Star Trek VIII: První kontakt

Star Trek VIII: First Contact

Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

Očividně jsem fanoušek Star Wars, nikoli trekkie. Jak už jsem uvedl u Generations, Star Trek má určitě potenciál, ale prostě zaostává vzhledově. Že ne vždy se triky podaří, to se holt stává, ale neodpustím borgy. Nemůžu! Na to, že jsou očividně nejobávanější rasou v celém vesmíru, s jediným záměrem - asimilovat vše, prostě vypadají jako usmrkaní blbečci s krámy na voku a šedou barvou na kůži. Nejde z nich strach ani za mák a nevypadají jako děsivá mutace člověka s robotem. Nějakej bar jak ze sci-fi let osmdesátých v lese hnedka u stanice, kde se staví první nadsvětelná loď mě taky nenadchnul, takhle budoucnost MOJÍ planety nevypadá. Už zbývá jenom pochválit Zeframa, Vulkánce a těšit se na nový Star Trek se Zacharym :)(22.8.2009)

Svět Star Treku konečně dostal ten správný říz a šťávu, která mu po celou dobu chyběla. Díky tomu se z filmu stala podíváná pro všechny, kterým nevadí akce a sci-fi a nejen pro fanoušky této kultovní série. Výborná zápletka, která si opět hraje s časovými paradoxy, povedené triky a hlavně pořádný spád. Vedle Abramsovi nové verze se jedná o nejlepší film ze světa Star Trek.(21.10.2009)

Nejlepší filmový zářez Nové generace, který snoubí všechnu kvalitu Hvězdné štreky – strhující zápletku (které jsou odpudiví Borgové většinou zárukou), výborné efekty, dobré herecké výkony a nezaměnitelný smysl pro humor, tentokrát ještě podpořený postavou geniálního kořaly Cochrana, který svými hláškami a chování trochu ironizuje celý Star Trek. Frakes odvedl špičkovou práci a natočil kvalitní sci-fi, které se navíc může opřít o komplexní svět Star Treku. Navíc pobaví i ty, kteří jinak tomuto světu neholdují... a Jerryho taktovka? Líbám, klaním se, ústřední melodie je tak koncentrovaný patos, že mě válcuje na placku, jakmile ji slyším. Pro mě absolutně nejprvotřídnější jízdenka mezi hvězdy galaktickou první třídou. Jupí!(5.3.2004)

Kromě Abramsovy pecky jsem se s filmovým Star Trekem nikdy nesrazil a tak jsem si řekl, že je načase tento deficit dohnat. No můj První kontakt dopadl poněkud rozporuplně. Nemůžu říct, že by se jednalo o špatný film, ale z mého hlediska to byl jen prodloužený seriálový díl. Nic víc, nic míň. To filmové, co ho mělo nad seriál povyšovat tady zkrátka nebylo. A protože mi seriál příliš neřekl, neřeklo mi mnoho ani tohle. Další filmy vynechám. 60%(19.7.2012)

Pickardova posádka to rozjela na plné obrátky a je tu zatím nejakčnější Star Trek.Borgové jsou záporáci nejvyššího kalibru.Dat nezklamal a opět se bavíme s jeho emočním čipem(I když v toto filmu je to dramatičtější)Cestování v čase do doby prvního nadsvětelného letu ze země...výborná zápletka...100%...I Holografická kulka zabíjí :-)(7.4.2009)