poster

Star Trek VIII: První kontakt

 • USA

  Star Trek VIII: First Contact

 • Slovensko

  Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  **

  Nepochopitelně uspěchaný začátek nestíhá uvést do děje, později to není lepší. Věci se dějí podivně rychle, což k neabramsovskému Star Treku jaksi nepatří, a nutno dodat, že je to velmi rušivé a až nepatřičné. Vůbec celé se to posunuje k bezduché akční sci-fi, kde nelze pochopit chování záporáků ani hrdinů (viz potřebuju najít uprchlou ženu z minulosti a uklidnit ji, tak za ní pošlu klingina - tomu říkám plán). PS: Neviděl jsem dlouho nic tak morálně závadného, jako když Pickard zastřelí vlastního anonymního borgy infikovaného člena posádky s tím, že "už mu není pomoci". On sám v minulosti infikaci borgy přežil a kdyby se to stalo jakémukoliv neanonymnímu čnenovi Enterprise, jistě by plešatý tatík vyrazil na druhou půlku galaxie, aby mu pomohl - ale anonymní vojáček? C'est la vie... hlavně že máme svojí pomstu. A takový by být Star Trek neměl. Vlastně doposud byl právě o tom, že takový není.(6.6.2013)

 • Ichabod
  *

  Sranec. Star Trek je pro pošuky... . Nic nového. Jestli tento film má být tím nejlepším, tak potěš koště, je mi skoro líto trekkies, kteří mrhali časem ve prospěch něčeho tak primitivního (nemluvím o technické stránce). Tento film má dobré efekty, relativně sympatické herce, ale člověk nezasažený mánií a neponořený do detailů vesmíru ST svými kamarády prostě nad tímto dílem musí zlomit hůl. Ještě, že se chystá restart. Série BSG je mnohem kvalitnější a jeden díl má s přehledem lepší scénář jak tento vrchol ST filmové série. "Assimilate this!" - ani pořádné hlášky tam nejsou.(29.3.2009)

 • B!shop
  *****

  Jeden z nejlepsich ST filmu a minimalne z tech s novou posadkou urcite nejlepsi. Mame tu zajimavej pribeh, kterej se rozdeluje na dva mensi a tentokrat jsou zajimavy oba dva, jak bojovani Pickarda a spol. proti Borgum, tak stavba prvni warpovy lodi. Celej film se neco deje, spousta akce, spousta souboju, perfektni triky a hlavne paradni a docela temna a napinava atmosfera, hlavne diky paradni zaporacky rase Borgu, ktery vsichni vypadaj fakt libove. Navic trikove tentokrat prakticky bezchyby, masky taky paradni a herci se snazi, hlavne Stewart dostane radnej prostor a bezezbytku ho vyuzije. No a pak tu je hodne vtipnej vagabund Cromwella. Celou dobu jsem se bud skvele bavil nebo byl napnutej, takze jasnejch 5*.(13.7.2009)

 • Honzíno
  *****

  Je to snad jediný star trek celovečerní film, u kterého jsem se opravdu jako malý trekkie fanda bál. První projekce se odehrála tak v mých dvanácti letech a následně jsem prožil několik krušných nocí.:) Excelentní triky, excelentní herecké výkony, výborná režie i scénář, výprava, prostě všechno. A má nejoblíbenějsší trekie posádka, v čele s Patrickem Stewartem a lá Jean-Luc Piccardem. Tahle kombinace nemůže zklamat. Opravdu radost pohledět. Viděl jsem ho alespoň pětkrát a stále mě to baví. ...My jsme borgové, odpor je marný.:)_ Nečekejte žádnou extra pointu. NENÍ potřeba. První kontakt je nejlepší Star Trek film, nepředčí ho ani nové Abramsovo zmrtvýchvstání. Dokonalí herci v totálně nářezovém sci-fi filmu, hodně hutném Star Treku. Konec není nepodobný Cameronovým Vetřelcům, ale čert to vem. Scénář je plný spousty vychytávek. Nejoblíbenější ST (PIcard!!!) a rozhodně moje TOP20. Vyšší rozpočet Star Treku prostě sluší - lepší triky.. a Jerryho hudební téma nové generace mě vždy sejme a mám při něm husí kůži._Paráda. Seberflexe lidstva a kritika současné pohledu na svět excelentně proplouvá celým filmem. Tenhle film je prostě neskutečnej nářez.(2.8.2007)

 • eraserhead666
  ****

  No konečně!!!!!! Celých šest filmů jsem musel čekat, než jsem se dočkal startrekovského filmu, který snad i překonal ten původní (v určitých ohledech určitě). Konečně si někdo dal práci a napsal opravdu filmový příběh se vším všudy a ne jen další scénář ke dvacetiminutovému dílu seriálu který pak byl natažen na film. Technicky výborné, příběhově taky. Borgové jsou naprosto vynikající a dokonale vymyšlené postavy. Herec hrající Zefrana Cochrana mě srazil k zemi, takový výkon jsem od něj nikdy nečekal. Pro tenhle film bych se snad i stal Trekkie. A přesně jak píše uživatel Radyo, od vůdkyně Borgů bych se i já nechal "asi-milovat". :-)(5.7.2011)

 • - První film ze ságy, který získal rating vyšší než PG. (Martin00x)

 • - Jedná se o první film série, ve kterém byla namísto instrumentální hudby i skladby různých hudebních skupin. (Terva)

 • - V cameo roli se objevil Ethan Phillips, přestavitel Neelixe ze seriálu Star Trek: Voyager (od r. 1995). Ztvárnil uvaděče v nočním baru ve scéně v simulátoru. (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace