Star Trek VIII: První kontakt

Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

• xxmartinxx

Nepochopitelně uspěchaný začátek nestíhá uvést do děje, později to není lepší. Věci se dějí podivně rychle, což k neabramsovskému Star Treku jaksi nepatří, a nutno dodat, že je to velmi rušivé a až nepatřičné. Vůbec celé se to posunuje k bezduché akční sci-fi, kde nelze pochopit chování záporáků ani hrdinů (viz potřebuju najít uprchlou ženu z minulosti a uklidnit ji, tak za ní pošlu klingina - tomu říkám plán). PS: Neviděl jsem dlouho nic tak morálně závadného, jako když Pickard zastřelí vlastního anonymního borgy infikovaného člena posádky s tím, že "už mu není pomoci". On sám v minulosti infikaci borgy přežil a kdyby se to stalo jakémukoliv neanonymnímu čnenovi Enterprise, jistě by plešatý tatík vyrazil na druhou půlku galaxie, aby mu pomohl - ale anonymní vojáček? C'est la vie... hlavně že máme svojí pomstu. A takový by být Star Trek neměl. Vlastně doposud byl právě o tom, že takový není.(6.6.2013)

• Ichabod

Sranec. Star Trek je pro pošuky... . Nic nového. Jestli tento film má být tím nejlepším, tak potěš koště, je mi skoro líto trekkies, kteří mrhali časem ve prospěch něčeho tak primitivního (nemluvím o technické stránce). Tento film má dobré efekty, relativně sympatické herce, ale člověk nezasažený mánií a neponořený do detailů vesmíru ST svými kamarády prostě nad tímto dílem musí zlomit hůl. Ještě, že se chystá restart. Série BSG je mnohem kvalitnější a jeden díl má s přehledem lepší scénář jak tento vrchol ST filmové série. "Assimilate this!" - ani pořádné hlášky tam nejsou.(29.3.2009)

Jeden z nejlepsich ST filmu a minimalne z tech s novou posadkou urcite nejlepsi. Mame tu zajimavej pribeh, kterej se rozdeluje na dva mensi a tentokrat jsou zajimavy oba dva, jak bojovani Pickarda a spol. proti Borgum, tak stavba prvni warpovy lodi. Celej film se neco deje, spousta akce, spousta souboju, perfektni triky a hlavne paradni a docela temna a napinava atmosfera, hlavne diky paradni zaporacky rase Borgu, ktery vsichni vypadaj fakt libove. Navic trikove tentokrat prakticky bezchyby, masky taky paradni a herci se snazi, hlavne Stewart dostane radnej prostor a bezezbytku ho vyuzije. No a pak tu je hodne vtipnej vagabund Cromwella. Celou dobu jsem se bud skvele bavil nebo byl napnutej, takze jasnejch 5*.(13.7.2009)

Je to snad jediný star trek celovečerní film, u kterého jsem se opravdu jako malý trekkie fanda bál. První projekce se odehrála tak v mých dvanácti letech a následně jsem prožil několik krušných nocí.:) Excelentní triky, excelentní herecké výkony, výborná režie i scénář, výprava, prostě všechno. A má nejoblíbenějsší trekie posádka, v čele s Patrickem Stewartem a lá Jean-Luc Piccardem. Tahle kombinace nemůže zklamat. Opravdu radost pohledět. Viděl jsem ho alespoň pětkrát a stále mě to baví. ...My jsme borgové, odpor je marný.:)_ Nečekejte žádnou extra pointu. NENÍ potřeba. První kontakt je nejlepší Star Trek film, nepředčí ho ani nové Abramsovo zmrtvýchvstání. Dokonalí herci v totálně nářezovém sci-fi filmu, hodně hutném Star Treku. Konec není nepodobný Cameronovým Vetřelcům, ale čert to vem. Scénář je plný spousty vychytávek. Nejoblíbenější ST (PIcard!!!) a rozhodně moje TOP20. Vyšší rozpočet Star Treku prostě sluší - lepší triky.. a Jerryho hudební téma nové generace mě vždy sejme a mám při něm husí kůži._Paráda. Seberflexe lidstva a kritika současné pohledu na svět excelentně proplouvá celým filmem. Tenhle film je prostě neskutečnej nářez.(2.8.2007)

No konečně!!!!!! Celých šest filmů jsem musel čekat, než jsem se dočkal startrekovského filmu, který snad i překonal ten původní (v určitých ohledech určitě). Konečně si někdo dal práci a napsal opravdu filmový příběh se vším všudy a ne jen další scénář ke dvacetiminutovému dílu seriálu který pak byl natažen na film. Technicky výborné, příběhově taky. Borgové jsou naprosto vynikající a dokonale vymyšlené postavy. Herec hrající Zefrana Cochrana mě srazil k zemi, takový výkon jsem od něj nikdy nečekal. Pro tenhle film bych se snad i stal Trekkie. A přesně jak píše uživatel Radyo, od vůdkyně Borgů bych se i já nechal "asi-milovat". :-)(5.7.2011)

• - První film ze ságy, který získal rating vyšší než PG. (Martin00x)

• - Jedná se o první film série, ve kterém byla namísto instrumentální hudby i skladby různých hudebních skupin. (Terva)

• - V cameo roli se objevil Ethan Phillips, přestavitel Neelixe ze seriálu Star Trek: Voyager (od r. 1995). Ztvárnil uvaděče v nočním baru ve scéně v simulátoru. (mirliflore)