, vědomi si potenciálu snímku, hrají jen to, co jim předepisuje scénář (že toho ale je), režisér se při práci taky nepřetrhnul a Anthony Edwards s Johnem Goodmanem jsou ještě příliš mladí na to, aby utáhli film sami. Očekával jsem více.(27.10.2008)

Teen komedie z 80' let byli naprosto odlišné než ty dnešní.Byli sice naivnější a potrhlejší,naopak míň vulgárnější a míň ujetější.Pomsta šprtů odstartovala "šprťáckou" teen sérii,u které za povšimnutí ovšem stojí pouze právě tento první díl.Humoru tu zas až tolik není,nicméně o nudu se zde nejedná,je to spíš zábavný a oddechový filmeček,než potrhlá taškařice.Děj je hloupoučký,ale má spád,herci jsou vesměs sympaticky potrhlí,takže zde nevydím žádný problém,skutečně oddychovka pro úsměv na rtu.(13.5.2008)

• Valkyria

U tohoto filmu jsem se ani jednou nezasmála, a ani jsem se neusmála... Celou dobu jsem jen přemýšlela, pro něco takového někdo natočil? Proč takhle? A proč tomu říká komedie? Přítel si na tento film vzpomněl - když byl malý, přišel mu legrační. Bohužel, jak jde čas, ani né v půlce jsme to museli vypnout, jinak by nám asi přeskočilo.. :o)))) U mě veliká slabota!!!!(22.6.2011)

Jaký film stojí za to, že kvůli němu jedeš 260 mil tam a zpátky? – (…) – Takže mi chceš říct, že se ztotožňuješ s těmi nerdy? – Přesně, považuji se za nerda a tento film mě povznáší. LOL, po shlédnutí American Splendor sem si tenhle film nemoh nepustit :-). Je to jenom film, při kterém se budeš bavit, a já vím i proč, Toby. Protože ti lidé ve filmu se nikdy nestanou takovými jako jsi ty. Jsou to lidé z vejšky, co žijí se svými rodiči ve velkých domech na předměstí. Získají tituly, dobrou práci a přestanou tak být nerdy. Koukej, Toby. Lidi v tomhle filmu nejsou 28letí archváři, kteří žijí se svou babičkou v etnickém ghettu. (...) Vidíš film a sníš, ale tahle Pomsta nerdů není realita. Je to hollywoodská sračka. Když ale od filmu nic neočekáváte, tak i víceméně koukatelná. Místy snad i vtipná. Unreal úlitba všem asociálním nerdům. BTW v češtině film těžce zabíjí záměna pojmů nerd a šprt. Mission: Impossible?(30.12.2013)

Na začátku docela nuda, ale postupem času si všechny ty Nerdy člověk zamiluje a v druhé půlce začíná opravdu sranda - párty, která se rozjede díky trávě je skvělá a závod o pohář školy nemá chybu, hlavně hudební soutěž, kde partička šprtů za pomocí dvou synťáků, jednoho houslisty a rapujícího tanečníka převálcuje ostatní o mraky. Potěší skvělý výběr songů (We Are The Champions, Thriler), nečekaní herci - Antonhy Edward tu má ještě hafo vlasů, Ted McGinley zde hraje největšího frajírka (já ho mám zafixovanýho z Ženatý se závazky jako uťáplýho manžela) a John Goodman zde vypadá ještě relativně mladě a hubeně. Příjemné překvapení.(9.4.2009)

• - Aby sa Robert Carradine dokázal lepšie vžiť do úlohy Lewisa Skolnicka, presťahoval sa na dva týždne pred natáčaním do Arizonskej univerzity. Dokonca jediné oblečenie, ktoré si so sebou doniesol bolo to, ktoré nosil aj vo filme. Cítil sa však natoľko trápne, že zo svojej izby nedokázal vyjsť tri dni. (m.a.t.o.)

• - Bratstvo Lambda Lambda Lambda bol fiktívny spolok vymyslený scenáristami. V roku 2006 bol na univerzite v Connecticute založený spolok s rovnakým názvom. (m.a.t.o.)

• - Predstavitelia Arizonskej univerzity najprv súhlasili s tým, aby sa natáčalo v areáli ich školy. Po prečítaní scenára však povolenie na natáčanie zrušili. Nakoniec si to rozmysleli. Mnoho študentov univerzity sa vo filme objavilo ako komparzisti. (m.a.t.o.)