Kamarádi Alexander „Stretch“ Rawland, Ezekiel „Spoon“ Whitmore a zpěvačka Barbara „Cookie“ Cooková oslavují silvestra. Kromě pití si dopřejí i pořádný trip. A najednou si všimnou, že Cookie ztratila vědomí. Nejdříve se ji pokoušejí probudit sami, nakonec ale usoudí, že je třeba ji dopravit do nemocnice. Do čtvrti nechce přijet sanitka, proto kamarádku na urgentní příjem doslova dotáhnou. Povýšená sestra na příjmu požaduje kartu pojištěnce, kterou mladíci nemají, ale vtom se objeví lékař a pozná, že je zle. Cookie je umístěna na lůžko, ale je stále v bezvědomí. Lékař nedává příliš mnoho naděje. Stretch a Spoon pod vlivem této události začínají přemýšlet, že by asi měli s drogami přestat. Ještě jednou si zajdou za svým dealerem, ale začne je pronásledovat elegantní černoch v luxusním autě – D-Reper. Pak se přátelé rozhodnou, že se zapíší do detoxikačního programu. V první léčebně se dozvědí, že se tam léčí už jen alkoholová závislost, nikoli drogová. Zkoušejí to jinde, ale potřebují k tomu dočasné zdravotní karty, které pochopitelně nemají. Aby je získali, museli by pobírat podporu, tu samozřejmě taky nepobírají. Nakonec se nad nimi úředník smiluje a označí jim adresu Medicaidu, sociálního programu pro nejchudší… Zcela vyčerpaní kamarádi si teď ale rozhodně potřebují šlehnout. Zamíří proto k dealerovi, toho ale najdou v jeho bytě v tratolišti krve. Zato tam najdou fet. Je ho sice málo, ale mladíci jsou stále pevně odhodláni začít s odvykáním. Na cestě od dealera je zastaví policisté, jestli prý neslyšeli střelbu. Stretchovi vypadne balíček s drogou a málem je prozradí. Ani při žádosti o dočasnou zdravotní kartu neuspějí a navíc mají opět v patách D-Repera. Ten už je málem dostane, naštěstí se ale na ulici objeví dva policisté, na které se Stretch se Spoonem „nalepí“. Později se v baru dozvědí z televize, že byl zastřelen nejen jejich kamarád dealer, ale také jeho těhotná přítelkyně Cee-Cee. S hrůzou zjišťují, že jsou z těchto vražd podezřelí, protože je odtamtud viděli vycházet dva policisté. Teď se musejí za každou cenu zapsat na detox a na nějakou dobu se tam „zašít“. (oficiální text distributora)

Zeck

2Pac ve své poslední roli před smrtí. Pro mě trochu zvláštně vyzněla scéna, kdy po dvou hlavních postavách střílejí dva gangsteři a 2Pac řekne "Pojď zmizíme, nebo se třeba trefí". O pár měsíců později byl rozstřílen v Las Vegas. Film sám o sobě není nic převratného a trochu mě chvilkami nudil, vše ale zahnalo pár vtipných scének, jako např. bloudění po uřádech, nebo "probodání" se do nemocnice. Tupac byl skvělý raper a dokonce mu šlo i herectví, škoda jen, že nemohl natočit další filmy. 70% ()

gudaulin

Sympatický malý film se zřetelnými rysy americké nezávislé produkce o dvojce feťáků, která se rozhodne v náhlém pohnutí mysli skoncovat se svým koníčkem. Cíl je to bohulibý, ovšem cesta k odvykací kúře se odemyká klíčem zvaným průkaz zdravotní pojišťovny a tím pochopitelně dvojlístek nedisponuje. Následující anabáze s cílem dopracovat se k registraci u zdravotní pojišťovny naráží nejen na bariéru byrokratického šimla, ale i na dvojici mafiánů, která chce oba kamarády zbavit starostí navždy. Některé hlášky a situace jsou skutečně vtipné, někdy má především Tim Roth tendenci k přehrávání a ve snímku se najdou i slabší momenty. Přesto jako celek patří snímek k té lepší části americké produkce 90. let. Celkový dojem: 70 %. ()

Kryšpín

Film nenadchnul ani nezklamal. Další ukázka, jak funguje sociální systém v Americe a kdo všechno na to doplácí nejvíc. Čekal jsem černější humor jako je například ve filmech Guy Ritchieho, ale nic takového. Pár dobrých vtipů a situací, které drží nad vodou herecká dvojice Tupac Shakur a Tim Roth. ()

genetique

Výborne. Zameraný na výkon kultového rapera mi nezostáva napísať nič iné, že ho začínam uznávať rovnako v hudobnej brandži ako vo filmovom priemysle. Scenár má neskutočnú razanciu, prakticky od začiatku nastupuje záplava originálnych situácií a trefných dialógov, v ktorých kraľuje neobvyklé herecké duo Shakur - Roth. Vytvárajú tak fungujúcu dvojku, chémia medzi nimi je nevídaná. Režisér si bol tohto potenciálu zjavne vedomý a tak okrem pár situácií patril celý film výsostne týmto dvom hercom. A nebolo to na škodu. Ich postavy mali veľmi dobre napísané charaktery, dominantou bol Rothov Stretch, (spolier) ktorý si o sebe myslel, že je černoch a každého černocha zdravil - nazdar neger. Niekomu by to stačilo na to, aby na tom postavil scenár celého filmu, no tu ide o viac. Nemalý priestor dostáva dramatická časť a krimi zápletka je do nej vkombinovaná nenápadne, no účinne. Záver je podarený a okrem slabšej myšlienkovej stránky prakticky nemám filmu čo vytknúť. 85%. ()

2Pac

Tak toto je Trainspotting na tupacovsky sposob... Pre zainteresovanych, mozno az krute sarkasticka "urban" drama, miestami dokonca aj velmi vtipna komedia. Film za 4*, extra hviezda za opat (a zial poslednykrat) skveleho Tupaca. R.I.P. ()

gogo76

Zbaviť sa závislosti na drogách, lesklých, zamdletých očí a červených nozdier, to nie je len tak. Dvaja feťáci to predsa len skúsili, ale štátne úrady im pekne dvíhajú tlak. Lietajú z jedného úradu na druhý a keby s tým všetkým od zlosti jebli, ani by som sa im nečudoval. Dvojica T. Roth a dnes už nebohý T. Shakur sú skvelá dvojka a bodanie do brucha tesne pred záverom ma dobre pobavilo. Má v rukách švih, ten malý feťák...Vrcholom je záver, kde v nemocnici sedí či leží množstvo ťažkých prípadov, ale všetci štátny zamestnanci majú hromadu času. Aj toto je Amerika... Slabšie štyri. 70%. ()

Fiftis

Snímka spája realistický, civilný pohľad s miernou humornou nadsázkou aj s tragickými situáciami. Zároveň je trpkou satirou na byrokratické pomery. Černoch Spoon a beloch Stretch sa rozhodnú prestať s drogami po tom, keď sa ich priateľka na Silvestra predávkuje a skončí v nemocnici. Popri dobre vystrihnutom prostredí, výborných hereckých výkonov a vynikajúcej hudbe môže nášho diváka zaujať aj kritický pohľad na pomery v americkom zdravotníctve a v starostlivosti o narkomanov. Chvíľami film pôsobí ako skrytá sociálna sonda do neskresleného života Američana, ktorý žije na okraji spoločnosti. Sú tu vidieť rôzne úskalia a márna snaha vymaniť sa z ľudského dna. Uvedenie snímky bolo spojené so smutnou "reklamou", pretože skoro po natáčaní bol totiž na ulici v Las Vegas zastrelený predstaviteľ Spoona, kontroverzný neger Tupac Shakur. Film je venovaný jeho pamiatke. ()

misterz

Celkom vydarená, čierno-humorná komédia, pýtalo si to však viac hlášok a trochu extrémnejší čierny humor. Inak, pomerne sympatická dvojka :). 65/100 ()

kingik

Když se ve filmu sešla dvojice Tupac Shakur a Tim Roth, nečekal jsem od toho mnoho. Jenže právě tihle dva se velkou měrou postaraly, že film je vcelku zajímavý po stránce jejich hereckých výkonů, ale po scenáristické stránce zase tolik nenabízí. Nejvíc se na mém nižším hodnocení asi podepsal fakt, že jsem nikdy nesympatizoval s drogově závislými a jejich požitkářství z právě vpravené drogy do těla. Je to hnus a dívat se na to ve filmu nebo to dokonce oslavovat nějakými hláškami, mně přijde zvrácené. Nicméně, tady se podařilo poměrně autenticky zachytit drobné radosti a starosti dvou nerozlučných kamarádů, jejichž život je jeden velký trip. Klady: ústřední dvojice hraje s chutí a vystihla charaktery svých postav velmi přesvědčivě + film se tlačí do sympatické nadsázky + zdařilé maskování nízkého rozpočtu dobrou technickou stránkou + několik originálních scén + nezaměnitelná atmosféra filmu. Zápory: film trpí velmi nevyrovnaným a nedostatečně propracovaným scénářem + častá a nevyvážená oscilace mezi dramatem a černou komedií + sází se až moc na úderné dialogy + dramaturgické selhání v množství scén + velmi slabé završení filmu + film nemá žádný vrchol. Mé hodnocení: 60% ()

Campbell

Za branami pekla je hodně zvláštní film, celou dobu jsem čekal až se to rozjede ale ono nic. Dá se říct že se jedná o tak trochu neobyčejný den feťáka který chce přestat, sle systém je tak na hov*o že to prostě jen tak nejde. Filmu trošku trvá než se rozjede, ale ve výsledku je to třeskuplná zábava která nedává šanci moc nudit. Takovýhlech filmů moc není, a je škoda že není moc známý, protože si rozhodně pozornost zaslouží. Curtis-Hall není moc známý a ani dobrý režisér, ale tohle se mu povedlo na výbornou, původně jsem chtěl dát plný počet, ale přece jenom mě moc nebavily ty flashbacky s . Zato ostatní postavy jsou moc dobře napsané a zahrané. Nejvíc jsem si oblíbil Stretche, kterého zahrál Tim Roth a s postavou se vypořádal geniálně(Já Rotha žeru). Se Spoonem už to bylo trochu těžší, Tupac nebyl moc dobrý, ale byl na hranici snesitelnosti. Dále bych chtěl zmínit výborné prostředí, feťácké ghetto má super atmosféru(A to nepočítám povedenej českej dabing). Film sám o sobě sic se považuje za komedii mi moc humorný nepřipadal, hlavně jsem soucítil s hlavníma postavama který chtějí přestat s fetem. Ale jejich cesta nebude jednoduchá. Grindlock´d se mi líbil, je to film na jedno zkouknutí který nenudí. ()

Chrustyn

Nenápadný ale slušný snímek ve kterém se dva feťáci rozhodnou skoncovat s drogami ale v patách mají jak policii tak i dvojici gangsterů. Tupac a Roth vytvořili uvěřitelnou a občas docela vtipnou dvojici ale film nemá žádnou gradaci a v podstatě se v něm nic neděje. Díky krátké stopáži se však nudit nebudete. ()

Crocuta

Žádné nervy drásající drama nebo švanda při které by se divák popadal za břicho a přesto je "Gridlock´d" snímek, který stojí bez diskuze za vidění. Jednak pro zajímavý - chvílemi mrazivý, chvílemi značně ironický - pohled na americké zdravotnictví a sociální systém plný byrokracie, jednak má film osobitou velkoměstskou atmosféru, řadu zábavných momentů a více než dobrých hereckých výkonů. ()

korbitch22

přiznám se,že kdybych si v programu nepřečetl,že v hlavní roli hraje tim roth,asi bych si to nikdy nepustil.a ejhle!to by byla chyba.zatraceně vtipná,černo humorná kriminálka,o dvou feťácích,kteří mají zatracený problém,dostat se na d-tox.2pac má charisma jak prase,jeho škoda,jedinej raper,kterej teďka dosahuje jeho charisma,je DMX. ()

mat.ilda

Skoro by se chtělo říct - pohádka o dvou kohoutcích a jedné slepičce, co leží v oboře, nožky má nahoře a oni se bojí, bojí, že umře - a o něco později možná i oni... a tak začíná anabáze za vidinou spořádaného života, protože i smažky jsou lidi a ve vší vážnosti očekávají, že je s nimi počítáno. A laskavý pozorovatel jejich snažení zakouší pocity škodolibé radosti nad honbou za lepším sociálním zařazením, kterou zažívá téměř denně a o níž měli naši sympatičtí hrdinové ve své dosavadní existenci dosti zkreslené představy - nu, a teď užasle zjišťují, že pronásledování drogovým bossem i policií se v cestě za novým začátkem stává téměř podružnou záležitostí a cena za něj je možná až příliš vysoká. My ostatní se zato můžeme považovat za novodobé hrdiny, neboť boje, které musíme svádět se zákony a jejich vykonavateli, dokážeme občas dotáhnout do konce bez toho, abychom si mezi pochůzkami po úřadech odskočili pro dávku... Zábavný, umírněně satirický pohled na cestu do pekel, dlážděnou dobrými úmysly, se skvěle uvolněnými průvodci. ()

MontyBrogan

Kto by povedal, že sa z toho vykľuje satira na byrokraciu. Nad všetky moje očakávania! Tim Roth bezchybný, Tupac hral a to je na rappera veľký nadštandard a Thandie Newton ako zvodná kráska, by si možno zaslúžila viac priestoru, ale jej absencia vo veľkej časti filmu, mala svoj význam. "Life is a traffic-jam." Tupac Shakur Rest in Peace. ()

Morholt

Po zkušenosti se zfetovanou holkou se dvě smažky rozhodnou, že seknou s drogama. Rozhodnutí jistě chvályhodný, ale to by se člověku nesměl do cesty postavit všudypřítomnej úřední šiml. Často jsem s Rothem a Shakurem soucítil, protože jsem si vzpomněl na naše ctěný úředníky a jejich výkonnost. Leč to bylo po hříchu všechno. Tenhle materiál si žádal mnohem vtipnější a vyhláškovanější zpracování plný černýho humoru, ale toho se mi bohužel nedostalo a tak film balancuje na hraně jakéhosi rádoby sociálního dramatu a krimi-komedie, ale nedaří se mu pořádně ani jedna rovina. 60% ()

Tommassi3

"Takže jemu ufikli ptáka, a on pořád chrápe se ženskejma, jen bez vercajku ??" - "Správně !!" - "Ušetřil by fůru prachů, kdyby jim to prostě dělal hubou.." ;) ()