poster

Star Trek VIII: První kontakt

 • USA

  Star Trek VIII: First Contact

 • slovenský

  Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radiq
  **

  Za prvé - překvapilo mě, že Lafórž neměl najednou ty svoje blikací brejličky, který sou přece tak sci-fi. Za druhé, Zefram Cochran byl trapnej vidlák s raketou, což bylo hrozně nepravděpodobné a málo sci-fi, takhle si na dvorku postavit nadsvětelnou loď... A navic ho hrál herec, kterýho nemám rád. Jinak se mi libilo, že Picard dostal tolik prostoru - a ten taky táhne celej film. Taky Data v tom má svou roli, klingon taky celkem ok, ale ostatní členové posádky tam snad ani nemuseli být, ti uplně zanikali a né vynikali. Příběh ucházející, ale to je píchlý kolo taky. Hlavní záporačka a celkově borgové docela sympatičtí zmrdi, akorát mě docela štvalo, jak všechno podceňovali a nechávali se zbytečně zabíjet. Ale lidstvo přece muselo mít aspoň nějakou šanci, že. Trochu jsem se nudil, takže spíš takovej průměr, než že bych z toho byl nadšenej... tak... kupředu... levá...(17.1.2013)

 • Kothy
  *****

  Perfektní film. Teď proti nim byli Borgové. Posádka dostala novou loď, Enterprise E. Je pěkně vytuněná. Díky Borgům se dostanou do roku 2063, kde se Borgové snaží zabít Zeframa Cochrana a překazit tak první kontakt lidí s Vulkánci. Také se jim podaří obsadit Enterprise a asimilovat část posádky. Nakonec se ale posádce podaří dát vše zpět do svých kolejí.(20.10.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Kapitán Picard se, po předchozím nepříliš přesvědčivém pokusu, chytil pevně kormidla lodi a natočil plachty USS Enterprise tím správným směrem - do minulosti. Tam fungovala akce, napětí i humor - tedy zvlášť v přítomnosti ožralého rockového vědce Cochrana, jehož panická hrůza z budoucí slávy byla naprosto úchvatná. Já se zkrátka bavil skoro stejně dobře jako u Cesty domů a tu považuji za nejlepší startrekovský kousek.(31.3.2014)

 • Honzíno
  *****

  Je to snad jediný star trek celovečerní film, u kterého jsem se opravdu jako malý trekkie fanda bál. První projekce se odehrála tak v mých dvanácti letech a následně jsem prožil několik krušných nocí.:) Excelentní triky, excelentní herecké výkony, výborná režie i scénář, výprava, prostě všechno. A má nejoblíbenějsší trekie posádka, v čele s Patrickem Stewartem a lá Jean-Luc Piccardem. Tahle kombinace nemůže zklamat. Opravdu radost pohledět. Viděl jsem ho alespoň pětkrát a stále mě to baví. ...My jsme borgové, odpor je marný.:)_ Nečekejte žádnou extra pointu. NENÍ potřeba. První kontakt je nejlepší Star Trek film, nepředčí ho ani nové Abramsovo zmrtvýchvstání. Dokonalí herci v totálně nářezovém sci-fi filmu, hodně hutném Star Treku. Konec není nepodobný Cameronovým Vetřelcům, ale čert to vem. Scénář je plný spousty vychytávek. Nejoblíbenější ST (PIcard!!!) a rozhodně moje TOP20. Vyšší rozpočet Star Treku prostě sluší - lepší triky.. a Jerryho hudební téma nové generace mě vždy sejme a mám při něm husí kůži._Paráda. Seberflexe lidstva a kritika současné pohledu na svět excelentně proplouvá celým filmem. Tenhle film je prostě neskutečnej nářez.(2.8.2007)

 • pakobylka
  ****

  ----- "Kumulace bohatství už není hnací silou naší společnosti." ----- Musím přiznat, že celosvětová (!) ekonomika fungující na jiných nežli "tržních" principech je pro mě tím nejfantastičtějším sci-fi prvkem ... kam se za takovým pozoruhodným úkazem hrabe cestování v čase - nebo Borgové. Leč zápletka je převelice zajímavá a její provedení nadmíru přitažlivé - jako bych cítila závan svěžího větru, který provází starou dobrou Enterprise a její posádku.(13.6.2013)

 • - První film ze ságy, který získal rating vyšší než PG. (Martin00x)

 • - V cameo roli se objevil Ethan Phillips, přestavitel Neelixe ze seriálu Star Trek: Voyager (od r. 1995). Ztvárnil uvaděče v nočním baru ve scéně v simulátoru. (mirliflore)

 • - V první verzi scénáře, která se již týkala Dr. Cochrana (James Cromwell) a prvního kontaktu, měli Borgové zaútočit na Cochraneovu laboratoř, načež by vědec upadl do kómatu. Kapitán Picard (Patrick Stewart) proto měl zaujmout jeho místo v raketě, provést první let nadsvětelnou rychlostí a zachránit tak budoucnost. Na Enterprise proti Borgům měl bojovat Riker (Jonathan Frakes). (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace