Reklama

Reklama

Star Trek VIII: První kontakt

  • USA Star Trek VIII: First Contact (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.  V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším. V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (271)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Naprosto nejlepší Star Trek film, o tom nemíním diskutovat. Borgové jsou největší tahák Nové Generace, kromě toho se konečně dovíte jak vlastně došlo k onomu prvnímu kontaktu lidí s Vulkánci. Enterprise NCC 1701 E je k sežrání, tohle už není Galaktická (extra)třída, ale totální Suverén:) Zefram Cochrane forever! Jonathan Frakes umí a Jerry Goldsmith překonává i své vrcholné počiny DS-9 a Voyager. 90% ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Velký skok ve filmech z prostředí Star treku. Konečně splněné touhy fanoušků (budeme asimilováni, ANO!) a pravděpodobně nejlepší kapitán Hvězdné flotily Jean Luc Picard na své misi za záchranou lidstva... jak jinak. Netradiční prostředí Země po třetí světové válce představuje výjimečné přiblížení historie, která za mnoho let vyústí ve stavbu a samotnou existenci hvězdných lodí jako je Enterprise. Vynikající scénář s dějem, který potěší nejednoho fanouška a snad i neznalého. Postavy ve jménu tradice ze seriálu (snad kromě nových očí pro La Forge) dodržují své charaktery velmi dobře a vedle shakespearovského Patricka Stewarta opět potěší především Brent Spiner jako slavný Dat. Zatím nejlepší film z prostředí Star treku s výborně využitým potenciálem. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Opravdu nejlepší startrekovský film. Dosud nejzajímavější zápletka s agresivní rasou Borgů ("Borgové? To zní trochu švédsky." :)) - citace z filmu) dostane Enterprise do asi nejdramatičtější situace pod vedením kapitána Piccarda. Jak vše dopadne, to tady vyzrazovat nebudu, ale nervy to byly docela slušné. Poměrně zajímavě zvolené obsazení role opileckého vědce Jamesem Cromwellem. Alice Krige v roli vůdkyně Borgů má docela sex-appeal, asi bych se od ní nechal "asimilovat". :) Samotný první kontakt sice postrádá ono magické kouzlo např. z Blízkých setkání třetího druhu, ale přesto je také poměrně působivý, zvláště pak v kontextu s dalšími díly celé série. Btw. Všimli jste si, jak vše souvisí se vším? Patrick Stewart v tomto filmu ocituje malý kousek z knihy Hermana Melvilla Bílá velryba a o dva roky později dostane roli v TV filmu na motivy této knihy. Náhoda? :) ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nejlepší filmový zářez Nové generace, který snoubí všechnu kvalitu Hvězdné štreky – strhující zápletku (které jsou odpudiví Borgové většinou zárukou), výborné efekty, dobré herecké výkony a nezaměnitelný smysl pro humor, tentokrát ještě podpořený postavou geniálního kořaly Cochrana, který svými hláškami a chování trochu ironizuje celý Star Trek. Frakes odvedl špičkovou práci a natočil kvalitní sci-fi, které se navíc může opřít o komplexní svět Star Treku. Navíc pobaví i ty, kteří jinak tomuto světu neholdují... a Jerryho taktovka? Líbám, klaním se, ústřední melodie je tak koncentrovaný patos, že mě válcuje na placku, jakmile ji slyším. Pro mě absolutně nejprvotřídnější jízdenka mezi hvězdy galaktickou první třídou. Jupí! ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Žádné opatrné oťukávání a mazlení se s lodí. Frakes startuje od první chvíle naplno a doposud nejtemnější trekovský scénář (Mooreho předgalactický rukopis je hrozně znát) přetavuje do strhující podívané. Borgové díky tomu nepůsobí jakkoli směšně a ta samá posádka, která ještě v předchozím filmu téměř otravovala, najednou jako průvodce dějem funguje. Snad jen toho pozemského pošťuchování s opilým Cromwellem mohlo být méně. Jinak ale společně s Cestou domů určitě vrchol série a nebude náhodou, že se tomu tak děje zase při časovými hrátkami se Zemí. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (32)

  • První film ze série, který získal "přísnější" rating PG-13 (silně doporučený doprovod rodičů pro děti mladší 13 let). (Martin00x)
  • Premiéra filmu proběhla ve stejný den, kdy zemřel Mark Lenard, který ztvárnil ambasadora Sareka v předchozích filmech. (Martin00x)

Související novinky

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Světoznámý tvůrce filmové hudby – skladatel Gabriel Yared (Oscar za Anglického pacienta) – čas od času vymění pero a notový papír za klavír a veřejně vystoupí. Letos na podzim budou mít šanci slyšet… (více)

Reklama

Reklama