poster

Star Trek VIII: První kontakt

 • USA

  Star Trek VIII: First Contact

 • Slovensko

  Star Trek VIII: Prvý kontakt

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1996, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T-pack
  ***

  Očividně jsem fanoušek Star Wars, nikoli trekkie. Jak už jsem uvedl u Generations, Star Trek má určitě potenciál, ale prostě zaostává vzhledově. Že ne vždy se triky podaří, to se holt stává, ale neodpustím borgy. Nemůžu! Na to, že jsou očividně nejobávanější rasou v celém vesmíru, s jediným záměrem - asimilovat vše, prostě vypadají jako usmrkaní blbečci s krámy na voku a šedou barvou na kůži. Nejde z nich strach ani za mák a nevypadají jako děsivá mutace člověka s robotem. Nějakej bar jak ze sci-fi let osmdesátých v lese hnedka u stanice, kde se staví první nadsvětelná loď mě taky nenadchnul, takhle budoucnost MOJÍ planety nevypadá. Už zbývá jenom pochválit Zeframa, Vulkánce a těšit se na nový Star Trek se Zacharym :)(22.8.2009)

 • Chrustyn
  ****

  Svět Star Treku konečně dostal ten správný říz a šťávu, která mu po celou dobu chyběla. Díky tomu se z filmu stala podíváná pro všechny, kterým nevadí akce a sci-fi a nejen pro fanoušky této kultovní série. Výborná zápletka, která si opět hraje s časovými paradoxy, povedené triky a hlavně pořádný spád. Vedle Abramsovi nové verze se jedná o nejlepší film ze světa Star Trek.(21.10.2009)

 • Marigold
  *****

  Nejlepší filmový zářez Nové generace, který snoubí všechnu kvalitu Hvězdné štreky – strhující zápletku (které jsou odpudiví Borgové většinou zárukou), výborné efekty, dobré herecké výkony a nezaměnitelný smysl pro humor, tentokrát ještě podpořený postavou geniálního kořaly Cochrana, který svými hláškami a chování trochu ironizuje celý Star Trek. Frakes odvedl špičkovou práci a natočil kvalitní sci-fi, které se navíc může opřít o komplexní svět Star Treku. Navíc pobaví i ty, kteří jinak tomuto světu neholdují... a Jerryho taktovka? Líbám, klaním se, ústřední melodie je tak koncentrovaný patos, že mě válcuje na placku, jakmile ji slyším. Pro mě absolutně nejprvotřídnější jízdenka mezi hvězdy galaktickou první třídou. Jupí!(5.3.2004)

 • Morholt
  ***

  Kromě Abramsovy pecky jsem se s filmovým Star Trekem nikdy nesrazil a tak jsem si řekl, že je načase tento deficit dohnat. No můj První kontakt dopadl poněkud rozporuplně. Nemůžu říct, že by se jednalo o špatný film, ale z mého hlediska to byl jen prodloužený seriálový díl. Nic víc, nic míň. To filmové, co ho mělo nad seriál povyšovat tady zkrátka nebylo. A protože mi seriál příliš neřekl, neřeklo mi mnoho ani tohle. Další filmy vynechám. 60%(19.7.2012)

 • Wall-E
  *****

  Pickardova posádka to rozjela na plné obrátky a je tu zatím nejakčnější Star Trek.Borgové jsou záporáci nejvyššího kalibru.Dat nezklamal a opět se bavíme s jeho emočním čipem(I když v toto filmu je to dramatičtější)Cestování v čase do doby prvního nadsvětelného letu ze země...výborná zápletka...100%...I Holografická kulka zabíjí :-)(7.4.2009)