Nováčci na Adamsově univerzitě, kterým ostatní nadávají do šprtů, se pod vedením Lewise a Gilberta vzbouří a vtipem a inteligencí bojují za uznání... (oficiální text distributora)

lebowski

Docela zábavný film o soupeření skupin "šprtů" a "sportovců" na vysoké škole. Jedna z prvních rolí Johnna Goodmana ve vedlejší roli trenéra. Při tajné misi na dívčí ubytovnu použita "špionážní" melodie známá z o 12 let později natočené Mission Impossible. Udělal jsi mi to krásně! Jsou všichni šprti jako ty? Ano. Jak to? Protože atleti myslí jen na sport, my myslíme na sex... ()

Hal_Moore

Tenhle film si pusťte jen v případě, že chcete vidět Anthonyho Edwardse, Jamese Cromwella nebo Johna Goodmana zamlada. Jinak film krom průměrného humoru a jedné geniální scény (rozhovor skrze poštovní schránku) nemá prakticky co nabídnout. Hudební doprovod je šílený, herci, vědomi si potenciálu snímku, hrají jen to, co jim předepisuje scénář (že toho ale je), režisér se při práci taky nepřetrhnul a Anthony Edwards s Johnem Goodmanem jsou ještě příliš mladí na to, aby utáhli film sami. Očekával jsem více. ()

freddy

Tak u tohohle filmu jsem se docela pobavil. Byly zde velmi vtipné scény, byly zde vcelku dobré herecké výkony a i zápletka byla docela dobrá. Vlastně tomuhle filmu nemám co vytknout, stopáž byla tak akorát a nic mi na tomhle filmu nevadilo. Dokonce jsem byl překvapen, když jsem v jedné z rolí poznal budoucího představitele Jeffersona D´Arcyho ze seriálu Ženatý se závazky, neboli Teda McGinleyho. Takže já byl spokojený a svůj účel tahle komedie splnila, jelikož jsem se dostatečně pobavil. Dávám docela slušné tři hvězdičky... ()

JohnnyD

"Šprtáci" je film, na ktorom som prakticky vyrastal. Predstavuje tu drsnejšiu odnož dokonalých 80's komédií - to znamená, že je tu viac sexu, viac nahotiniek, viac grgania a tak. Film má svoje geniálne pasáže (dokonalé cameo Jamesa Cromwella), ale aj slabšie (prvá tretina). Avšak ku koncu je to vygradované na maximum a školská súťaž je veľmi zábavná. Poteší aj príjemná scéna s kamerami ;) a asi každý si pri sledovaní filmu, bude želať byť šprtom - hlavne šprtom vo Fun House oddelení Mesiac. Kvalitná komédia, ale zas v 80's sme boli svedkami lepších vecí. Spokojnosť a sentiment. ()

belldandy

Těžko říct, jak bych reagovala dnes, ale svého času jsem se na tomhle fakt pobavila. Jde o film žánru - "kolejní" humor. Legrace je to místy obhroublejší. Za připomínku snad stojí, že slovo nerd se nedá dočista přeložit jako šprt. Nerd je nemožně vypadající týpek na s minimalním společenským statusem. Často tak trochu intelektuál, nikoli ale bez podmínečně. Nejspíš čte hodně sci-fi a komiksů a tráví hodně času u počítače. ()

• Bratstvo Lambda Lambda Lambda bol fiktívny spolok vymyslený scenáristami. V roku 2006 bol na univerzite v Connecticute založený spolok s rovnakým názvom. (m.a.t.o.)
  • Jediné postavy, ktoré sa objavili vo všetkých častiach série, boli Lewis (Robert Carradine), pán Skolnick (James Cromwell), Lamar (Larry B. Scott) a Booger (Curtis Armstrong). (m.a.t.o.)
  • Larry B. Scott (Lamar), ktorý stvárnil homosexuála, priznal, že niektorí ľudia si na základe jeho hereckého výkonu vo filme naozaj mysleli, že je gay. (m.a.t.o.)